اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140001285091915430

دوره های آموزشی کالج اویسینا مجارستان

چرا تحصیل در کالج بین المللی اویسینا در مجارستان؟

کد: 140001285091915430

https://bit.ly/3agZZ5K

، تهران , (اخبار رسمی): کالج اویسینا در مجارستان بر روی "یادگیری مبتنی بر مسئله"، "آموزش تعاملی" و "تفکر انتقادی" تأکید زیادی دارد. کالج اویسینا تاکید زیادی بر یادگیری زیست شناسی، شیمی، ریاضی و سایر دروس دارد اما آنچه که این کالج را خاص تر می کند آموزش به دانش آموزان در نحوه پرسش سوال، نحوه یافتن پاسخ سوال است.

چرا تحصیل در کالج بین المللی اویسینا در مجارستان؟
چرا تحصیل در کالج بین المللی اویسینا در مجارستان؟

دکتر شاهرخ میرزاحسینی پس از اخذ مدرک دیپلم، در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل شد و پس از دریافت مدرک کارشناسی خود اقدام به تحصیل در مقطع ارشد و دکترا کرد. وی پس از اخذ مدرک دکتری به جهت تکمیل تحصیلات خود در زمینه پزشکی و علوم سلولی و مولکولی راهی کشور مجارستان و کشور آمریکا شدند. ایشان که مسلط به زبان فارسی، ترکی، مجاری و انگلیسی هستند. دکتر شاهرخ میرزاحسینی در سال 1995 (1373شمسی) کالج بین المللی اویسینا در مجارستان را تاسیس نمودند.

سیستم آموزشی کالج اویسینا مجارستان

کالج بین المللی اویسینا بر روی "یادگیری مبتنی بر مسئله"، "آموزش تعاملی" و "تفکر انتقادی" تأکید زیادی دارد. کالج اویسینا بوداپست تاکید زیادی بر یادگیری زیست شناسی، شیمی، ریاضی و سایر دروس دارد اما آنچه که این کالج را خاص تر می کند آموزش به دانش آموزان در نحوه پرسش سوال، نحوه یافتن پاسخ سوال و چگونگی حل مشکلات و دارا بودن حد کافی اعتماد به نفس است. کالج ابن سینا بر این عقیده است که دانش آموزان می توانند با استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های می توانند توانایی های خود را کشف کنند. برنامه درسی این کالج در سراسر جهان سختگیرانه و شناخته شده است. که این برنامه به منظور آماده سازی دانشجویان برای آموزش عالی در بهترین دانشگاه های اروپایی و آمریکایی از جمله تحصیل پزشکی در اروپا ساخته شده است.

کالج ابن سینا مجارستان سیستم های آموزشی انگلیس، آمریکا، کانادا و اروپا را به طور گسترده بررسی کرده است حاصل این بررسی و مطالعه توسعه روز افزون سیستم آموزشی ابن سینا است که سبب شده تا دانش آموزان پس سپری دوره های آموزشی در این کالج با موفقیت و دانش کامل وارد یک دانشگاه معتبر در اروپا شوند که این موضوع با توجه به برنامه های درسی این کالج تضمین شده است.  از تاریخ 14 مارس 2020 ، "کالج بین المللی ابن سینا - بریتانیا" رسماً گنجانیده شده و خدمات آموزشی را به انگلستان و دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این افتخار یک گام عالی برای توسعه جهانی کالج بین المللی ابن سینا مجارستان است.

کالج اویسینا مسیری هموار جهت تحصیل پزشکی در اروپا

کالج اویسینا مجارستان (AIC) در سال 2000 اولین برنامه کامل آموزشی را آغاز کرد. این دوره به عنوان دوره پیش دانشگاهی پزشکی یک دوره یک ساله برای کسانی است که قصد دارند تحصیلات خود را در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های اروپا و مجارستان تکمیل کنند. دوره پری مدیکال یا MFP کالج بین المللی اویسینا مسیری هموار برای تحصیل پزشکی در اروپا است.

دوره پری مدیکال یا فاندیشن کالج ابن سینا یک برنامه کاملاً سازمان یافته و جامع، برای آن دسته از دانشجویان بین المللی است که تحصیلات دبیرستان خود را در خارج از مجارستان به اتمام رسانده و به می خواهند به تحصیل پزشکی در اروپا بپردازند. دوره پری مدیکال کالج اویسینا مجارستان دانشجویان را برای ورود موفق به پزشکی اروپا، دندانپزشکی اروپا و داروسازی اروپا آماده می کند. همچنین این ساختار را در دانشجویان پدید می آورد که پس از پیوستن به دانشگاه فردی مستقل، سازمان یافته با آینده درخشان برنامه ریزی شده باشند.

کالج اویسینا مجارستان برای کسانی که به زبان انگلیسی درس نمی خوانند، بسیار جدی است. کالج پزشکی اویسینا موضوعات علوم پزشکی را ارائه می دهد که به طور خاص در دو سال اول مطالعات پزشکی در دانشگاه اهمیت بسیار ویژه دارد. از این رو پیشنهاد می شود داوطلبان و علاقه مندان به تحصیل پزشکی اروپا و آمریکا ابتدا در کالج اویسینا مشغول به تحصیل شوند تا در این دوره شیوه تحقیق و انجام اعمال آزمایشگاهی را بیاموزند.

دوره های کالج بین المللی ابن سینا مجارستان

کالج پزشکی ابن سینا برنامه های بین المللی دبیرستان را برای دانشجویان مجارستانی و بین المللی فراهم می کند. زبان انگلیسی در این کالج، زبان اصلی آموزش است. با این حال، زبان مجارستانی و آلمانی دو زبان هدف دیگر هستند که در کالج اویسینا مجارستان تدریس می شوند. برنامه های دبیرستان کالج اویسینا به دلیل پیشینه قوی خود در علوم از جمله زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک بسیارمشهور هستند. برنامه دبیرستان دو زبانه AIC توسط وزارت آموزش و پرورش مجارستان اعتبار یافته و از مدل 1 + 4 پیروی می کند.

1- دوره پریمدیکال یا AMFP در کالج پزشکی اویسینا

 برنامه پزشکی کالج اویسینا (AMFP) یک برنامه کاملاً سازمان یافته و جامع است و مختص دانشجویان بین المللی طراحی شده است که تحصیلات دبیرستان خود را در خارج از انگلستان به اتمام رسانده اند و علاقه دارند که تحصیلات بیشتر خود را در یک زمینه مرتبط با رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های انگلیس یا دیگر کشورهای اروپا ادامه دهند.

دوره AMFP یک برنامه پیچیده است و بسیار مناسب برای کسانی است که در دانشگاه های انگلیسی زبان، تحصیل نکرده اند. چون توجه بیشتری به کارهای تحقیقاتی و آزمایشی می کند. ارزیابی مداوم، امتحانات میانی و پایانی، مقاله و مقالات تحقیق بخشی از برنامه ها و الزامات موفقیت آمیز دوره پری مدیکال در کالج اویسینا است.

دوره AMFP یکی از قدیمی ترین، معروفترین و معتبرترین دوره های درسی کالج بین المللی اویسینا مجارستان محسوب می شود.  AMFPدر اصل یک برنامه دو ساله است. افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند و از علوم قوی تری برخوردارند و یا از یک مدرسه بین المللی با سطح  IBیا A فارغ التحصیل شده اند، ممکن است این برنامه را در یک ساله به پایان برسانند.

  • دروس الزامی دوره پری مدیکال کالج اویسینا: زیست شناسی سلولی و مولکولی، ژنتیک پزشکی، بیوشیمی پایه، فیزیولوژی پزشکی، ایمونولوژی پزشکی، شیمی آلی، شیمی عمومی
  • دروس اختیاری دوره پری مدیکال کالج اویسینا: فیزیک، ریاضی، منطق و هوش.

2- دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا

آزمون  IMATایتالیا که به عنوان آزمون ورودی پذیرش پزشکی ایتالیا قلمداد می شود، توسط آزمون سنجش و ارزیابی کمبریج برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی ایتالیا ارائه می شود. دوره آیمت کالج اویسینا شباهت زیادی به دوره پری مدیکال دارد اما در چند درس متفاوت است. زیست شناسی، ژنتیک، فیزیولوژی، شیمی عمومی، شیمی آلی، ریاضی، فیزیک و هوش و منطق از جمله دروس دوره IMAT کالج اویسینا هستند.

3- دوره دیپلم بین المللی IB

دوره دیپلم بین المللی IB شامل 6 موضوع درسی است که داوطلبان با توجه به هدف و علایق خود می توانند انتخاب کنند. تمامی کلاس های کالج اویسینا به زبان انگلیسی است. اما  امتحان دوره دیپلم بین المللی IB به سه زبان انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی برگزار می شود. داوطلب موظف است، به یکی از زبان های فوق تسلط کامل داشته باشد.

4- دوره کالج زبان انگیسی (EFP-English Foundation Program )

در کالج اویسینا مجارستان دانشجویان را برای تحصیل موفق در هر دانشگاه اروپایی یا آمریکای شمالی با توجه به مهارت های عمومی و دانشگاهی انگلیسی آماده می کند. کلیه اعتبارات دوره کالج زبان انگلیسی یا EFP بر اساس CEFR (چهارچوب مرجع مشترک زبان های اروپایی) طراحی شده و دانشجویان را برای 4 مهارت (خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) برای امتحانات بین المللی مانند آیلتس  (IELTS) آماده می کند.

برنامه آموزشی انگلیسی (EFP) یک دوره فشرده است که دانشجویان را به صورت عمومی و دانشگاهی برای زبان انگلیسی آماده می کند. پس از اتمام این دوره یک ساله، دانشجویان می توانند در امتحانات بین المللی مانند آزمون های زبان آیلتس یا FEDE شرکت کنند و مجوزهای بین المللی کسب کنند. 

5- دوره کالج زبان آلمانی  (( German Foundation Program-GFP

دوره کالج زبان آلمانی (GFP) در کالج بین المللی ابن سینا مجارستان برای دانشجویانی طراحی شده است که دبیرستان خود را به اتمام رسانده اند و قصد دارند تحصیلات خود را در دانشگاه های معتبر کشور آلمان، اتریش یا سوئیس ادامه دهند، زیرا زبان آموزش این دانشگاه ها آلمانی است. دوره کالج زبان آلمانی بر توسعه مهارت های زبان آلمانی دانش آموزان تمرکز دارد. همه دانشجویان واجد شرایط می توانند برای این دوره اقدام کنند، اما تسلط بر زبان دیگر برای شرکت در این دوره الزامی نیست.

6- دوره A - Level  (Advance  Level)

  1. دوره : A Level -1 (Grade 11) سطح 1 یا AS اولین سال از سیستم بین المللی ابداع شد و توسط دانشگاه کمبریج ارائه شد. دانش آموزانی که 10 سال تحصیلات را با 2 سال آموزش متوسطه به پایان رسانده اند می توانند در این برنامه شرکت کنند. افرادی که به دوره دیپلم A-Level می پیوندند، معمولاً IGCSE خود را تکمیل کرده اند اما این شرط لازم برای ثبت نام در این برنامه نیست. 
  2. دوره A Level -2 (Grade 12): سطح 2 یا A2 سال دوم و آخر مطالعات سطح A است که با امتحان برگزار شده توسط EDEXCEL-PEARSON به پایان می رسد. دانش آموزان پایه دوازدهم دبیرستان می توانند برنامه دبیرستان دو زبانه و A2 خود را همزمان انجام دهند. به این ترتیب، آنها می توانند دو دیپلم معتبر سطح A و "tsrettségi" را توسط اداره آموزش مجارستان کسب کنند.

 

خدمات گروه آریا ویزا جهت پذیرش دوره های کالج اویسینا

گروه آریا ویزا به عنوان نماینده رسمی کالج بین المللی اویسینا در ایران، ارائه دهنده خدمات مشاوره تخصصی و اخذ پذیرش دوره های آموزشی کالج اویسینا مجارستان همراه با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان است. گروه آریا ویزا پیشنهادها و راهکارهای اختصاصی را در جهت موفقیت تحصیلی و آینده شغلی مناسب، متناسب با رشته تحصیلی، علاقه مندی، شرایط سنی و شرایط مالی متقاضیان به آن ها ارائه می دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آریا ویزا

وب سایت "گروه آریا ویزا" به نشانی www.aryavisa.com با قرار دادن اطلاعات کامل بیش از 80 دانشگاه معتبر از 20 کشور جهان و معرفی شرایط پذیرش و تحصیل در هر یک بویژه در شاخه علوم پزشکی از جمله رشته های " پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی" به عنوان یک مرجع مطمئن نقش مهمی در تصمیم گیری صحیح علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی ایفا می کند. این مجموعه با همکاری "جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران" برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون ورودی پزشکی اروپا (پریمدیکال یا فاندیشن)، آمادگی آزمون IMAT ایتالیا، ارائه دهنده کتاب های آموزشی یونی مد / UniMed جهت موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه ها همراه با خدمات مشاوره تخصصی است. تحصیل در انگلستان، نیوزیلند، کانادا و استرالیا براساس سیستم NCUK در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، پذیرش دوره های زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی در اروپا، پذیرش دوره های دیپلم های بین المللی IB و A-LEVEL و پذیرش دوره های آمادگی آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا در رشته های علوم پزشکی و فنی مهندسی از دیگر خدمات گروه آریا ویزا به شمار می آید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش