اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904074393810283

چرا کسب‌وکارها به پهنای باند اختصاصی نیاز دارند؟

کد: 139904074393810283

https://bit.ly/3eF6eR9

، (اخبار رسمی): یکی از مهم‌ترین تصمیم‌ها در هر کسب‌وکاری، انتخاب سرویس اینترنتی متناسب با نیازهای آن سازمان است. منظور از انتخاب سرویس اینترنت، انتخاب سرویس بر اساس فناوری اتصال مانند بی‌سیم، ماهواره‌ای، فیبرنوری یا تلفن ثابت نیست، بلکه منظور میزان پهنای باند اختصاص یافته است.

چرا کسب‌وکارها به پهنای باند اختصاصی نیاز دارند؟
چرا کسب‌وکارها به پهنای باند اختصاصی نیاز دارند؟

یکی از مهم‌ترین تصمیم‌ها در هر کسب‌وکاری، انتخاب سرویس اینترنتی متناسب با نیازهای آن سازمان است. منظور از انتخاب سرویس اینترنت، انتخاب سرویس بر اساس فناوری اتصال مانند بی‌سیم، ماهواره‌ای، فیبرنوری یا تلفن ثابت نیست، بلکه منظور میزان پهنای باند اختصاص یافته است. بنابراین، پیش از انتخاب سرویس اینترنت خود لازم است نیازهای سازمانی خود را شناسایی کرده و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنید. به ‌عنوان مثال، اگر کسب‌وکار شما فقط برای جستجو در سایت‌ها به اینترنت نیاز دارد و امور روزانه کسب‌وکار شما وابسته به اینترنت نیست، می‌توانید از پهنای باند اشتراکی استفاده کنید. اما در صورتی‌ که به خدماتی مانند تلفن VoIP، کنفرانس صوتی و تصویری، چت درون‌سازمانی، فکس آنلاین، اشتراک‌گذاری فایل‌های سازمانی و غیره نیاز داشته باشید، لازم است از پهنای باند اختصاصی (اینترنت سازمانی) استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم مزایای استفاده از پهنای باند اختصاصی برای کسب‌وکارها را بررسی کنیم.

پهنای باند اختصاصی چیست؟ پهنای باند اختصاصی یا دسترسی اختصاصی به اینترنت (DIA) به شما اطمینان می‌دهد که تمامی پهنای باند خریداری شده را دریافت خواهید کرد. بر خلاف پهنای باند اشتراکی (آنچه بیشتر کاربران مجتمع مسکونی و بسیاری از مشاغل از آن استفاده می‌کنند)، شما تنها سازمانی هستید که از پهنای باند شبکه استفاده می‌کنید و در نتیجه دچار افت سرعت و ناپایداری سرویس اینترنت نخواهید شد.

سرویس پهنای باند اختصاصی سرعت و پایداری اینترنت شما را تضمین می‌کند چرا که تمام پهنای باند خریداری شده به شما اختصاص می‌یابد. همچنین سرعت آپلود و دانلود در سرویس پهنای باند اختصاصی یکسان است و می‌توانید برای نیازهای ارتباطی سازمان خود مانند سیستم تلفن ثابت VoIP، کنفرانس صوتی و ... از آن استفاده کنید. به عبارت دیگر، پهنای باند اختصاصی یک شبکه خصوصی است که تنها برای سازمان شما رزرو شده است و در تمام ساعات شبانه‌روز و حتی در ساعات اوج مصرف، بدون افت سرعت در دسترس سازمان‌ است.

مزایای پهنای باند اختصاصی برای کسب‌وکارها استفاده از پهنای باند اختصاصی در کسب‌وکارها، مزایایی دارد که می‌تواند به رشد آن سازمان‌ها کمک کند. در ادامه به بررسی برخی از مزیت‌های اصلی این سرویس اختصاصی می‌پردازیم.

۱. پهنای باند تضمین شده برخلاف توافق‌نامه سرویس پهنای باند اشتراکی، سرویس پهنای باند اختصاصی یا DIA تضمین می‌کند که ترافیک شبکه شما به اشتراک گذاشته نمی‌شود و در تمام ساعات شبانه‌روز پایداری اینترنت تضمین می‌شود. شرکت ارائه‌دهنده اینترنت، تضمین می‌کند که پهنای باندی اختصاصی برای شبکه سازمان شما محفوظ است و با دسترسی اختصاصی به اینترنت، شبکه شما در ترافیک گیر نمی‌کند. اگر درآمد سازمان شما به دسترسی بی‌وقفه به اینترنت وابسته است، این ویژگی یکی از عوامل مهم در رشد و پیشبرد اهداف سازمان شما خواهد بود.

۲. سرعت آپلود و دانلود یکسان در توافق‌نامه‌های سرویس‌های پهنای باند اشتراکی، عموما سرعت دانلود شما بطور قابل‌توجهی بیشتر از سرعت آپلود است، زیرا افراد تمایل دارند داده‌های بیشتری را از اینترنت دانلود کنند. اما برای مشاغلی که به خدمات کنفرانس صوتی و تصویری، سرویس تلفن ویپ (VoIP) یا خدمات چت نیاز دارند، سرعت آپلود باید به همان اندازه سرعت دانلود بالا باشد تا از مشکل و هرگونه تأخیر در سرویس جلوگیری شود. سرویس اینترنت سازمانی تضمین می‌کند که سرعت آپلود شما با سرعت دانلود در تمام طول ساعات شبانه‌روز یکسان است.

۳. امنیت بالای شبکه امروزه به دلیل وابستگی شدید کسب‌وکارها به اینترنت و انتقال و نگهداری اطلاعات مهم بر بستر اینترنت، حفظ امنیت شبکه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با دسترسی اختصاصی به اینترنت، مسیر انتقال و دریافت داده‌های شما با سایرین مشترک نخواهد بود و به همین دلیل احتمال نفوذ به داده‌ها به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد. در نتیجه با استفاده از سرویس پهنای باند اختصاصی، امنیت شبکه‌ شما افزایش می‌یابد و می‌توانید بدون دغدغه بر سایر مسائل سازمان تمرکز کنید.

۴. پشتیبانی بهتر خدمات یکی دیگر از مزایای اینترنت اختصاصی، پشتیبانی سریع‌ و اختصاصی مشترکین است. در سرویس اشتراکی رفع مشکلات اینترنتی به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد ممکن است چند روز کاری زمان ببرد، اما با ارتقای سرویس اینترنت سازمان به پهنای باند اختصاصی، به دلیل اختصاصی بودن سرویس و دسترسی کامل، سازمان شما در الویت شرکت ارائه‌دهنده خدمات قرار می‌گیرد و به‌طور معمول مشکلات اینترنت شما در همان روز برطرف می‌شود.

۵. مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری سرعت پهنای باند کاملاً قابل تنظیم است و بسته به نیازهای سازمانی شما قابل تغییر خواهد بود و هزینه‌ای متناسب با هزینه و سرویس خود را پرداخت می‌کنید. اتصال متقارن به این معنی است که شما از هر دو طرف از یک سرعت پایدار و یکسان برای آپلود و دانلود بهره‌مند می‌شوید و به راحتی می‌توانید از خدمات مقرون سرویس ابری استفاده کنید. سرویس ابری به دلیل ماهیتی که دارد به تجهیزات گرانقیمت نیاز ندارند و بسیار مقیاس‌پذیر و مقرون ‌به‌صرفه بوده و می‌تواند با تغییرات سازمان همگام شود.

در حالی‌که دسترسی به اینترنت اختصاصی روزبه‌روز در حال افزایش است، کسب‌وکارها با تکیه بر اینترنتی پرسرعت و پایدار در جهت افزایش بهره‌وری و مزیت رقابتی سازمان در تلاشند. هرچه ارتباطات سریع‌تر و مطمئن‌تری برای کسب‌وکارها در دسترس باشد، مشاغل بهتر می‌توانند امور روزانه خود را انجام دهند.

رسپینا به عنوان بزرگترین ارائه‌دهنده سرویس پهنای باند اختصاصی (اینترنت سازمانی) در کشور با بیش از ۴۶۰ پاپ‌سایت، با ارائه سرویس پهنای باند اختصاصی، دسترسی نامحدود و پایدار به اینترنتی پرسرعت را برای کسب‌وکارها فراهم آورده است تا بتوانند از امکانات بهتر و مطمئن‌تری جهت ارسال و دریافت اطلاعات، نسبت به رقبای خود بهره‌مند شوند.  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل نمایید تا واحد فروش رسپینا با شما تماس حاصل نمایند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اینترنت و پهنای باند رسپینا

شرکت داده پردازی رسپینا با هدف اعتلای صنعت فن آوری اطلاعات و ارتباطات درکشور درسال ۱۳۸۱ تاسیس گردید. موسسین شرکت که از نخبگان رشته های سخت افزاری و نرم افزاری از دانشگاه های معتبر بوده و دارای سابقه فعالیت های پژوهشی و کاربردی در رشته های مختلف IT می باشند، با هدف گسترش این صنعت در زمینه ارائه خدمات اینترنت و شبکه های کامپیوتری اقدام به تاسیس شرکت رسپینا نموده اند. با توجه به رشد روزافزون صنعت IT در جهان، و فاصله نسبتاً زیاد کشور ما با کشورهای پیشرو در این زمینه علی رغم وجود متخصصین تراز اول و مطرح در سطح جهانی، این فاصله غیرقابل قبول بوده و وظیفه ملی افراد توانا که می توانند قدمی در این راه بردارند سنگین تر می گردد. لذا شرکت رسپینا با هدف ایجاد اشتغال، توسعه و ارتقای صنعت IT در زمینه های مختلف قدم در این راه گذاشته و تلاش مستمر درجهت نائل شدن به اهداف فوق می نماید. اعضای تیم فنی شرکت داده پردازی رسپینا همواره اطلاعات خود را با اتکا به بروزترین تکنولوژی کشورهای پیشرفته در صنعت IT پیش برده و دارای مدارک معتبر متعددی در زمینه های مختلفی نظیر شبکه ، نرم افزار، امنیت سیستمها و سایر زمینه ها می باشند. هسته اصلی مدیریت این شرکت شامل اعضای اصلی تیم روبوکاپ دانشگاه تهران هستند. این تیم در تمام مسابقات داخلی همواره بهترین نتایج را کسب نموده و از جمله موفقیتهای آنها در عرصه مسابقات جهانی عبارتند از: کسب دیپلم افتخار در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۰۱ در کشور آمریکا و مقام نهم در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۰۲ در کشور ژاپن و مقام چهارم در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۰۲ در کشور آلمان

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]