کد: 139911264912815947

چگونه یک کال تو اکشن CTA عالی بسازیم؟

کد: 139911264912815947

https://bit.ly/3tUgJbc

، تهران , (اخبار رسمی): نوشتن یک پیغام کال تو اکشن CTA عالی که بتواند مخاطب را جذب خود کند.

چگونه یک کال تو اکشن CTA عالی بسازیم؟
چگونه یک کال تو اکشن CTA عالی بسازیم؟

نوشتن یک پیغام کال تو اکشن عالی که بتواند مخاطب را جذب خود کند، کار ساده‌ای نیست. اما ۸ تکنیکی که در ادامه معرفی می‌کنیم می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. به عنوان معادل فارسی عبارت Call To Action، دعوت به اقدام یا اقدام به عمل استفاده می‌شود. اما از آنجایی که این جایگزین‌ها چندان رایج نیستند، از همان اصطلاح کال تو اکشن یا مخفف آن یعنی CTA استفاده خواهیم کرد.

تاکتیک شماره ۱: فروش نسخه آزمایشی

محصولات رایگان را فراموش کنید. به جای آن از نسخه‌های آزمایشی استفاده کنید. حتماً شما هم این کال تو اکشن‌های عالی و جذاب را دیده‌اید. تاکتیک کال تو اکشن نسخه آزمایشی هم یکی از این موارد است. این تاکتیک به طور خاص برای شرکت‌هایی که نرم افزار می‌فروشند یا خدماتی ارائه می‌دهند موثر و کاربردی است. از اینکه یک پیشنهاد رایگان بدهید یا کتاب الکترونیکی رایگانی در اختیار کاربران قرار دهید نترسید. راه‌های زیادی برای تبدیل کردن کاربران به مشتری‌های وفادار از طریق ایمیل مارکتینگ وجود دارد.

مهم است که کاربر را در تمامی مراحل خرید راهنمایی کنید. با اینکار متوجه می‌شوید که چه بخش‌هایی تأثیرگذارند و چه قسمت‌هایی را سریع‌تر باید رد کرد تا به دکمه سبز خرید رسید. اگر می‌خواهید کاربر، عملیاتی را انجام دهد، باید به او کمک کنید. تمام موانع سر راه او را بردارید. به خاطر داشته باشید، آنها با دنیایی از سوالات و خواسته‌ها به سراغ شما آمده‌اند تا بهترین راه حل را به آنها پیشنهاد دهید.

اگر بعد از اولین برخورد آنها با برندتان از آنها بخواهید که خریدی داشته باشند، ۸۴% از این افراد سایت را رها می‌کنند. اما اگر یک نسخه آزمایشی یا یک محصول رایگان در اختیار آنها بگذارید، می‌توانید نرخ تبدیل را تا ۳۲۸% بالا ببرید. به همین خاطر بسیار مهم است که دکمه کال تو اکشن چگونه طراحی شود و تمرکز آن بر روی چه چیزی باشد.

برای اینکه متوجه شوید باید سرویس خود را به مدت چند روز به صورت آزمایشی و رایگان در اختیار کاربران قرار دهید، باید دقیق‌تر بررسی کنید. می‌توانید از طریق تست A/B و دنبال کردن متریک‌های عملیاتی بهترین زمان را درنظر بگیرید. اما هیچ فرمول مشخصی برای اینکه بدانید باید یک دوره آزمایشی ۱۴ روزه یا ۳۰ روزه بگذارید وجود ندارد.

تاکتیک شماره ۲: نوشتن یک کال تو اکشن عالی و سودمحور

کال تو اکشن شما باید چیزی به نفع مشتری را پیشنهاد دهد. در غیر این صورت نرخ کلیک شما به شدت پایین می‌آید. همانطور که می‌دانید محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد. در گذشته، قبل از اینکه الگوریتم‌های گوگل به‌روزرسانی شوند، بسیاری از سایت‌ها اهمیتی به کیفیت مقالات یا پست‌های بلاگ خود نمی‌دادند. اما امروزه داستان متفاوت است.

به همین صورت یک کال تو اکشن عالی باید منفعتی به کاربر برساند. اگر مردم درباره ارزشی که دکمه CTA به آنها می‌دهد مطمئن نباشند، هرگز روی آن کلیک نخواهند کرد. برای پیدا کردن بهترین متن CTA باید آنقدر آزمون و خطا و بررسی کنید تا به نتیجه برسید. محل قرار‌گیری دکمه کال تو اکشن هم به اندازه پیغام روی آن موثر است.

در بیشتر صفحات لندینگ دکمه‌های CTA در انتهای صفحه قرار می‌گیرند در حالی که بعضی از مارکترها معتقدند اگر دکمه در سمت راست صفحه قرار بگیرد، نرخ تبدیل بیشتری خواهند داشت. به علاوه رنگ دکمه می‌تواند تأثیر زیادی در جلب توجه نظر کاربر داشته باشد. اگر بتوانید رنگی متناسب با تم صفحه و با کنتراست مناسب نسبت به بقیه اجزا انتخاب کنید، احتمالاً تأثیر بهتری خواهید گرفت.

آیا یک دکمه کال تو اکشن قرمز بهتر از یک دکمه سبز است؟ از نظر روانشناسی یا با توجه به جامعه مخاطب کدام انتخاب بهتری است؟ جواب ساده‌ای وجود ندارد. شما باید تمام متغیرها را بررسی کنید تا بهینه‌ترین حالت را پیدا کنید.

تاکتیک شماره ۳: رضایت و لذت را سریع به نمایش بگذارید

هیچ کسی دوست ندارد که بیش از اندازه منتظر بماند. به همین خاطر باید در حین بزرگ کردن کسب و کار خود، به فکر بهتر کردن سرویس و خدمات خود نیز باشید. طبق تحقیقات ۳۵ درصد از کاربران از وضعیت بد خدمات مشتریان ناراضی هستند.

راضی کردن مشتری‌ها یکی از مواردی است که باید همیشه در نظر داشته باشید. رضایت آنی باید در هنگام نوشتن یک کال تو اکشن عالی هم مدنظر قرار گرفته شود. وقتی کاربری به صفحه لندینگ سایت شما می‌رسد، پر از سوال است. مثلاً “آیا با خریدن این محصول یا عضو شدن در این خبرنامه، به چیزی که می‌خواهم می‌رسم؟”

بهتر است برای در اختیار قرار دادن چنین محصولاتی از CTA‌هایی با عنوان “همین الان دانلود کنید” استفاده نمایید.

تاکتیک شماره ۴: کنجکاوی کاربر را برانگیزانید

وقتی از کنجکاوی کاربر به درستی استفاده کنید، در نهایت به افزایش فروش خواهید رسید.

بالا بردن میزان کنجکاوی مشتری‌ها برای محصولات‌تان شانسی نیست. مسائل وابسته به احساسات مانند اعتماد، لذت، شگفت زدگی، سردرگمی و مهم‌تر از همه حس رضایت می‌تواند کنجکاوی را در کاربران برانگیزاند. وقتی کاربران به شما اعتماد می‌کنند، روی دکمه CTA کلیک می‌کنند، چون مطمئن هستند که منفعتی خواهند برد.

کنجکاوی باعث می‌شود که بخواهید یک پیشنهاد ویژه را قبول کنید. چون به جایزه و سودی که از آن خرید می‌برید اهمیت می‌دهید. این یک احساس انسانی است که بخواهید تا جایی که می‌توانید بیشتر داشته باشید. مخاطب هدف شما هم انسان‌هایی هستند که بر اساس احساسات خود تصمیم می‌گیرند. و البته اطلاعاتی که از قبل به آنها داده‌اید.

کپی رایترها می‌دانند که مردم بر اساس احساسات خود خرید می‌کنند و بعد آن را منطقی جلوه می‌دهند. اگر این مسأله درست باشد، پس این مسئولیت شماست که از این کنجکاوی استفاده کنید و آن را برای برانگیختن احساسات مشتریان به کار ببرید. و در نتیجه فروش سایت را بیشتر کنید. حتی در خرید‌های B2B، احساسات بیشتر از منطق تأثیرگذارند.

ایجاد کردن شرایط اورژانسی هم می‌تواند تا حد زیادی کنجکاوی ایجاد کند. مثلاً اینکه به کاربران بگویید “تا قبل از اینکه دیر شود این محصول را بخرید” به علاوه اینکه یک پیشنهاد خوب به او بدهید که منفعت و سود مضاعفی در آن پنهان باشد. ترکیب این دو با هم باعث می‌شود تا نرخ کلیک سایت بالاتر رود.

نکاتی برای نوشتن یک کال تو اکشن عالی

در هنگام نوشتن متن کال تو اکشن از کلمات زیر استفاده کنید تا یک CTA ترغیب کننده داشته باشید:

  • شما
  • رایگان
  • هدیه
  • چون
  • فوراً
  • جدید

به کار بردن این کلمات در کمپین‌های مختلف و در دکمه‌های CTA می‌تواند کاربران را قانع کند که به درخواست شما توجه بیشتری داشته باشند.

تاکتیک شماره ۵: مشکلی را مطرح کنید و بعد راه‌حلی ارائه دهید

تحقیقات در حوزه خدمات مشتریان نشان داده است که ۹۶ درصد از کاربران ناراضی هیچ اعتراضی نمی‌کنند، اما ۹۱% از آنها به سادگی سایت را ترک کرده و دیگر بر نمی‌گردند.

چیزی که باعث می‌شود یک کال تو اکشن عالی باشد، درک درست شما از مخاطب است. اینکه بتوانید مشکل و نیاز آنها را بشناسید و برای آن راه‌حلی ارائه دهید. اگر بتوانید در هنگام نوشتن یک کپی رایت قدرتمند، از سه نکته زیر استفاده کنید، می‌توانید ذهن‌های مردم را تسخیر کنید.

  • یک مشکل را شناسایی کنید
  • مساله را تحریک کنید 
  • یک راه حل خوب ارائه دهید

به کار گرفتن هرکدام از این نکات می‌تواند به نوشتن یک کال تو اکشن عالی کمک فراوانی کند. اجازه بدهید قبل از رفتن به سراغ تاکتیک بعدی، کمی درباره هرکدام از این‌ها توضیح دهیم و ببینیم هرکدام چطور می‌توانند روی بهبود نرخ کلیک و نرخ تبدیل تأثیر مثبت بگذارند.

شناسایی یک مشکل

توانایی شما برای شناخت مخاطب هدف و مشکل آنها می‌تواند بازی را عوض کند. وقتی درک کنید که مسأله مشتری شما چیست و چه تجربه بدی برای او ایجاد شده است، می‌تواند یک راه حل درست و مناسب به او ارائه کنید.

به خاطر داشته باشید که بیشتر مشکلاتی که مخاطبین هدف شما مطرح می‌کند، ممکن است مشکل اصلی نباشد. برای مثال آنها از چیزی رنجیده هستند که در عمل نیازی به تغییر استراتژیک یا اصلاح ساختار فنی ندارد. بلکه با یک تغییر نوشته و یا بهینه‌سازی صفحه لندینگ مشکل حل شود. می‌توانید از سرویس‌هایی مانند quora استفاده کنید تا با سوالات کاربران آشنا شوید.

مسأله را تحریک کنید

بعد از اینکه یک مشکل را شناسایی کردید، باید آن را تحریک کنید. یعنی روی آن حساسیت ایجاد کنید. مثلاً علاقه یا نگرانی افراد را درباره آن برانگیزانید. اگر حساس بودن و اورژانسی بودن یک مشکل برای کاربران مسجل نشود، نمی‌توانید راه‌حل خود را به آنها بفروشید. طبق یکی از بررسی‌ها در مطالعات Forrester، ۴۵ درصد از مصرف کنندگان آمریکایی، زمانی که می‌بینند هیچ کجا سوال یا مشکل آنها به طور خاص مطرح نشده است، یک تراکنش اینترنتی را رها می‌کنند.

مخاطب هدف شما ممکن است تأثیر و عواقب مشکلی که دارد را ندارد. اگر شما این مسأله را پر رنگ‌تر کنید، او هم برای گرفتن راه حل مشتاق خواهد شد. کپی رایتر‌ها در این زمینه می‌توانند به خوبی کمک‌تان کنند.

یک راه حل ارائه کنید

این مرحله آخر است و باعث می‌شود که کال تو اکشن شما به نتیجه برسد. شما باید راه حلی ارائه دهید که مشکلی که کاربر با آن مواجه است را برطرف کند.  می‌توانید در صفحه لندینگ یک محصول، درباره دلایلی که باید آن را تهیه کنند، بگویید. سوالاتی مطرح کنید و بعد او را مطمئن سازید که پاسخ این سوالات در پکیج یا خدمات شما داده می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر از سایت سئو وب بازدید نمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش