کد: 139912104937515122

نکاتی که در مورد دستگاه کنترل دسترسی کارتی نمی دانید

کد: 139912104937515122

https://bit.ly/2NFyJpF

، تهران , (اخبار رسمی): دستگاه کنترل دسترسی کارتی همان طور که از نام آن پیداست، وظیفه کنترل رفت و آمد سایر کارکنان یک سازمان و یا یک شرکت را بر عهده دارد. امروزه سازمان­‌های مخلتف بیش از پیش به چنین دستگاه‌هایی برای کنترل رفت‌و‌آمد کارکنان خود نیاز دارند.

نکاتی که در مورد دستگاه کنترل دسترسی کارتی نمی دانید
نکاتی که در مورد دستگاه کنترل دسترسی کارتی نمی دانید

دستگاه کنترل دسترسی کارتی همانطور که از نام آن پیداست، وظیفه کنترل رفت و آمد سایر کارکنان یک سازمان و یا یک شرکت را بر عهده دارد. امروزه سازمان­‌های مخلتف بیش از پیش به چنین دستگاه‌هایی برای کنترل رفت‌و‌آمد کارکنان خود نیاز دارند؛ چرا که با وسیع‌­تر شدن محیط­‌های کاری، کنترل کارکنان نیز سخت‌­تر می­‌شود؛ به‌ همین ‌دلیل دستگاه‌­های کنترل دسترسی با انواع مختلف می‌­توانند کمک بسیار بزرگی برای شرکت‌های مختلف باشند.

در ادامه نگاهی داریم به: انواع مختلف دستگاه‌­های کنترل دسترسی قیمت دستگاه‌­های اکسس کنترل مزایای استفاده از دستگاه­‌های کنترل دسترسی

انواع دستگاه‌ کنترل دسترسی

با این که وظیفه­‌ی اصلی دستگاه­‌ کنترل دسترسی مشخص است، اما گوناگونی­‌های مختلفی هم وجود دارد که هر دستگاه را برای شرایطی خاص ایده آل کرده است، مثلا یک دستگاه تنها اثر انگشت را ملاک شناسایی شخص مورد نظر قرار داده، ولی دستگاه دیگری علاوه بر اثر انگشت اسکن چشم را هم نیاز دارد. درجه حساسیت هر دستگاه وابسته به شرایط مورد نیاز مشتری تفاوت می­‌کند؛ اما در این میان استثناهایی هم وجود دارد، مثل آتش سوزی و یا زلزله که در این صورت دستگاه اجازه­‌ی رفت و آمد مربوطه را می‌دهد، در ادامه چند نوع کلی از این دستگاه­‌ها را برای شما معرفی می‌­کنیم.

دستگاه کنترل دسترسی کارتی

برای استفاده از دستگاه کنترل دسترسی کارتی هر فرد می‌بایست یک کارت مجزا به همراه داشته باشد تا دستگاه توسط آن هویت او را تایید کند. این دستگاه معمولاً مورد پسند اماکن مختلف می‌باشد و استفاده از آن به نسبت دیگر دستگاه­‌ها آسان­‌تر است.

دستگاه کنترل دسترسی با رمز عبور

این دستگاه از شخص مورد نظر رمز عبور خاص خود را طلب می‌کند که ممکن است وابسته به نوع رمز، درجات مختلفی از دسترسی را در اختیار شخص بگذارد. از این دستگاه می‌توان در انواع مکان­‌های مختلف استفاده کرد و از سطح امنیت خوبی برخوردار است.

دستگاه کنترل دسترسی اثرانگشتی

این دستگاه از اثر انگشت از قبل ثبت شده برای شناسایی افراد استفاده می‌­کند. شناسایی اثر انگشت معمولا برای مکان‌­های شخصی استفاده می‌شود و می‌توان گفت که از بالاترین سطح امنیت برخوردار است.

دستگاه کنترل دسترسی تشخیص چهره

این نوع دستگاه که معمولا در سازمان‌هایی با امنیت بالا استفاده می‌شود با استفاده از اسکن چهره اقدام به شناسایی افراد صدور اجازه عبور می‌کند. بدون شک این دستگاه بالاترین سطح امنیت را داراست و معمولاً برای مکان­‌های عمومی استفاده نمی‌شود.

جدا از انواع کارکرد دستگاه‌­های کنترل دسترسی، هر دستگاه سه قدم مشترک را برای شناسایی و صادر کردن فرمان عبور دنبال می‌کند. قدم اول دریافت و ثبت اطلاعات فردی هر شخص است، مثل: نوع استخوان­‌بندی چهره، ارقام، نوع اثر انگشت و امثال آن. پس از دریافت اطلاعات، دستگاه اقدام به آنالیز این اطلاعات می‌کند و مطابقت داشتن آن‌ها را با بانک اطلاعاتی خود چک می‌کند. قدم آخر هم احراز هویت و دادن اجازه­‌ی عبور است.

از میان دستگا‌ه‌­های نام­برده شده، دستگاه اکسس کنترل کارتی، از مهمترین آن‌­ها به شمار می‌رود، دلیل این محبوبیت این است که دستگاه‌های کنترل دسترسی کارتی از ویژگی­‌های خاصی برخوردارند که به محبوبیت آن‌ها افزوده است، از جمله این ویژگی­‌ها می‌توان به کارکرد آسان آن‌ها اشاره کرد. بالطبع استفاده از یک کارت برای عبور از یک دستگاه کمتر از اثر انگشت و یا وارد کردن رمز زمان می‌برد، این دستگاه همچنین از تکنولوژی LAN و USB برای تبادل اطلاعات جدید استفاده می‌کند که همین موضوع از دخالت دست جلوگیری می‌کند. این دستگاه‌­ها همچنین برای سایر اماکن می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. از درهای اتوماتیک مختلف و یا جک­‌های پارکینگی گرفته تا ورودی اماکن مختلف می‌تواند برای ارتقا امنیت از این محصول استفاده کنند. ورژن­‌های مختلفی از این دستگاه نیز وجود دارد که می‌تواند جوابگوی حجم ورودی و خروجی در اندازه‌­های مختلف باشد و همین موضوع انتخاب‌­های بیشتری در اختیار خریدار قرار می‌دهد.

قیمت دستگاه کنترل دسترسی کارتی

در رابطه با قیمت، از آن جایی که این نوع دستگاه‌­ها دخالت انسان را تقربیاً به کلی حذف می‌کنند، می‌توانند سرمایه‌­گذاری به صرفه‌­ای باشند. این دستگاه­‌ها از ابتدای ورودشان به بازار از فروش خوبی برخوردار بودند و بی­‌شک امروزه هم شما می‌توانید یک دستگاه اکسس کنترل ارزان و مقرون به صرفه برای رفع نیاز­های خود بیابید. از آنجایی که این دستگاه‌­ها کنترل بیشتری به مدیران می‌دهند در طولانی مدت می‌توانند از هدر رفتن سرمایه جلوگیری کنند و به‌ همین‌ خاطر ارزش پرداخت هزینه اولیه را دارند.

توصیه می‌شود که از دستگاه‌­های کنترل دسترسی دست دوم استفاده نکنید چرا که ممکن است هزینه­‌های تعمیراتی که بعدا ممکن است پیش بیاید به صرفه نباشد. اگر قصد خرید دستگاه کنترل دسترسی دارید، می‌توانید به صفحه دستگاه اکسس کنترل کارتی در سایت تایگر‌­ مراجعه کنید و دستگاه‌های کنترل دسترسی مختلفی را مشاهده و مقایسه کنید و سپس با اطمینان کافی از خواندن ویژگی‌های دستگاه‌ها اقدام به خرید بهترین دستگاه کنترل دسترسی کنید.

مزایای استفاده از دستگاه‌های کنترل دسترسی کارتی

استفاده از دستگاه­‌های کنترل دسترسی کارتی مزایای فراوانی دارند. با ترکیب چند دستگاه مختلف شما می‌توانید محل کار خود را کاملا مکانیزه کنید، به‌طوری‌که هیچ قسمتی از زیر نظر شما خارج نشود، برای مثال باشگاه‌­های ورزشی می‌توانند با استفاده از دستگاه­‌های کنترل دسترسی ورود و خروج هر فرد در سانس مورد نظر را کنترل کنند و در یک بخش دیگر می‌توانند استفاده از کمد لباس و یا حتی مدت استفاده شخص از امکانات را حساب کنند. این خود می‌تواند ارائه‌­ی خدمات به مشتری را آسان­‌تر کند.

پارکینگ­‌های عمومی و یا خصوصی می‌توانند از این تکنولوژی استفاده کنند بسته به شرایط مورد نظر، رفت و آمد خودرو­های مختلف را کنترل کنند و یا حتی مانع پارک کردن خودرویی به خصوص شوند. همین انعطاف­‌پذیری باعث شده که دستگاه‌­های کنترل دسترسی روز به روز محبوب­‌تر شوند و استفاده از آن‌ها بیشتر و بیشتر دیده شوند.

در این مقاله نگاهی کلی بر نوع کارکرد دستگاه‌­های کنترل دسترسی یا اکسس کنترل داشتیم و همچنین نمونه­‌های مختلف آن را معرفی کردیم. با پیشرفت روز به روز تکنولوژی، حضور چنین دستگاه­‌هایی در اماکن مختلف اجتناب­‌ناپذیر است و آشنایی بیشتر با آن‌ها قطعا خالی از لطف نیست. از این که در طول این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار