اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904144406914610

نماد پرچم ترکیه

کد: 139904144406914610

https://bit.ly/2ZAJnji

، تهران , (اخبار رسمی): پرچم کشور ترکیه مانند تمام پرچم های دارای معنا و حقایقیست که اطلاع داشتن از آنها می تواند برای شما جالب توجه باشد.پرچم ترکیه دارای تاریخی و گذشته ای بسیار جالب می باشد.این تاریخ و عقبه ی پرچم مربوط به دوران عثمانی می باشد.

نماد پرچم ترکیه
پرچم ترکیه

پس از فتوحات گسترده عثمان پادشاه اول عثمانی و بعد از سقوط قسطنطنیه پادشاه اول نماد شهر بیزانس یا همان قسطنطینه یا به اسم امروزی استانبول را برای رویایی که در مورد پادشاهی خود داشت برگزید.

نماد پرچم ترکیه

پرچم کشور ترکیه مانند تمام پرچم های دارای معنا و حقایقیست که اطلاع داشتن از آنها می تواند برای شما جالب توجه باشد.پرچم ترکیه دارای تاریخی و گذشته ای بسیار جالب می باشد.این تاریخ و عقبه ی پرچم مربوط به دوران عثمانی می باشد.

پرچم ترکیه؛ امپراتوری عثمانی

نکته اساسی و شاخص تر از همه در پرچم ترکیه را می توان ماه و ستاره آن دانست.پرچم سرخ ترکیه در اصطلاحات و مدرن سازی توسط حاکمان عثمانی در کنار مدرن شدن اروپا در حال شکل گیری بود.پرچم ترکیه را می توان از دین اسلام و آئین اهل سنت دانست و یا نمادی از دوران عثمانی مورد توجه قرار داد.حاکمان عثمانی به دلیل اینکه حاکمان مطلق با دین اسلام بودند در تاریخ و فرهنگ و حتی پرچم ترکیه نقش به سزایی داشتند.

پرچم ترکیه؛ ریشه نمادها

در پرچم ترکیه ستاره و هلال آن از زمان قبل از میلاد و در دوران پادشاهی در قسطنطنیه توسعه یافت و رواج پیدا کرد.اکثر بعد از این دوران ستاره و هلال به یکی از نماد های شناخته شده در دین اسلام شد.به طوری که نماد ستاره و هلال حتی به مساجد و المان های مذهبی آن راه یافت.این نماد آنقدر در بین حاکمان عثمانی محبوب بود که این نماد به پرچم کشورهایی مانند تونس، الجزایر و آذربایجان، پاکستان، ترکمنستان، سنگاپور، مالزی، موریتانی، لیبی نیز ظاهر شد و این نماد گرایی اسلامی را در پرچم کشور های خود ادامه دادند.

ادامه مقاله

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ایران پرچم

شرکت ایران پرچم با داشتن سابقه ای بیش از یک دهه در زمینه تولید و فروش پرچم توانسته یکی از بزرگترین مرجع های فروش پرچم در کشور باشد.شرکت ایران پرچم تمامی محصولات خود را با قیمتی مناسب و بدون واسطه به مشتریان گرامی برای خرید پرچم ارائه می کند.این شرکت توانسته جهت ارتقای سطح کیفی و کمی در صنعت چاپ پرچم با استفاده از جدید ترین دستگاه های چاپ پرچم در مجموعه گامی بلند در به روز آوری این صنعت در کشور انجام دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی