اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980811418235041

آشنایی با بوستان قیطریه بازمانده دوران ناصرالدین شاه قاجار

کد: 13980811418235041

http://bit.ly/2pqdPi9

، تهران , (اخبار رسمی): بوستان قیطریه، یکی از پارک‌های منطقه یک شهرداری تهرن است، این بوستان، باغی قدیمی بازمانده از دوران قاجار است.

 آشنایی با بوستان قیطریه باز مانده دوران ناصرالدین شاه قاجار
آشنایی با بوستان قیطریه بازمانده دوران ناصرالدین شاه قاجار
 آشنایی با بوستان قیطریه باز مانده دوران ناصرالدین شاه قاجار
آشنایی با بوستان قیطریه بازمانده دوران ناصرالدین شاه قاجار

در این مقاله از معرفی جاهای تفریحی تهران و گردش و تفریح در پایتخت ایران، توضیحاتی در خصوص پارک قیطریه که یکی از پارک های زیبا و دیدنی شمال تهران و بازمانده از دوران ناصرالدین شاه قاجار است بیان شده است . توصیه می‌شود علاقه‌مندانی که به دنبال پارکی زیبا و دیدنی در شمال تهران هستند تا آخر این مقاله از مقالات وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول را مطالعه کنند.

مختصری درباره پارک قیطریه بدانید:

بوستان قیطریه در قدیم باغی متعلق به خواهر تنی ناصرالدین شاه قاجار بوده و به روایت تاریخ میرزا تقی خان امیر کبیر ساختمانی که اکنون محل فرهنگسرا و کتابخانه پارک است و در ضلع شمال غربی پارک واقع شده است را در آن احداث کرد. در ابتدا این باغ بافتی جنگلی داشته است. در سال ۱۳۵۶ به همت شهردار وقت تهران مرحوم دکتر غلامرضا نیک‌پی که خود نوه دختری شاهزاده ظل السلطان فرزند ناصرالدین شاه بوده است با وقف قسمتی از زمین‌های موروثی خود و با خرید و تجمیع باقیمانده باغ که در دست ورثه صارم الدوله، از نواده‌های قاجار، بود باغ بزرگ قیطریه را به پارک تبدیل می‌کند. به همین دلیل است که پارک قیطریه هندسه نامنظم دارد و مساحتی در حدود ۱۰۳٬۰۰۰ متر مربع دارد که فضای گل‌کاری و چمن‌کاری آن در کنار انبوه درختان قدیمی جلوه خاصی به آن داده است.

فضای گل‌ کاری و چمن‌کاری پارک قیطریه در کنار انبوه درختان قدیمی جلوه خاصی به آن داده است. اقاقیا، بلوط، نارون، گردو، داغداغان، افرا، توت، سرونقره ای، کاج تهران، بیدمجنون، چنار، صنوبر، کاج مشهد، ماکنولیا، سدروس، نوئل، سرولاوسون و درخچه هایی نظیر زالزالک، نرگس درختی، زرشک، سوداغ، بوداغ و گز از گونه های گیاهی موجود در بوستان قیطریه است.

فرهنگسرای ملل از سال ۱۳۷۳ در بوستان قیطریه شروع به کار کرده و فعالیت‌های آموزشی و هنری مختلف را در خود جای داده و به مرکزی فرهنگی با امکانات کتابخانه و کلاس‌های آموزشی برای ساکنان قیطریه تبدیل شده است.

در نگارخانه ملل یا امیرکبیر واقع در این پارک نمایشگاه‌های خارجی و داخلی برگزار می‌شود که هدف از آن ارتباط با هنرمندان و نمایش آثار آنهاست.

فرهنگسرای ملل، نگارخانه، کتابخانه، نمازخانه، برکه، زمین بازی، مخزن ذخیره آب، تیچراسکیت و سرویس بهداشتی از امکانات بوستان قیطریه است.

پارک قیطریه کجاست؟

پارک قیطریه یکی از پارک‌های واقع شده در شمال تهران است که در محله قیطریه تهران در منطقه یک شهرداری واقع شده است. این بوستان در شمال بزرگراه صدر و در انتهای خیابان قیطریه قرار گرفته است و از شمال به فرمانیه، از جنوب به میدان پیروز و بزرگراه صدر، از شرق به چیذر و از غرب به قیطریه و شریعتی محدود می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تخفیفان

تخفیفان نخستین و پرطرفدارترین بستر تخفیف و خرید گروهی در ایران است که با هدف ارائه خدمات متمایز و ایجاد «حس خوب هیجان» در مردادماه سال 1390 فعالیت خود را آغاز کرده است. تخفیفان بستری است برای ارائه تمامی انواع خدمات و محصولات مورداستفاده در زندگی روزمره. خدماتی شامل انواع رستوران‌ها، مراکز تفریحی،‌ مراکز بهداشتی و آموزشی،‌ سفر تا انواع کالاها و محصولات متنوع.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]