اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140001175078412232

تفاوت گاوصندوق خارجی با ایرانی چیست ؟

کد: 140001175078412232

https://bit.ly/3fMb2Y3

، تهران , (اخبار رسمی): گاوصندوق خارجی بخریم یا ایرانی؟ کدام یک امن تر و مناسب تر است؟ در این نوشته قصد داریم درباره ویژگی ها و وجه تمایز گاوصندوق های ایرانی و خارجی صحبت کنیم تا در نهایت بتوانیم به یک جمع بندی صحیح از این محصولات برسیم .

تفاوت گاوصندوق خارجی با ایرانی چیست ؟
گاوصندوق های خارجی brownsafes آمریکایی

گاوصندوق خارجی بخریم یا ایرانی؟ کدام یک امن تر است؟

تنوع محصولات در بازار و گاوصندوق های مختلف ایرانی و خارجی انتخاب را سخت تر می کند. گاها تبلیغات نادرست و یا رفتارهایی دور از صداقت باعث گمراه شدن مشتریان و در نتیجه انتخاب نادرست می شود. یکی از ابهاماتی که در بازار وجود دارد تفاوت بین گاوصندوق های خارجی و ایرانی است. واقعا کدام یک از این محصولات امن تر و مناسب تر است؟

در قسمت اول این نوشته قصد داریم ویژگی ها و وجه تمایز این محصولات را باهم مقایسه و بررسی کنیم. در انتهای این نوشته به خوبی می توانید تفاوت های بین دو این سری محصولات را تشخیص بدهید و علت تفاوت قیمت آنها را متوجه شوید. اما برای اینکه بتوانید تصمیم نهایی را بگیرید در قسمت دوم همین مقاله در اخبار رسمی به شما کمک می کنیم تا بتوانید به یک جمع بندی از نیازتان و اینکه چه گاوصندوقی مناسب تان است برسید.

بررسی ویژگی ها و تفاوت های گاوصندوق خارجی و ایرانی

اولین تفاوتی که بین این محصولات وجود دارد جنس ماده نسوزی است که در بین دوجداره محصول برای نسوز شدن آنها به کار رفته است. در گاوصندوق نسوز برای نسوز شدن آنها و مقاومت در شرایط آتش سوزی از عایق های حرارتی استفاده می شود .این عایق ها در اغلب محصولات ایرانی از چنس ملات و سیمان است و در محصولات خارجی از جنس آلیاژ های مخصوصی که فرمولاسیون اختصاصی دارند و جزء اسرار گاوصندوق نسوز یک کمپانی محسوب می شوند. جالب بدانید که بتن و مصالح در دمای بالای 500 تا 600 درجه عملا مقاومت شان را از دست می دهند و محصول تغییر شکل می دهد اما آلیاژ ها حتی در دمای بالای کوره مانند 900 تا 1000 درجه نیز مقاوم هستند.

یکی دیگر از تاثیرات ماده بین دوجداره روی وزن محصول است. بتن و مصالح وزن زیادی به محصول می دهند در حالیکه آلیاژ ها وزن کمی دارند و جبران وزن محصولات به کمک نصب کردن آنها یا به کار رفتن فولاد های سنگین و مقاوم انجام می شود .

دومین تفاوت در سیستم رمزنگاری است. سیستم رمزنگاری در اغلب محصولات داخلی کماکان مکانیکی هستند و آپدیت نشدند. اغلب فروشنده های محصولات ایرانی نیز سیستم های رمزنگاری مکانیکی پیشنهاد می دهند چراکه سیستم امنیتی رمزهای دیجیتالی آنها عملکرد خوبی ندارد. اما سیستم رمزنگاری در اغلب محصولات خارجی به صورت دیجیتال و یا ترکیبی است. گاوصندوق های دیجیتال با دقت رمز بالا و یا سیستم های رمزنگاری اثرانگشتی و حتی در مواردی اسکنر عنبیه ضریب امنیت بسیار بالایی دارند. در برخی از مدل های گاوصندوق دیجیتال سیستم های رمزنگاری الکترونیکی با رمز های مکانیکی ترکیب می شود و ایمنی محصولات را بالاتر می برد.

سومین تفاوت در دریافت استاندارد های بین المللی است. منظور ما از استاندارد های بین المللی استاندارد هایی است که مستقیما به امنیت گاوصندوق بر می گردد. از کجا باید مطمئن شد که یک گاوصندوق در برابر سرقت واقعا مقاوم است؟ گاوصندوق ها باید با ابزارهای متفاوت تست شوند و میزان امنیت آنها کاملا مشخص شود. لازم به ذکر است که تمام گاوصندوق خارجی این استاندارد و تاییدیه را ندارند اما محصولات خارجی زیادی وجود دارند که توسط استاندارد های معتبر تایید شده اند. گاوصندوق های خارجی بخصوص محصولاتی که وارد عرصه صادرات می شوند باید تاییدیه های بین المللی مانند ژاپن، آمریکا و یا هر استاندارد معتبری را داشته باشند.

این موارد سه تفاوت اصلی بودند که مستقیما روی امنیت گاوصندوق موثر هستند. موارد دیگری مانند جنس فولاد به کار رفته، نوع قالب بندی که تاثیر مستقیم روی ضد دیلم شدن گاوصندوق می گذارد نیز وجود دارد. تشخیص برخی موارد مانند جنس فولاد به کار رفته در ساخت گاوصندوق برای هر فردی مقدور نیست و صرفا کسی می تواند درباره آن تصمیم بگیرد که دستی در تولید و یا پیشینه قوی در خصوص محصولات امنیتی مانند گاوصندوق داشته باشد. استاندارد ها و تاییدیه هایی که محصول می گیرد می تواند خیال شما را از این بابت راحت کند. 

کدام گاوصندوق برای من مناسب تر است؟ 

تصمیم گیری درباره اینکه کدام گاوصندوق مناسب تر است به نیاز و دغدغه شما بستگی دارد. انتخاب بین گاوصندوق ایرانی یا خارجی کاملا وابسته به توقعاتی که از یک گاوصندوق دارید. گاها هزینه کردن برای یک گاوصندوق خارجی اصلا معقول نخواهد بود . اما در بسیار  از موارد نیز در مقایسه با ارزش دارایی هایی که قرار است داخل گاوصندوق قرار بگیرد به هیچ عنوان محصولات داخلی پیشنهاد نمی شود. رسیدن به یک جمع بندی و تصمیم گیری نهایی در قسمت دوم همین مقاله در اخبار رسمی منتشر خواهد شد.  

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بازرگانی اسپیتامن

شرکت اسپیتامن در سال 1353 با تولید و تامین صندوق‌های ایمن و نسوز آغاز به کار کرد. و امروز پس از نیم قرن تجربه، بعنوان نماینده انحصاری برترین برندهای گاوصندوق در ایران، فعالیت می کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید