اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140002095108815430

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا بخوانند

آزمون IMAT، آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا

کد: 140002095108815430

https://bit.ly/3u7Jwsu

، تهران , (اخبار رسمی): آزمون IMAT آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا جهت متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور است.

آزمون IMAT، آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا
آزمون IMAT، آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا

شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا

ایتالیا، کشوری در جنوب اروپا است که از دیر باز مقصدی مناسب برای تحصیل در رشته های مختلف به ویژه در رشته های پزشکی بوده است. این موضوع، از آن جهت مورد استقبال قرار می گیرد که این کشور، دارای دانشگاه های رنکینگ بالای جهانی است.

امکان تحصیل رایگان، هزینه های مقرون به صرفه تحصیلی و همچنین هزینه و شرایط مناسب زندگی در کشور ایتالیا و سهولت اخذ بورسیه در کشور ایتالیا باعث شده تا سالانه افراد زیادی برای تحصیل پزشکی در اروپا به این کشور مهاجرت کنند. قبولی در آزمون IMAT که آزمون ورودی پزشکی ایتالیا است، جهت پذیرش تحصیل پزشکی در ایتالیا بسیار اهمیت دارد.

آزمون IMAT ایتالیا،آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا

آزمون IMAT (آزمون آیمت ایتالیا) معتبرترین آزمون برای دریافت مهاجرت تحصیلی در رشته های پزشکی از جمله گرایشات پزشکی و دندانپزشکی، جراحی و بقیه رشته های زیر مجموعه پزشکی در ایتالیا است. آزمون آیمت ایتالیا به زبان های انگلیسی و ایتالیایی در تعدادی از دانشگاه های ایتالیا برگزار می شود. مرکز آموزش و پذیرش دانشگاه کمبریج و وزارت آموزش و تحقیقات عالی کشور ایتالیا (M.I.U.R) برای تدوین و ارائه آزمون بین المللی پذیرش پزشکی(International Medical Admissions Test) IMAT با یکدیگر همکاری می کنند. بهترین مسیر برای تحصیل پزشکی در ایتالیا شرکت در آزمون IMAT و کسب موفقیت در آن است.

شرایط آزمون IMAT ایتالیا

آزمون IMAT  ایتالیا که به عنوان آزمون ورودی پزشکی ایتالیا شناخته شده است، برای متقاضیان اروپایی و غیراروپایی شرایط مختلفی دارد. یعنی این آزمون برای افرادی که تابعیت در کشور های اتحادیه اروپا دارند، با دیگر افراد متفاوت است.

 • برای متقاضیان غیراروپایی، فرد بایست اقامت کشوری غیر از کشورهای اتحادیه اروپا را داشته باشد و همینطور هیچ اقامتی غیر از ایتالیا را نداشته باشد و در ایتالیا نیز زندگی نکند.
 • در صورتی که متقاضی آزمون آی مت ایتالیا به عنوان یک دانش آموز اروپایی قصد شرکت در این آزمون را داشته باشد لازم است شهروند کشوری در اتحادیه اروپا باشد.
 • فرد متقاضی آزمون آی مت ایتالیا همچنین می تواند تابعیت ایتالیایی به همراه اقامت کشوری غیر از اتحادیه اروپا داشته باشد.
 • فرد شهروند یک کشور غیر از اتحادیه اروپا باشد و برای حداقل یکسال در ایتالیا زندگی کند.
 •  فرد شهروند یک کشور غیر از اتحادیه اروپا را داشته ولی یک دیپلم از مدارس ایتالیایی در خارج از کشور دارد.
 •  دانش آموزان با گذرنامه بریتانیایی نیز جزء اتحادیه اروپا هستند و می توانند در آزمون IMAT ایتالیا شرکت نمایند.

جزییات شرکت کنندگان در آزمون IMAT ایتالیا

 • دانش آموزانی که دیپلم بین‌المللی دریافت کرده اند، از شرایط لازم برای شرکت در آزمون IMAT ایتالیا برخوردار هستند. متقاضیان شرکت در آزمون اگر دوره ۱۲ ساله تحصیلی را گذرانده باشند، می توانند در آزمون شرکت کنند، اما در صورتی که ۱۱ سال گذرانده باشند بایست یک سال تحصیلات دانشگاهی نیز داشته باشند تا مجاز به شرکت در آزمون آی مت ایتالیا شوند.
 • دانش آموزان بریتانیایی باید دیپلم دبیرستان خود را دریافت کنند و حداقل سه سطح  A در رشته های زیرمجموعه گروه پزشکی داشته باشند.
 • دانش آموزانی که دیپلم دبیرستانی خود را در ایالات متحده اخذ کرده اند باید حداقل ۳ APS را در گروه پزشکی و یا رشته های مرتبط پزشکی بگذرانند و یا ۲ سال تحصیلات دانشگاهی را گذرانده باشند و یا اینکه یکسال تحصیلات دانشگاهی همراه با 4 APS داشته باشند.
 • هر چند برای شرکت در آزمون IMAT ایتالیا نیازی به مدرک زبان انگلیسی نیست اما جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به طور معمول نیاز به مدرک 6 الی 6.5 آیلتس است. هرچند برخی دانشگاه های ایتالیا نیز نیاز به مدرک زبان دارند.

 ساختار و سوالات آزمون IMAT ایتالیا

مدت زمان برگزاری آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا، 100 دقیقه و همه سوالات به صورت پنج گزینه ای است. آزمون آیمت ایتالیا برای متقاضیان رشته های پزشکی و جراحی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی طراحی شده است.

سوالات آزمون IMAT ایتالیا به دو بخش تقسیم می شود:

 1. دانش عمومی شامل هوش ، استدلال،  تجزیه، تحلیل متن ها و نمودارها به صورت منطقی و تفکر انتقادی و توانایی حل مسائل است و دقت در جزییات مطرح شده بسیار مهم خواهد بود. اطلاعات عمومی در خصوص سیاست های اتحادیه اروپا و تاریخ نیز از دیگر مباحث این بخش است. این بخش شامل 22 سوال می شود. 12 سوال اطلاعات عمومی و 10 سوال هوش و منطق را شامل می شود.
 2. دانش علمی در چهار موضوع شامل دروس زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک سنجیده می شود. تعداد سوالات این بخش از آزمون آیمت ایتالیا شامل 38 سوال است و شمار سوالات برای هر موضوع متفاوت است. درس زیست شناسی (18 سوال) و شیمی (12 سوال) در آزمون بین ‌المللی IMAT و تحصیل پزشکی در ایتالیا تاثیر به سزایی دارد، چرا که از دروس پایه در رشته پزشکی است و بخش اصلی سوالات علمی را به خود اختصاص می دهد. به طور حتم از موضوعات زیست شناسی و شیمی تعداد سوالات بیشتری طرح می شود و زمان بیشتری نیز باید صرف این موضوعات شود. از دیگر سوالات در مبحث شیمی این آزمون شامل بیوشیمی و شیمی آلی می شود. قسمت ریاضیات که تعداد کمی از سوالات را به خود اختصاص داده معمولا از مباحث هندسه، آمار، معادلات و مثلثات همراه با جزییات آن ها است. سوالات ریاضیات و فیزیک هر کدام 4 سوال را دارند. قسمت مربوط به درس فیزیک آزمون ورودی پزشکی ایتالیا نیز دارای تعادلی بین مکانیک و ترمودینامیک است و معمولا به عنوان آخرین گزینه در پاسخگویی انتخاب می شود.

نتیجه این آزمون در دو بخش که شامل مجموع کلی امتیازات و امتیاز به تفکیک در هر بخش گزارش خواهد شد. در این آزمون نمی ­توان از ماشین حساب و جدول تناوبی (برای درس شیمی) استفاده کرد.

شیوه امتیازدهی این آزمون با استفاده از فرمول زیر محاسبه می­شود:

 • 1/5 امتیاز برای هر پاسخ صحیح
 • 0/4-  امتیاز برای هر پاسخ ناصحیح
 • صفر امتیاز برای عدم پاسخ دهی
 • حداکثر امتیازی که هر فرد می تواند کسب کند، 90 امتیاز است. حداقل امتیازی که توسط داوطلب در آزمون آیمت ایتالیا کسب می شود، حدود 37 می باشد. این امتیاز به صورت تخمینی است.

زمان برگزاری آزمون IMAT ایتالیا و هزینه ثبت نام

آزمون IMAT جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا یک بار در سال برگزار می شود و فقط برای همان سال برای دانشکده های پزشکی معتبر، اعتبار دارد. این آزمون به طور معمول در ماه سپتامبر در حدود 20 کشور جهان و در شهرهای بزرگ دنیا از جمله نیویورک، بارسلون، لندن، آتن، دبی و ... برگزار می شود. جزییات اطلاعات آزمون آیمت معمولا در ماه می منتشر می شود. هزینه ثبت نام آزمون بین المللی IMAT 130 یورو است. ساده ترین روش پرداخت هزینه آزمون آیمت ایتالیا پرداخت آنلاین توسط یک کارت اعتباری بین المللی است.

راه های موفقیت در آزمون آیمت ایتالیا

یکی از بهترین راه های موفقیت در آزمون IMAT ایتالیا شرکت در دوره آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا (IMAT) در مجموعه آریا ویزا است. این دوره در شهر تهران برگزار می شود. زبان انگلیسی، زبان آموزشی این دوره است. زمان شروع این دوره به طور معمول آذر ماه بوده و حدود 7 ماه به طول می انجامد. در این دوره بیش از 600 ساعت آموزشی ویژه آزمون آیمت ارائه می شود. محتوا و سیستم آموزشی مطابق با کالج های اروپایی ارائه می شود. همچنین استفاده از پکیج آموزشی یونی مد (UniMed Package) یکی دیگر از راهکارهای پیشنهادی جایگزین حضور در دوره های آموزشی آیمت است. پکیج یونی مد، شامل کتاب های تخصصی شامل زیست شناسی سلولی و مولکولی، آناتومی، فیزیولوژی، شیمی، ایمنی شناسی و میکروبیولوژی، ژنتیک، بیوشیمی، شیمی آلی و ... است. این کتاب های را می توان به عنوان منبع مناسب آزمون آیمت ایتالیا معرفی کرد.

دانشگاه های پزشکی ایتالیا

دانشگاه های پزشکی ایتالیا که از طریق آزمون آیمت پذیرش دارند، تمام دروس پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و دانشجویان را با توجه به آزمون ورودی پزشکی ایتالیا مورد پذیرش قرار می دهند.

بهترین دانشگاه های پزشکی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا عبارتند از:

 • دانشگاه باری
 • دانشگاه میلان - بیکوکا
 • دانشگاه پاویا
 • دانشگاه ساپینزا رم
 • دانشگاه تورورگاتا رم
 • دانشگاه مسینا
 • دانشگاه پادوا
 • دانشگاه بلونیا
 • دانشگاه تورین
 • دانشگاه لوئیجی ون ویتلی
 • دانشگاه ناپل فدریکو
 • دانشگاه سیه نا (دندانپزشکی)

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آزمون IMAT ایتالیا، تحصیل پزشکی در ایتالیا و تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا می توانید با مشاورین گروه آریا ویزا در تماس باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آریا ویزا

وب سایت "گروه آریا ویزا" به نشانی www.aryavisa.com با قرار دادن اطلاعات کامل بیش از 80 دانشگاه معتبر از 20 کشور جهان و معرفی شرایط پذیرش و تحصیل در هر یک بویژه در شاخه علوم پزشکی از جمله رشته های " پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی" به عنوان یک مرجع مطمئن نقش مهمی در تصمیم گیری صحیح علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی ایفا می کند. این مجموعه با همکاری "جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران" برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون ورودی پزشکی اروپا (پریمدیکال یا فاندیشن)، آمادگی آزمون IMAT ایتالیا، ارائه دهنده کتاب های آموزشی یونی مد / UniMed جهت موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه ها همراه با خدمات مشاوره تخصصی است. تحصیل در انگلستان، نیوزیلند، کانادا و استرالیا براساس سیستم NCUK در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، پذیرش دوره های زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی در اروپا، پذیرش دوره های دیپلم های بین المللی IB و A-LEVEL و پذیرش دوره های آمادگی آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا در رشته های علوم پزشکی و فنی مهندسی از دیگر خدمات گروه آریا ویزا به شمار می آید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]