کد: 139804243855210057

عمل جراحی فیستول به چند روش انجام می‌شود؟

کد: 139804243855210057

http://bit.ly/2ShLHYi

، تهران , (اخبار رسمی): فیستول نوعی از بیماری‌هایی است که نواحی اطراف مقعد را درگیر می‌کند. فیستول به معنی ایجاد مجرایی غیر طبیعی میان دو بافت از بدن است که موجب اتصال آنها می‌شود. فیستول مقعدی بخشی از بافت روده را به پوست اطراف مقعد متصل می‌کند.

عمل جراحی فیستول به چند روش انجام میشود؟
عمل جراحی فیستول

فیستول بیماری دردناک و آزاردهنده‌ای است و اغلب با عفونت، ترشح و خونریزی ظهور می‌کند، زیرا مجرای فیستول عفونت‌های روده را به سطح پوست منتقل می‌کند. روش‌های کم تهاجمی و خانگی فیستول پاسخگوی درمان قطعی نبوده و تنها در رفع و بهبود علائم آن تاثیرگذار است.

روش‌های تهاجمی شامل جراحی فیستول و درمان فیستول با لیزر است که می‌توانند با رفع عفونت و ترمیم مجرا به درمان این بیماری کمک کنند. در ادامه انواع روش‌های عمل فیستول بررسی شده است.

فلپ آدوانسمنت

در این روش با کمک گرفتن از بافت‌های بدن مانند قسمتی از روده، فیستول را ترمیم می‌کنند. این روش اغلب برای فیستول‌های پیچیده‌تر و یا افراد در معرض خطر بی‌اختیاری مقعدی کاربرد دارد. میزان موفقیت عمل فیستول با روش فلپ 50% گزارش شده است. اما شرایطی مانند ابتلا به کرون، استعمال سیگار و .. می‌تواند احتمال عود مجدد فیستول را افزایش دهد.

جراحی فیستول با روش استن 

استن روشی از عمل فیستول است که در طی آن مجرای ایجاد شده حاصل از فیستول را با کمک نخ بخیه و یا لوله تخلیه برای شش الی 12 هفته پرمی‌کنند تا از این طریق عفونت تخلیه شده و به بهبود فیستول کمک شود. در گذشته برای استفاده از تکنیک استن از دم اسب و یا کتان کمک می‌گرفتند. استن اغلب برای فیستول‌های پیچیده که قسمتی از عضله اسفنکتر را درگیر کرده، کاربرد دارد. زیرا فیستول‌های پیچیده و پیشرفته امکان بروز عوارضی مانند بی اختیاری گاز روده را به دنبال دارد، که با انجام عمل فیستول به روش تکنیک استن قابل پیشگیری است.

فیستولوتومی

فیستولوتومی روش پرکاربرد عمل فیستول است که در اغلب موارد از آن استفاده می‌شود. در این روش جراحی برش باز در تمام طول فیستول زده می‌شود تا بیماری از داخل به بیرون شروع به ترمیم کند. از آنجایی که در این روش پوست و عضله‌ی تونل به طور کامل باز شده است، 1 الی 2 ماه زمان برای ترمیم نیاز است. این زخم پس از مدتی تبدیل به یک شیار شده و فیستول درمان می‌شود.

پلاگین بیولوژیکی

پلاگین بیولوژیکی بافت انسانی است که معمولاً از روده گرفته می‌شود. .پلاگین مخروطی شکل است و به سوراخ داخلی فیستول بخیه می‌‍شود تا بافت جدید در اطراف آن رشد کند. میزان موفقیت این عمل فیستول 80% گزارش شده است. انجام این جراحی نیاز به 24 ساعت بستری در بیمارستان دارد. از عوارض پلاگین می‌توان به تشکیل آبسه، درد و جابه جایی فیستول اشاره کرد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت کلینیک پایتخت به آدرس clinicdarman.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک پایتخت

مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه (بواسیر، هموروئید، شقاق، فیستول، کیست مویی و زگیل تناسلی) با استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا و با کادری مجرب و حرفه ای

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان