اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139909194800413813

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

کد: 139909194800413813

https://bit.ly/378HH5q

، اصفهان , (اخبار رسمی): یکی از جالب ترین و کارآمدترین الگوریتم هایی که کار را برای کاربر آسان کرده و در مشاوره سئو مطرح می شود، الگوریتم کبوتر است.

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟
الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به دنبال مکان خاصی باشید و آن را در گوگل سرچ کنید؟ شاید شما حواستان نباشد اما گوگل کار خود را خوب بلد است و بدون آن که شما بدانید، مکان هایی را به شما نمایش می دهد که نزدیک محل سرچ شما باشد. این الگوریتم برای کاربران یک گزینه عالی محسوب می شود. اما سوالی که در این جا مطرح می شود این است که چگونه مشاور سئو، می تواند از این الگوریتم به نفع خود استفاده کند؟


کبوتر گوگل چه کاری انجام می دهد؟

همه ما با شنیدن نام کبوتر، به یاد یک پرنده اهلی می افتیم که زیاد از آشیانش دور نمی شود و همین نزدیکی پرواز می کند. در مشاوره سئو نیز از همین مثال برای تفهیم این الگوریتم استفاده می شود. همان طور که گفته شد گوگل نیز در این الگوریتم می خواهد نزدیک ترین مکان ها را در سرچ به شما نشان دهد. به عنوان مثال اگر به دنبال ثبت نام در یک باشگاه ورزشی باشید، گوگل با موقعیت یاب مکانی، نزدیک ترین باشگاه ها را در سرچ به شما نمایش می دهد. اما به عنوان یک مشاور سئو، چگونه می توانید از الگوریتم کبوتر گوگل استفاده کنید؟ یا اگر صاحب کسب و کاری هستید با گذراندن دوره آموزش سئو می توانید از این الگوریتم به نفع کسب و کارتان بهره ببرید یا خیر!

 

دیدتان را به الگوریتم کبوتر گوگل تغییر دهید!

آن چه در مورد الگوریتم کبوتر گوگل اهمیت دارد، استفاده ای است که مشاور سئو از آن می کند. اگر شما هم یک مشاور سئو هستید یا به نحوی با امر مشاوره سئو در ارتباط هستید باید نحوه استفاده از این الگوریتم را بدانید. آمار نشان می دهد برخی از افرادی که به مشاوره سئو مشغول هستند، چندان به این الگوریتم خوش بین نبوده و معتقدند این الگوریتم نرخ بازدید از سایت ها را کاهش داده است. بله درست است! اگر بخواهیم طبق نرخ بازدید از سایت، الگوریتم کبوتر را مورد بررسی قرار دهیم به این نتیجه می رسیم که نرخ بازدید از سایت کاهش یافته است اما نرخ تبدیل با این الگوریتم افزایش می یابد! چگونه؟

اگر به تازگی وارد کار مشاوره سئو شدید احتمالا به این الگوریتم بدبین هستید اما اشتباه نکنید! از دید یک کاربر به این مثال توجه کنید: فرض کنید شما در شهر اصفهان زندگی می کنید و می خواهید برای تفریح به سینما بروید. در گوگل کلمه سینماهای نزدیک من را سرچ می کنید، اما نتایج جست و جو شما را سردرگم می کند زیرا نام هایی را برای شما نمایش می دهد که تا به حال نشنیده اید و مربوط به سینماهای شیراز است بنابراین ممکن است شما وارد سایت هایی که در رتبه های اول سرچ برای شما آورده شده شوید اما قطعا نمی توانید از هیچ کدام از آن ها خرید کنید.

اما حالا از دید یک مشاور سئو همین داستان را بخوانید. اگر نرخ بازدید شما بالا باشد (۱۰۰ بازدید) اما نرخ فروش و تعاملتان کم باشد (۲ تا ۳ کاربر) در واقع شما به اشتباه تصور می کنید برای سایت شما مفید است در حالی که فروشی صورت نگرفته است. البته در جلسات مشاوره سئو یا دوره های آموزش سئو این نکته به مدیران آموزش داده می شود تا دچار اشتباه نشوند.


اگر صاحب کسب و کاری هستید، برای آن که از این الگوریتم در جهت بالا آمدن سایت بهره بگیرید باید با کمک خدمات مشاوره سئو، سئو محلی را رعایت کنید. اگر می خواهید کسب و کار شما به مشتریانی نمایش داده شود که در دسترس بوده و احتمال استفاده آن ها از سایت شما بیشتر است، باید آن را در محدوده مکانی خاصی تعریف کنید. این کار را به مشاور سئو خبره بسپارید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

محمدرضا شیخ بهائی

محمدرضا شیخ بهائی مشاور و مجری پروژه های هوش تجاری، بازاریابی دیجیتال، ایمیل مارکتینگ، دیجیتال مارکتینگ و ...

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]