کد: 139804313876810057

بهترین داروها برای درمان دارویی بواسیر یا هموروئید

کد: 139804313876810057

http://bit.ly/2LCzzk6

، تهران , (اخبار رسمی): هموروئید یا بواسیر نام بیماری شایع مقعدی است که امروزه به سبب زندگی غلط رواج بسیاری در میان مردم پیدا کرده است.

بهترین داروها برای درمان دارویی بواسیر یا هموروئید
درمان دارویی بواسیر یا هموروئید

بواسیر همراه با درد شدید، خارش، خونریزی و سایر علائم بروز کرده و نیاز به درمان فوری دارد، زیرا در صورت بی توجهی به درمان، بیماری گسترش یافته و درمان آن نیز با مشکل رو به رو می‌شود. برای درمان در مراحل ابتدایی بیماری علاوه بر تغییر در سبک زندگی می‌توان از روش‌‎هایی مانند مصرف دارو استفاده کرد تا در کنار رفع علائم ایجاد شده، بیماری نیز درمان شود. برخی از مهمترین پمادهای پیشنهاد شده برای درمان دارویی بواسیر به این شرح است :

پماد و لوسیون پراموکسین

پراموکسین نوعی داروی بی حس کننده بوده که می‌تواند درد، سوزش و خارش ناشی از هموروئید را از بین ببرد. همچنین در رفع سایر مشکلات پوستی مانند آفتاب سوختگی، رفع نیش حشرات، سم، اگزما و… استفاده می‌شود. درمان دارویی بواسیر با پراموکسین، برای کودکان زیر 2 سال ممنوع و برای کودکان زیر 12 سال تنها با مجوز پزشک منعی ندارد. برخی از عوارضی که ممکن است پس از مصرف این دارو ایجاد شود، شامل سوزش و خشکی پوست، خارش، تاول و نازک شدن پوست است. در صورت بروز چنین عوارضی مصرف دارو را قطع کرده و باید به پزشک اطلاع داد.

پماد ام جی

این دارو یکی از داروهای طبیعی و موثر برای درمان دارویی بواسیر است که پایه اصلی آن را گیاه مورد تشکیل می‌دهد. پماد ام جی ضد باکتری، ضد قارچ، ضد التهاب و قابض بوده و می‌تواند در رفع علائم ناشی از بواسیر موثر باشد. مصرف این داروی بواسیر موجب می‌شود علائم بیماری از جمله درد، سوزش، خارش و … تسکین پیدا کند و با دارا بودن خاصیت قابضی عروق بواسیر نیز از بین بروند. از پماد ام جی می‌توان برای تسکین علائم هموروئیدهای درجه یک و دو استفاده کرد.

بر اساس یک مطالعه بر روی خواص گیاه مورد ثابت شد، این دارو حاوی یون‌های منقبض کننده عروق است و می‌تواند به رفع بواسیر کمک کند. میزان مصرف این دارو دو بار در روز و هر بار یک اپلیکاتور است.

شیاف آنتی هموروئید (ایپروئید)

این داروی بواسیر دارای خواص قابض، ضد التهاب، ضد درد و بی حس کنندگی بوده و می‌تواند به رفع علائم این بیماری از جمله درد، خونریزی و التهاب کمک کند. به علاوه استفاده از شیاف آنتی هموروئید می‌تواند به رفع سایر مشکلات مقعدی مانند التهابات مجرای مقعد، شقاق و … کمک کند. این دارو دارای ماده‌ای به نام فنیل افرین است که عروق متورم را باریک و علائم بواسیر را رفع می‌کند. مصرف این شیاف تا هفت روز مجاز بوده و باید پس از طی این مدت در صورت عدم بهبودی مصرف دارو را قطع و به پزشک اطلاع داد. این درمان دارویی ممکن است با عوارضی مثل سردرد، افزایش ضربان قلب و عصبی شدن همراه باشد.

داروی هیدروکورتیزون

داروی هموروئید، پماد هیدروکورتیزون نوعی ضدالتهاب استروئیدی و سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن است. این دارو را می‌توان در اشکال موضعی، خوراکی و تزریقی یافت. در صورتی که سابقه فشار خون بالا، مشکلات قلبی، تیروئید،صرع و … وجود داشته باشد، قبل از مصرف این دارو باید پزشک را مطلع کرد. این دارو را مطابق نظر پزشک و دستور او باید مصرف کرد. مصرف داروی بواسیر را باید به طور منظم و تا انتهای آن ادامه داد. قبل از استفاده از این دارو باید دست‌ها و مقعد را شسته و خشک کرد و از تماس آن با چشم و بینی پرهیز شود. مقدار مصرف و طول درمان با این داروی بواسیر بستگی به نوع بیماری دارد.

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کلینیک پایتخت به ادرس clinicdarman.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک پایتخت

مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه (بواسیر، هموروئید، شقاق، فیستول، کیست مویی و زگیل تناسلی) با استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا و با کادری مجرب و حرفه ای

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان