اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804243852210972

فیستولوتومی؛ معمول‌ترین روش جراحی فیستول مقعد

کد: 139804243852210972

http://bit.ly/2LAKn27

، تهران , (اخبار رسمی): فیستولوتومی معمول‌ترین نوع جراحی فیستول مقعد است.

فیستولوتومی
فیستولوتومی؛ معمول‌ترین روش جراحی فیستول مقعد

فیستولوتومی معمول‌ترین نوع جراحی فیستول مقعد است، که در 85 تا 95 درصد از موارد استفاده می‌شود.

در این نوع جراحی، کل مسیر فیستول، از منفذ داخلی تا منفذ بیرونی برش داده و باز می‌شود. جراح، محتویات آن را شسته و خارج کرده و آن را کاملاً باز می‌کند. پس از یک تا دو ماه فیستول به شکل یک اسکار مسطح بهبود می‌یابد.

ممکن است جراح، برای دسترسی به فیستول مجبور شود بخش کوچکی از عضله اسفنکتر مقعد را ببرد. البته، این موضوع به وضعیت قرارگیری فیستول بستگی دارد. جراح تا جایی که می‌تواند تلاش می‌کند تا بیمار بعد از عمل به بی‌اختیاری مدفوع دچار نشود.

تکنیک استن

گاهی اوقات در جراحی از یک استن استفاده می‌شود. استن یک تکه نخ جراحی است که به داخل مسیر فیستول فرستاده می‌شود تا مسیر را برای مدتی (که اغلب چند ماه طول می‌کشد) باز نگه دارد. این کار باعث می‌شود که فیستول قبل از ترمیم شدن به طور کامل تخلیه شود.

این روش زمانی استفاده می‌شود که بیمار در معرض خطر بالای دچار شدن به بی‌اختیاری مدفوع قرار داشته باشد، برای مثال مانند زمانی که فیستول از بین عضلات اسفنکتر می‌گذرد.

اگر جراح بخواهد در طول جراحی از استن استفاده کند، پیشتر بیمار را در جریان می‌گذارد. گاهی اوقات، برای درمان فیستول با استفاده از تکنیک استن به انجام چند جراحی نیاز است. این تکنیک یک روش موثر برای درمان فیستول است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک لیزر شفا

این کلینیک تحت نظر و با مدیریت مستقیم دکتر داود تاج بخش می باشد، ایشان حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی وبودند و سال 1380 به تهران بازگشته و بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت نموده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان