اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003045149916535

کفپوش اپوکسی چیست؟

معرفی کفپوش اپوکسی و نحوه خرید آن

کد: 140003045149916535

https://bit.ly/3c4nzDF

، تهران , (اخبار رسمی): جهت پوشش سطوح بتنی، موزاییک و … فضای مسکونی، اداری، تجاری و یا صنعتی خود بدون شرط سیستم های پوششی کفپوش های اپوکسی و کفپوش پلی یورتان یک راه حل بسیار مناسب و کارآمد برای شما خواهد بود.

معرفی کفپوش اپوکسی و نحوه خرید آن
شرکت رسپاد تولید کننده انواع کفپوش اپوکسی وپولی یورتان

کفپوش های اپوکسی تنوع بسیار زیادی داشته و این تنوع در سه حالت می تواند مدنظر قرار گیرد.

تنوع اجرا و کاربرد کاربرد اپوکسی بسیار زیاد بوده و بیش از سی مورد تنوع کاربردی و اجرایی می توان نام برد. شما می توانید برای معرفی کفپوش  اپوکسی مطلب کفپوش های اپوکسی چیست را در سایت رسپاد دنبال کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید معرفی و تاریخچه کف پوش های اپوکسی را نیز مطالعه بفرمایید.

کفپوش های اپوکسی تنوع بسیار زیادی داشته و این تنوع در سه حالت می تواند مدنظر قرار گیرد.

تنوع کفپوش های اپوکسی :

 • حالت اول تنوع در نحوه اجرای کفپوش اپوکسی
 • حالت دوم تنوع در آنتی الکتریسیته بودن یا نبودن آن
 • حالت سوم آنتی باکتریال و یا آنتی داست بودن آن است.
 • تقسیم بندی کفپوش اپوکسی در حالت اجرایی
 • کفپوش اپوکسی خودتراز شونده
 • کفپوش اپوکسی ضدلغزش یا کفپوش های اپوکسی سیلیس پاش
 • کفپوش اپوکسی پوست پرتقالی

کاربرد انواع کفپوش اپوکسی :

کفپوش اپوکسی خودتراز شونده در سالن های تولید و انبار، بیمارستانها، داروسازی ها و اتاق های تمیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کفپوش اپوکسی ضدلغزش در سطوح شیب دار پارکینگها و همچنین کفپوش اپوکسی پوست پرتقالی در سطح صاف پارکینگها، سالن های تولید و انبار مورد استفاده واقع می شود.

کفپوش اپوکسی به طور معمول عایق بار الکتریکی است و هر چه ضخامت بیشتر باشد مقاومت آن بیشتر می شود. اما این کفپوش با تغییر در فرمولاسیون و نحوه اجرا قابلیت عبور بارالکتریکی را نیز خواهد داشت و به نام کفپوش های اپوکسی آنتی استاتیک معروف شده است.

مقالات مربوط به کفپوش اپوکسی را می توانید در بخش اخبار و مقالات دنبال نمایید.

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال نیز جهت سطوح بسیار تمیز بخصوص در بیمارستانها، داروسازی ها و صنایع بهداشتی و غذایی فرموله می شود.

در مورد دیگر که به آن کفپوش آنتی داست می گویند، منظور سطحی است که باعث می گردد گرد و خاک در محیط از بین رفته و تمیز شدگی سطح به راحتی انجام گیرد. بطور معمول تمامی کفپوش اپوکسی آنتی داست خواهند بود و لذا به تمام انواع کفپوش اپوکسی می توان نام آنتی داست را نیز اضافه نمود.

معرفی کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش آنتی استاتیک اصطلاحاً به کفپوشی گفته می شود که بتواند بار الکتریکی ساکن ایجاد شده در محیط را از خود عبور داده و به زمین انتقال دهد. بطور معمول اپوکسی ها عایق جریان الکتریسیته هستند و هر چه ضخامت بیشتر شود مقاومت آن بیشتر شده و میزان عایق بودن افزایش می یابد.

راه رفتن، تحرک وسایل نقلیه یا ابزار سنگین و یا هرنوع حرکت تکرار شونده در هر قسمت از کارخانه، مولد الکتریسیته ساکن خواهد بود. این بارهای الکتریکی باعث ایجاد جرقه می شوند که در محیط های حساس بسیار خطرناک می باشند.
اکثر تخلیه بار های الکتروستاتیک، ولتاژی پایین تر از ۳۵۰۰ ولت دارند که به طور کلی برای مردم غیرقابل تشخیص می باشد؛ در نتیجه ما بسیاری از تخلیه های الکتروستاتیک خطرناک را ممکن است متوجه نشویم.

با ایجاد تغییر در فرمولاسیون کفپوش، می توان کفپوش اپوکسی را هادی جریان الکتریسیته نموده و همچنین با تغییر در روش اجرا بار الکتریکی را به سطح زمین انتقال نمود.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک به صورت خودترازشونده اجرا گردیده و نسبت به کفپوش معمول حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک، جهت سالن های تولید و انبار مواد شیمیایی آتش گیر، سالن هایی که دستگاههای الکتریکی حساس در آن قرار داشته باشند مانند اتاق های عمل، و جهت اتاق های سرور بسیار مناسب می باشند.

این کفپوش ها علاوه بر خصوصیت آنتی استاتیک بودن تمام خصوصیات کفپوش اپوکسی را نیز دارا خواهند بود.

نحوه اجرای کفپوش های اپوکسی

لایه های تشکیل دهنده کفپوش اپوکسی شامل موارد زیر است:

پرایمر اپوکسی
این لایه با ویسکوزیته پایین جهت افزایش چسبندگی کفپوش به سطح بتن یا سایر سطوح اجرا می گردد. پرایمر اپوکسی از نوع اپوکسی پلی آمید بوده و با توجه به ویسکوزیته پایین به راحتی وارد خلج و فرج بتن شده و افزایش چسبندگی را ایجاد می کند.

تسطیح کننده اپوکسی
لایه تسطیح کننده اپوکسی همانطور که از نام آن مشخص است جهت هموار سازی سطح و همچنین افزایش مقاومت فشاری کفپوش اجرا می گردد. معمولا بیش از نیمی از ضخامت کفپوش از این لایه استفاده می گردد.

بتونه اپوکسی
بعد از اجرای لایه تسطیح کننده، بتونه اپوکسی در مناطقی که دارای پستی بلندی می باشد، اجرا می گردد. سپس سطح ساب زده شده و آماده اجرای لایه نهایی می گردد.

رویه اپوکسی
در اجرای کفپوش اپوکسی، لایه رویه اپوکسی در یک روش به صورت خودتراز شونده و با استفاده از لیسه اجرا می گردد که در این روش سطح رویه کاملا صاف و یکنواخت خواهد شد. در روش دوم لایه رویه اپوکسی با استفاده از غلطک اجرا شده و سطح نهایی به صورت پوست پرتقالی خواهد شد. همچنین در صورتیکه سطح تسطیح کننده با سیلیس اشباع گردد می توان سطح نهایی را به صورت کاملا زبر داشته تا سطحی ضد لغزش ایجاد گردد.

کاربردهای کفپوش اپوکسی

کفپوش های اپوکسی سطحی کاملا صاف و یکنواخت ایجاد می کنند و البته هیچ گونه درزی در سطح نیز باقی نمی گذارند. این خصوصیت باعث می گردد که هیچ محیطی جهت اجتماع آلودگی و میکروب بر روی سطح باقی نماند. همچنین سهولت در پاکیزگی نیز از مهمترین مزایای آن است.

تمامی این موارد باعث می گردد که در محیط هایی که نیاز بسیار به پاکیزگی دارند، کفپوش های اپوکسی بهترین و کاربردی ترین کفپوش بحساب آیند.

بیمارستان، درمانگاه، سالن تولید مواد غذایی، داروسازی، اتاق های تمیز (CLEAN ROOM)، انبار مواد غذایی و دارویی و …

معرفی کفپوش اپوکسی پارکینگی

کفپوش اپوکسی پارکینگی در حال حاضر مناسب ترین کفپوش جهت حفاظت از سطح بتن در پارکینگ های فروشگاه ها و مال ها، مراکز اداری و ساختمانهای مسکونی به شمار می رود.

مهمترین عواملی که باعث گردیده تا کفپوش اپوکسی پارکینگی بتواند به این محبوبیت دست یاید موارد زیر می باشد.

 • کاملا یکپارچه و بدون درز بودن سطح و سهولت در پاکیزگی
 • ضد آب نمودن سطح و افزایش مقاومت فشاری سطح
 • ضخامت بسیار کم و وزن بسیار پایین نسبت به سایر کفپوش ها
 • زیبایی و قابلیت جانمایی با طرح ها و سلیقه های مختلف و قابلیت خط کشی بسیار ساده
 • طول عمر زیاد

معرفی کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش های اپوکسی آنتی استاتیک در محل های مختلف و کاربری های متفاوت استفاده می شوند. یکی از پرکاربرد ترین آنها اتاق های عمل می باشد. اتاق های عمل با توجه به دستگاههای بسیار حساس الکتریکی که در آنجا نصب می شود و نسبت به بار الکتریکی ساکن بسیار حساس می باشند، می بایستی علاوه بر اینکه سطحی کاملا تمیز داشته باشند، بار الکتریکی را نیز بتوانند از خود عبور دهند.

به سادگی می توان گفت که تنها کفپوش های اپوکسی آنتی استاتیک هستند که می توانند این خصوصیت را تمام و کمال ایجاد نمایند.

این کفپوش بار الکتریکی ساکن را کاملا عبور داده و با سطحی صاف و کاملا یکنواخت ، اجازه تجمع و رشد میکروب در سطح را نیز نمی دهد.

عوامل زیادی در تعیین قیمت کفپوش اپوکسی تاثیرگذار است.
کفپوش های اپوکسی می توانند در ضخامت ها و کیفیت های متفاوتی اجرا گردند
که همین دو موضوع در قیمت نهایی کفپوش تاثیر بسزایی دارد.

ضخامت کفپوش اپوکسی

هر چه ضخامت کفپوش اپوکسی بیشتر باشد، مقدار رنگ مصرفی افزایش یافته
و در نتیجه قیمت نهایی افزایش خواهد یافت.

مواد اولیه کفپوش اپوکسی

مواد اولیه مصرفی در کیفیت های مختلف در دسترس می‌باشد.
این مواد در کیفیت کفپوش اپوکسی و در نتیجه در محصول نهایی بسیار تاثیرگذار خواهند بود.
مواد اولیه ارزان قیمت ممکن است از لحاظ ظاهری در ابتدای امر کاملا مشابه محصولات گران قیمت باشند
اما طول‌عمر بسیار کوتاه‌تری داشته و ترک خوردگیها و کنده شدگیها بیشتر حاصل از مواداولیه نامرغوب میباشد.

فرمولاسیون کفپوش اپوکسی

فرمولاسیون کفپوش از دیگر عوامل تاثیر گذار در کفپوش نهایی است.
به سادگی می توان کیفیت و قیمت کفپوش اپوکسی را با دست بردن در فرمولاسیون تغییر داده
و در نتیجه طول عمر کفپوش اجرایی را کاهش داد.

چسبندگی کفپوش اپوکسی

آزمون چسبندگی کفپوش توسط دستگاه pull off انجام می گیرد.
همانطور که در تصویر مشخص است سطح کفپوش به اندازه یک سکه (۲ تا پنج سانتیمتر) تحت فشار قرار گرفته و تا زمان کنده شدن توسط دستگاه فشار وارد می گردد.

انواع کنده شدن کفپوش اپوکسی :

 • از سطح بتن
 • بصورت بین لایه ای
 • کنده شدن خود بتن

در صورتیکه بتن کنده شده باشد یعنی چسبندگی بسیار بالا بوده و مقاومت بتن از چسبندگی کفپوش پایین تر بوده است.

در صورتیکه بین لایه ای بوده باشد، چسبندگی پایین می باشد و در صورتیکه چسبندگی از روی سطح بتن باشد عدد حاصله تعیین کننده چسبندگی خواهد بود.

برای هرنوع اطلاعات بیشتر در باره انواع کفپوش اپوکسی و قیمت و نحوه اجرای آن می توانید با کارشناسان شرکت رسپاد با شماره زیر تماس گرفته و یا به وب سایت این شرکت مراجعه کنید. 

شماره تلفن شرکت رسپاد : 88279096

نشانی سایت رسپاد : http://raspod.com/

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مهندسی رسپاد بسپار آریا

شرکت مهندسی رسپاد بسپار آریا، به همت جمعی از متخصصین فارغ التحصیل مهندسی پلیمر، گرایش رنگ از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاسیس گردید. از اهداف اصلی تاسیس این شرکت سامان بخشی به روش­ های سنتی تولید و اجرا در صنعت رنگ کشور و ارائه راهکارهای مهندسی با بهره گیری از آخرین فناوری­ های روز این صنعت در جهان می ­باشد. مشاوره، اطلاع رسانی، تحقیق و توسعه و کمک به کاهش هزینه های آشکار و نهان مربوط به خوردگی تاسیسات و تجهیزات صنایع مختلف کشور به منظور صیانت از دارایی های ملی، از برنامه های مهم دیگر این شرکت می باشد. این شرکت با اتکا به دانش و تخصص همکاران خود، افتخار دارد به عنوان یکی از معدود شرکت های تخصصی، همزمان در دو زمینه تولید و اجرای انواع پوشش های دکوراتیو، صنعتی، ترافیکی و عایق فعالیت می نماید و به صورت مستمر درحین انجام پروژه های اجرایی بزرگ، عملکرد و کیفیت محصولات خود را بررسی نموده و توسط تیم تحقیق و توسعه خود در آزمایشگاه های پیشرفته بهبود می‌بخشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]