اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908224745115170

بهترین و موثرترین درمان های طبیعی برای شوره سر

کد: 139908224745115170

https://bit.ly/2IGVTcq

، اصفهان , (اخبار رسمی): اگرچه با پا به عرصه گذاشتن شامپوهای ضد شوره تمایل افراد برای بهره مندی از روش های طبیعی کاهش یافته است؛ اما هنوز هم می توان این موضوع را با قطعیت بیان نمود که درمان شوره سر با روش های طبیعی سریع تر و بهتر است.

بهترین و موثرترین درمان های طبیعی برای شوره سر | زیبالون
بهترین و موثرترین درمان های طبیعی برای شوره سر

اگرچه با پا به عرصه گذاشتن شامپوهای ضد شوره تمایل افراد برای بهره مندی از روش های طبیعی کاهش یافته است؛ اما هنوز هم می توان این موضوع را با قطعیت بیان نمود که درمان شوره سر با روش های طبیعی سریع تر و بهتر است. در این مطلب به تعدادی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم:

  • سرکه سیب

اسیدی بودن سرکه سیب، میزان اسیدیته پوست سر را تغییر می دهد که در نتیجه، رشد قارچ ها کاهش می یابد و پوست سر کمتر خشک می شود. برای درمان شوره سر با سرکه سیب بهتر است آن را با آب گرم مخلوط کنید. سپس آن را روی موهای خشک خود ریخته و ماساژ دهید. پس از چند دقیقه موی خود را با آب شستشو دهید. این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید.

  • جوش شیرین

این مورد تاثیری بسیار قوی بر روی شوره سر دارد. یک قاشق از آن را با یک لیوان آب مخلوط کرده و از آن استفاده کنید. حتی می توانید برای بهره مندی از این روش ابتدا موهای خود را مرطوب و سپس جوش شیرین روی آن بمالید.

  • شنبلیله

ترکیبات موجود در این گیاه معطر رشد سالم موها را تشدید کرده و پوسته پوسته شدن سر را برای همیشه از بین می برد. برای درمان شوره سر با شنبلیله می توانید دانه های آن را آسیاب و ماده خمیری حاصل را به شامپو یا تونیک های خود اضافه کنید. در مدت زمانی کوتاه، اثر درمانی این گیاه مشخص خواهد شد.

  • آلوئه ورا

خاصیت خنک کنندگی این گیاه بی نظیر، خارش را از بین می برد. برای این که از خواص درمانی آلوئه ورا بهره مند شوید، دیگر نیازی نیست آن را با شامپو مخلوط کنید؛ بلکه کافی است تنها قبل از شانه، مواد ژله ای آن را روی موهای خود بمالید.

  • سیر

خاصیت آنتی باکتریال این مورد برای رفع باکتری ها و قارچ های ایجادکننده شوره سر خیلی موثر است. برای درمان شوره سر کافی است چند حبه سیر را له کنید و به پوست سر بمالید. برای جلوگیری از بوی تند آن، از کمی عسل استفاده کنید.

  • روغن زیتون

روغن زیتون را می توانید به شکل های مختلفی استفاده کنید. می توانید برای درمان شوره سر آن را با شامپو مخلوط کنید یا قبل از خواب سرتان را با آن چرب نمایید.

  • آسپیرین

در آسپرین ترکیبی به نام اسید سالیسیلیک وجود دارد که در اغلب شامپوهای ضد شوره نیز وجود دارد. می توانید قرص ها آسپرین را پودر و در شامپو بریزید. این کار یک نوع تولید دستی شامپوهای ضدشوره سالیسیلیک اسید است. البته توصیه زیادی بر اثربخشی قطعی این روش درمان شوره سر وجود ندارد.

  • روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی 5 ماده فعال است که هرکدام اثربخشی خاصی بر کاهش شوره و تقویت موی سر دارند. برای استفاده از روغن نارگیل می توانید مانند روغن زیتون که اشاره کردیم عمل کنید.

  • آب لیموترش

کافی است دو قاشق غذاخوری آبلیمو به پوست سر بمالید و پس از 20 دقیقه سرتان را با آب بشویید. اگر این کار را روزانه انجام دهید، PH پوست سرتان تنظیم و میزان شوره و چربی سر به طور شگفت انگیزی کاهش می یابد. آب لیموترش تازه حاوی اسیدهایی است که با قارچ هایی که می توانند باعث ایجاد شوره سر شوند، مبارزه می کند و خارش پوست سر را کاهش می دهد.

  • آب سیب

آب سیب دارای پروسیانیدین B-2 است که برای درمان شوره سر بسیار توصیه می شود. دو قاشق آب سیب را با دو قاشق آب ترکیب کنید و بر روی موها و پوست سر بمالید، بگذارید یک ربع بماند و سپس با آب بشویید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی زیبالون

فروشگاه اینترنتی زیبالون با سابقه درخشان به عنوان یکی از فروشگاه های برتر در حوزه لوازم ارایشی و بهداشتی فعالیت می نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی