اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139808214215310972

خواص میوه‌ها و سبزیجات سبز رنگ برای دستگاه‌های گوارشی

کد: 139808214215310972

http://bit.ly/2XTjyKd

، تهران , (اخبار رسمی): رنگ‌ها تمامی محیط اطراف را تسخیر کرده‌اند و در تمام جسم و جان و روح تأثیر گذار هستند.

خواص میوه‌ها با توجه به رنگشان برای دستگاه های گوارشی
خواص میوه‌ها و سبزیجات سبز رنگ برای دستگاه‌های گوارشی

اولین چیزی که در هنگام انتخاب یک میوه برای خوردن، شخص را جذب کرده، رنگ و جلوه خاص آن میوه است، میوه‌های مختلف با رنگ‌های متفاوت، خواصی دارند.

در اولین قدم، این رنگ اشیا است که شخص را به طرف آن شی جذب و یا از آن دور می‌کند. در واقع احساس آرامش، لذت، ناراحتی، تنش، صلح و دوستی و ... همه و همه در پرتو رنگ‌هاست. رنگ‌ها تمامی محیط اطراف را نیز تسخیر کرده‌اند و در تمام جسم و جان و روح تأثیر می‌گذارد. مثلاً در مورد رنگ سیب سرخ و زیبا، علاوه بر لذتی که از رنگ آن در هنگام خوردن برده می‌شود و در شخص احساس شادابی و نشاط ایجاد می‌کند، در خواصش نیز تأثیر فراوانی دارد. تمامی سبزیجات و میوه‌هایی که روزانه مصرف می‌شود با توجه به نوع رنگ‌شان، منافع خاصی دارند. شاید برخی تعجب کنند، اما نباید فراموش کرد که رنگ‌ها بر همه وجود و در تمامی جوانب نفوذ دارند و این هم یک روش نفوذی آن‌هاست.

رنگ سبز

رنگی است آرامش بخش و با دیدن این رنگ احساس آرامش ایجاد می‌شود و از وجودش می‌توان لذت برد و جالب اینجاست که همین رنگ زیبا و آرامش بخش، علاوه بر این که شخص را در ظاهر جذب می‌کند و او از آن لذت می‌برد، خواص درمانی بسیاری نیز دارد و برای جسم مفید است. در واقع، هر چیز سبزی که دیده می‌شود، این خاصیت را داراست و این در مورد میوه‌ها و سبزیجات سبز رنگ نیز صادق است. این رنگ برای افراد عصبی و نا آرام بسیار مفید است. رنگ سبز خاصیت ضدعفونی‌کننده دارد و مناسب برای بیماری‌های قلبی عروقی و بیماری‌های روده‌ای (یبوست) معده (سوءهاضمه، زخم معده و...)، کلیه (سنگ کلیه و ناراحتی‌های مجاری ادراری)، ریه (مشکلات تنفسی، آسم و ...) و رحم است.

این رنگ برای درمان زخم‌های عمیق سوختگی‌های شدید نیز موثر است. این خواص در میوه‌ها و سبزیجاتی که سبز رنگ هستند به وفور یافت می‌شود. تحقیقات نشان داده میوه‌ها و سبزیجات سبز رنگ، خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارند و در هضم غذا و جذب آن موثرند.

میوه‌ها و سبزیجات سبز رنگ برای افرادی که از بیماری‌های عصبی رنج می‌برند توصیه شده است. سبزیجات سبز رنگ، همچنین در درمان زخم‌های عمیق و سوختگی‌ها و بیماری‌های ریوی و کلیوی بسیار موثر است و در بهبود بیماری‌های قلبی مصرف فراوان دارد. مثلاً جعفری دارای خواص ضدعفونی‌کننده خون و دستگاه گوارش می‌باشد. جعفری موجب تحریک عضلات روده و رحم می‌شود و مناسب برای معده و هضم غذاست. برگ این گیاه، مناسب برای زخم‌های عمیق است و جوشانده آن مناسب برای بیماری‌های کلیوی و مجاری ادرار است.

انگور سبز

این میوه، مناسب برای بیماری‌های اعصاب است. مواد غذایی موجود در انگور به هضم غذا و جذب آن در معده کمک فراوانی می‌کند و در درمان بیماری‌های سوءهاضمه، سل ریوی، مشکلات کلیوی (سنگ کلیه)‌ و یبوست کمک فراوانی می‌کند. همچنین باعث دفع سموم و مواد زائد از بدن می‌شود. آب انگور مغذی عضله قلب است. انگور اختلالات قلبی حاصله از ازدیاد فشارخون را از بین می‌برد و دارای اثر تقویت‌کننده قلب است. انگور موجب ازدیاد ترشح صفرا می‌شود و عمل هضم را تحریک و تسریع می‌بخشد و تخمیرهای روده‌ای را کاهش می‌دهد.

کاهو

کاهو در درمان تپش قلب و سرفه و مشکلات ریوی موثر است. همچنین آرام‌کننده اعصاب است. کاهو برای دفع مواد زاید در روده‌ها و جلوگیری از یبوست مناسب است. از جوشانده کاهو می‌توان برای درمان سوختگی‌ها و زخم‌ها استفاده کرد.

لوبیا سبز

از لوبیا سبز برای درمان کسالت‌های شدید کلیوی استفاده می‌شود. این سبزی همچنین در درمان بیماری‌های قلبی نیز موثر است. وجود فسفر در لوبیا برای اعصاب مفید است. خرده شده و یا پوره شده دانه لوبیا، به عنوان ضماد برای مواضع سوختگی و سایر التهابات پوستی و زخم‌ها موثر است.

ترخون
ترخون به دلیل داشتن اسانس‌های معطر در خود، مجاری دستگاه گوارشی را ضدعفونی می‌کند و محرک مناسبی برای معده به شمار می‌رود. این سبزی برای بیماری‌های رحم و تسهیل جریان خون قاعدگی بسیار موثر است.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک لیزر شفا

این کلینیک تحت نظر و با مدیریت مستقیم دکتر داود تاج بخش می باشد، ایشان حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی وبودند و سال 1380 به تهران بازگشته و بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت نموده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان