اطلاعات تماس
  • 021778*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140004025194315884

صنعت جعبه سازی چیست؟

کد: 140004025194315884

https://bit.ly/2T73DK9

، (اخبار رسمی): در صنایع چاپ کارتن و انواع لوازم بسته بندی کالا با روش ها و واحد‌های تولیدی مختلف سروکار داریم، به طوری که هر واحد تولیدی را با عناوین و القاب مختلفی می شناسیم.

صنعت جعبه سازی چیست؟
صنعت جعبه سازی چیست؟

در صنایع چاپ کارتن و انواع لوازم بسته بندی کالا با روش ها و واحد‌های تولیدی مختلف سروکار داریم، به طوری که هر واحد تولیدی را با عناوین و القاب مختلفی می شناسیم. جعبه سازی واحدی از صنایع تولید است که در آن معمولا با دستگاه‌ها، ماشین آلات مخصوص و ابزار و مواد گوناگون انواع جعبه های مقوایی، کارتنی، چوبی و … برای بسته بندی کالاهای مختلف را طراحی و تولید می نمایند، از این رو در صنایع تولید و چاپ کارتن واحد جعبه سازی یکی از مهم ترین بخش های کارخانه یا کارگاه به شمار می آید.

بسته بندی محصولات و کالاهای مختلف معمولا با انواع لوازم چوبی، کاغذی، شیشه ای، پلاستیکی و … قابل انجام است؛ اما همواره در صنعت جعبه سازی تولید جعبه های مقوایی برای بسته بندی کالاهای مختلف گزینه ایده آل ترین شناخته شده و طرفداران بیشتری در صنایع تولیدی دارد. در واقع جعبه سازی بر حسب نیاز صنایع تولیدی می تواند با انواع لوازم و مواد اولیه انجام شود و صنایع می توانند از انواع جعبه های آماده در بسته بندی کالاهای خود استفاده نماید؛ اما به طور کلی آنچه باید بدان توجه داشته باشید بسته بندی کالاها در جعبه های محکم و مقاوم می باش، به طوری که کالا در هنگام جا به جایی در برابر ضربات فیزیکی و عوامل محیطی حفظ گردد.

با وجود این تفاسیر و مفاهیم لازم است بگوییم جعبه سازی از نظر صنایع تولید و چاپ کارتن و لوازم بسته بندی تنها یک بخش یا واحد تولیدی نیست بلکه از نظر کارشناسان این صنعت، جعبه سازی می توانید تمامی فرایند چاپ و تولید لوازم بسته بندی کالاها را شامل شود، یعنی برای ساخت و تولید جعبه یا لوازم بسته بندی کالا حتما لازم نیست که شما یک بخش جدا برای تولید جعبه فراهم کنید بلکه با راه اندازی یک بخش کوچک یا تولید جعبه ها طبق اصول جعبه سازی می توانید لوازم مورد نیاز بسته بندی کالاهای خود را تهیه کنید.

بنابراین با این تعاریف جعبه سازی واحدی از خطوط تولیدی یک کارخانه است که با دستگاه ها و روش های خاص جعبه ها و لوازم بسته بندی کالاهای مختلف را در ابعاد، سایز، جنس و کیفیت های متنوع طراحی و تولید می نمایند و لذا صاحبین صنایع تولیدی می توانند این فرایند را در محیط کارخانه خود انجام داده یا جعبه های آماده و مورد نیاز خود را از تولیدکنندگان معتبر در این زمینه خریداری نمایند.

کارتن چاپ

جعبه سازی چگونه انجام می شود؟

جعبه سازی با توجه به نوع مواد اولیه و جنس جعبه های سفارشی معمولا به روش های مختلفی انجام می شود و همواره آنچه برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان این لوازم اهمیت دارد کیفیت جعبه های طراحی شده است که باید در مقاومت بالا انجام شود تا از کالاها و محصولات در برابر شرایط محیطی، دما، رطوبت، ضربات فیزیکی و … محافظت نماید.

با توجه به نوع بسته بندی کالاها، نیازهای صنایع تولیدی، سرمایه افراد، شرایط حمل و نقل کالا و … جعبه سازی به وسیله چوب، کاغذ، پلاستیک و … انجام می شود که البته با توجه به انعطاف پذیری جعبه های مقوایی و جذابیت های ظاهری و کیفیت آن در خصوص چاپ، استفاده از جعبه های مقوایی و انواع کارتن های آماده به شکل گسترده تری انجام می شود و اغلب صنایع تولیدی از این جعبه ها در بسته بندی کالاها و محصولات خود استفاده می کنند.

بنابراین با این تعاریف لازم است بگوییم که در صنایع جعبه سازی با توجه به نوع مواد اولیه از روش های مختلفی در طراحی و تولید جعبه ها استفاده می شود و همچنین با توجه به تفاوت های ساختاری و کاربردی انواع جعبه ها بهتر است هر نوع جعبه را طبق اصول خاص تولیدی آن و با دستگاه ها و ماشین آلات مخصوص طراحی و تولید نمایید.

بدین ترتیب در صنعت جعبه سازی با یک قاعده یا روش خاص پایه ای مواجه نیستیم، بلکه با توجه به نوع مواد اولیه و ابزارهای تولیدی از انواع روش ها و فرآیندهای مختلف می توان برای ساخت و تولید انواع جعبه ها استفاده کرد.

جعبه سازی در صنعت کارتن سازی

همانطور که می دانید کارتن سازی از جمله صنایع مهم و کاربردی است که با طراحی و تولید انواع جعبه های مقوایی نیازهای صنایع تولیدی را در خصوص بسته بندی کالاها و محصولات مختلف تامین می کند و از این نظر می توان گفت کارتن سازی واحدی از واحد‌های مختلف صنعت جعبه سازی است یا همچنین می توان گفت کارتن سازی یکی از روش های مختلف جعبه سازی است که با استفاده از ابزار تولیدی و مواد اولیه خاص به طراحی و تولید جعبه های مقوایی می پردازد.

بنابراین در این صنعت می توانید با استفاده از انواع مواد اولیه مثل کاغذ، مقوا، کارتن و … جعبه های متنوعی را برای بسته بندی انواع محصولات طراحی و تولید نمایید که البته با توجه به انعطاف پذیری بسیار بالای جعبه های مقوایی می توان گفت این روش یکی از کاربردی ترین روش هایی است که در صنعت جعبه سازی استفاده می شود و طرفداران بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021778*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید