اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139906234548914713

درمان لک پوست در فصل سرد سال

فصل پاییز و بهترین روش های درمان لک های پوستی

کد: 139906234548914713

https://bit.ly/32q08QP

، اهواز , (اخبار رسمی): فصل پاییز و بهترین روش های درمان لک های پوستی ، بهتر نیست تا کار به جای باریک نکشیده، خودمان را برای مقابله با هر نوع تغییر ناخوشایند روی پوست مجهز کنیم؟

فصل پاییز و بهترین روش های درمان لک های پوستی
فصل پاییز و بهترین روش های درمان لک های پوستی

بسیاری از متخصصان پوست و مو اعتقاد دارند فصل پاییز و زمستان که تابش نور خورشید شدت کمتری دارد، وقت مناسبی برای لایه برداری از پوست و درمان درمان لک پوست است

فصل پاییز و بهترین روش های درمان لک های پوستی

تیرگی و غیریکنواخت شدن رنگ پوست یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که خانم‌ها و آقایان البته بیشتر در خانم ها این موضوع بیشتر است که در هر سنی از مشاهده آن در مقابل آینه واهمه دارند.

درمان لک پوست در فصل سرد سال

بسیاری از متخصصان پوست و مو اعتقاد دارند فصل پاییز و زمستان که تابش نور خورشید شدت کمتری دارد، وقت مناسبی برای لایه برداری از پوست و درمان درمان لک پوست است. کرم های لایه بردار باید شب هنگام و در زمان خوابیدن مصرف شده و دور چشم و دور دهان استفاده نشود (به دلیل ایجاد تحریک احتمالی در پوست حساس این نواحی) و صبح شسته شده و ضدآفتاب هم مصرف شود.

برخی از محصولات خودشان ممکن است درمان کننده لک نباشند اما ضروری ترین محصول در دوره درمان لک و حتی برای همیشه محسوب می شوند. مراقبت از پوست در برابر آفتاب را تا می‌توانید جدی بگیرید و با سلاح‌هایی مانند ضدآفتاب مناسب، کلاه لبه‌دار و عینک دودی از تیره شدن پوست خود با بروز لک‌ها جلوگیری کنید.

برخی از ضدآفتابهای علاوه بر اینکه اثر محافظتی از آفتاب دارند، خودشان حاوی ترکیبات ضدلک برای درمان لک پوست نیز هستند. البته ضدآفتابهای حاوی ضدلک موجود در بازار، بیشتر برای پوست نرمال تا خشک فرموله شدند.

سلامت و زیبایی پوست‌تان را هر روز با تمیز کردن آن نه فقط با شستن آب بلکه به کمک پاک‌کننده‌های ملایم و با برداشتن آلودگی‌ها از عمق، تمدید کنید.

بهترین فصل برای درمان لک پوست پاییز است

در اکثر محصولات ضدلک و اقداماتی که برای درمان لک پوست انجام می شود، لایه برداری از پوست وجود دارد. وقتی پوست لایه برداری می شود، لایه محافظتی خود را از دست می دهد. بنابراین به شدت آسیب پذیر می شود. در پاییز شدت اشعه UV آفتاب کمتر از فصول دیگر به خصوص بهار و تابستان است. از این رو به طور کلی پزشکان توصیه میکنند درمان لک در فصل پاییز شروع شود. چراکه روند درمان کامل چند ماه طول میکشد.

لک های پوستی به دلیل تولید ملانین اضافه در پوست و به سطح پوست آمدن آن ها به وجود می آید:

ملانین همان رنگدانه هایی است که به پوست رنگ میدهد.

اقداماتی که باعث ایجاد لک این ملانین ها می شوند به چهار گروه تقسیم می شوند:

  • تولید ملانین سنتز ملانین حمل ملانین به سطح پوست اینستال ملانین

اگر این چهار اتفاق برای پوست بیفتد، لک بر روی پوست ظاهر می شود. تمام داروها و محصولاتی که به عنوان ضدلک عمل میکنند، بازدارنده یک یا دو و گاهی هر چهار قسمت فرایند تولید لک های پوست هستند. اگر این چرخه چهارگانه فرایند ایجاد لک شکسته شود، لک ایجاد نمی شود. به طور مثال ماده ضدلک آربوتین جلوی تولید ملانین (بخش اول مکانیسم فرایند تولید لک پوست) را میگیرد و نیاسینامید که ماده ای ضدلک است، کارش این است که از انتقال ملانین به سطح پوست جلوگیری میکند.

به یاد داشته باشید بهتر است از ایجاد لک جلوگیری کنید تا به دردسرهای درمان آن دچار نشوید.

درمان لک به طور کلی کاری زمانبر و سخت و پرهزینه است. بنابراین به نکته هایی که پایین تر برای پیشگیری از لک بیان می شود خوب توجه کنید و آنها را در زندگی روزمره خود بکار ببرید تا اصلا لک روی پوست شما ایجاد نشود تا بخواهید آن را درمان کنید.

امکان دارد ماهیت پوست شما هر فصل تغییر کند و این فکر اشتباه است که همیشه پوست شما چرب یا معمولی یا خشک می ماند. این امکان وجود دارد که پوست شما پس از یک مدت تحت تاثیر آب و هوا، استرس، تغذیه و محصولاتی که در این مدت استفاده کرده اید تغییر پیدا کرده باشد.

حال که وارد فصل پاییز شدیم آب و هوای سردتر، وزش باد بیشتر، اختلاف دمای محیط خانه و بیرون را تجربه می کنیم که همه این عوامل باعث خشک تر شدن پوست صورت ما می شود.

پوست خشک تر یعنی چین و چروک بیشتر و لک بیشتر برای پوست ! بنابراین باید مراقبت های پاییزی را جدی بگیریم.

در فصل تابستان به علت اینکه بیشتر در معرض خورشید هستید، آب پوست شما کاملا خارج شده است و فقط فصل پاییز زمان مناسب ترمیم و بازسازی پوست می باشد.

لک های پیری پوست :

بروز لکه های پیری ربطی به بالا رفتن سن ندارد، بلکه به قرار گرفتن در معرض نور افتاب مربوط میشود .

لکه های پیری، کک و مک های ناشی از نور افتاب هستند، و تماماً بر پشت دست دیده میشوند . در افردی که زیاد در معرض نور خورشید قرار می گیرند، این لکه ها بر روی صورت هم پیدا میشوند . وجود این لکه ها در اشخاص مسن، عادی است، ولی در اثر تماس زیاد با افتاب، ممکن است در اواخر دهه های سوم، چهارم و پنجم زندگی هم بروز کنند.

حتی کم قرار گرفتن ، در معرض افتاب، هم سبب ایجاد لکه های پیری میشوند . نور خورشید دارای پرتوهای فرا بنفش است که سبب برنزگی و سوختگی پوست میشود .

با بالا رفتن سن، این برنزه شدن، رسوب بیش از حدّ رنگدانه ها را در پوست موجب می گردد. این لکه ها را لکه های کبدی و لکه های خورشیدی هم می نامند.

انواع لک به چه دلیلی به وجود می آید؟

این بار میخواهیم انواع لک را بر اساس دلیل ایجاد بررسی کنیم. لک پوست انواع مختلفی دارد. در اینجا به انواع مختلف آن اشاره میکنیم:

  1. لک ناشی از آفتاب کک و مک لک ناشی از التهاب پوست ملاسما لک پیری (لک پوست ناشی از افزایش سن) لک ناشی از مصرف داروها

برای درمان لک پوست به نکات زیر دقت فرمایید:

  • نیاز است در هفته دوبار از اسکراب پوست استفاده نمایید. اسکراپ ها محصولاتی هستند در آن ها دانه های ریزی وجود دارد که با توجه به نوع برند و نوع محصول دانه ها متفاوت می باشند. دانه های ریز داخل اسکراب را روی صورت به غیر از اطراف چشم ماساژ دهید و سپس صورت را آب کشی نمایید. با این کار پوست های مرده صورتتان را از بین می برید و منافذ پوست که با پوست مرده پر شده است و درون آن چربی جمع شده، را پاک می کنید. درمان لک پوست دو بار در هفته از اسکراب استفاده کنید. شما برای درمان لک پوست به آبرسان نیاز دارید. در حقیقت پوست شما همیشه به آبرسان نیازدارد اما در فصل پاییز پوست شما احساس نیاز به آبرسان بیشتری را حس می کند. به آبرسانی نیاز دارید که درون محتویات آن هیالورونیک اسید وجود داشته باشد. با توجه به ماهیت پوست شما آبرسان حاوی هیالورونیک اسید را تهیه فرمایید. زدن ضد آفتاب فراموش نشود. این تصور که با خارج شدن از فصل تابستان دیگر نیازی به ضد آفتاب نیست کاملا اشتباه می باشد.
  • گاهی با تغییر فصل دست و پای شما دچار خشکی می شود پس جتما فراموش نکنید قبل از خواب دست ها را با کرم چرب و برای پاها از کرم ترک پا استفاده کنید.
  • شوینده شستشوی مخصوص خود را صحیح انتخاب نمایید. با شروع فصل پاییز که آب صورت شما بسیار کاهش یافته بسیار مستعد خشکی می باشد. برای مثال پوست فردی که چرب است و از محصولات مربوط به پوست چرب استفاده می کند وشوینده آن یک شوینده قوی برای ازبین بردن چربی پوست است خیلی زیاد در معرض خشکی پوست می باشد. بنابراین سعی شود از یک شوینده ملایم استفاده شود. هفته ای یک بار از ماسک های مخصوص آبرسانی استفاده کنید. ماسک های مخصوص آبرسانی به دو روش طبیعی و نقابی قابل استفاده می باشند.

کمبود کدام ویتامین باعث لک صورت میشود؟

این لک ها در اثر کمبود ویتامین B۱۲ اتفاق افتاده و در نژادهای با پوست تیره بیشتر است. این لک ها ظاهر لکه لکه بر روی پوست دارند.

آیا تیرگی دورچشم نیز لک پوست محسوب می شود؟

اغلب افراد تیرگی دورچشم را نیز به عنوان یک یک پوستی می پندارند و برای درمان تیرگی زیر چشم از روشهای درمان لک پوست استفاده میکنند.

تیرگی دورچشم در اثر عدم گردش نامناسب خون در مویرگهای اطراف چشم پدید می آید. عدم گردش نامناسب خون در اطراف چشم به دلیل عواملی مانند کم خوابی، استرس و خشکی پوست زیر چشم و آسیب های محیطی ایجاد می شود.

درمان تیرگی دورچشم با استفاده از محصولات دورچشم حاوی ترکیبات محرک گردش خون میسر است. مثلا کرمهای دورچشمی که حاوی کافئین یا هیالورونیک اسید هستند میتوانند در درمان تیرگی چشم موثر باشد. اگر تیرگی دورچشم زیاد باشد، استفاده از کرمهای دورچشم، تنها میتواند تا حدی تیرگی را بهبود دهد و آن را بطور کامل درمان نمیکند. برای تیرگی های دروچشم شدید، کربوکسی تراپی که در مطب پزشک انجام می شود، می تواند اثر بحخسی بالایی داشته باشد.

#فروشگاه اینترنتی نگار بیوتی شاپ

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی نگار بیوتی شاپ

فروشگاه اینترنتی نگار بیوتی شاپ دارای نماد اعتماد و دارای درگاه معتبر بانکی میباشد، هدف از ایجاد این سایت کمک به سلامتی پوست شماست و به راحتی شما میتوانید محصولات پوستی خود را از برندهای کاملا معتبر تهیه کنید. نگار بیوتی شاپ

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی