اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140004255329814327

درباره خرید و فروش شرکت سهامی خاص بیشتر بدانیم

کد: 140004255329814327

https://bit.ly/3z7ufdn

، (اخبار رسمی): در خرید و فروش شرکت سهامی خاص خیال شما از بابت خریدار یا دریافت کننده امتیازات شرکت راحت تر است چرا که با برگه نقل و انتقال رسمی سهام معاوضه شود و تبعا داشتن کد اقتصادی و استعلام از اداره مالیات و تعیین تکلیف بدهی هایی مثل مالیات کارکرد و یا ارزش افزوده و یا حتی بدهی بیمه پرداخت نشده مشخص می شود.

 درباره خرید و فروش شرکت سهامی خاص بیشتر بدانیم
درباره خرید و فروش شرکت سهامی خاص بیشتر بدانیم

یکی دیگر از مزایای خرید شرکت آماده کوتاه شدن زمان و ملزمات مورد نیاز از قبیل ثبت شرکت، گواهی مالیات بر ارزش افزوده، دریافت کد اقتصادی و بسیار موارد دیگر که در مقاله به آن پرداخته شده است.

خرید و فروش شرکت سهامی خاص

شرکت ها در قانون تجارت انواع مختلفی دارند که بسته به نیاز شما قابل ثبت و مشارکت هستند.مانند سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، .... حالا کاربرد آن بستگی به عملکرد واقعی و انتظارات شما دارد مثلا اگر برای شرکت در مزایده یا مناقصه یا اخذ و مشارکت پروژه ها با توجه به نوع حرفه بهتر است شرکت سهامی خاص خریداری کنید زیرا به دلیل وجود بازرسین و حمایت قانونگذار کارفرما ها بیشتر تمایل دارند با کارگذاران سهامی خاص قرارداد ببندند یا اگر برای موضوع صرافی ارز و سکه متقاضی هستید باید شرکت تضامنی ثبت کنید و یا برای موارد بازرگانی و غیره مسئولیت محدود ثبت کنید. همین ترتیب رابرای خرید و فروش شرکت آماده نیز در نظر بگیرید.

برای همه ما اغلب پیش می آید یک کار یا فرایندی را از ابتدا شروع کنیم شاید مزایایی از قبیل مقرون به صرفه بودن از لحاظ هزینه و فنی تر از لحاظ تمام اقداماتی که از ابتدا لحاظ کنیم را در گی داشته باشد اما گاهی هم فرایند این عمل حقوقی زمانبر است یا پشت درگاه تایید نام ماه ها صبر کنیم و یا اصلا امکان بلوکه و واریز مبلغ معین سرمایه را در ابتدای شروع ثبت شرکت سهامی خاص نداشته باشیم و یا اصلا ذیق وقت برای حضور عالی و حرفه ای در یک مناقصه پرسود داریم که اگر آن شانس را از دست بدهیم ضرر جبران ناپذیری را فعالیت حرفه ای مان تحمل کند و یا برعکس اگر در مناقصه یا قرداد حضور داشته باشیم سود غیر قابل باوری را که ممکن است ماهها تلاش در پی داشته باشد کسب کنیم ، پس وقت آن را نداریم که شرکت ثبت کنیم و یا اینکه با شرکت فعلی امکان حضور در قراداد جدید مهیا نیست ، پس اگر مبلغی ابتدا صرف خرید و دریافت سهام شرکت کنیم بسیار به صرفه و پرفایده می باشد و به سراغ خرید و فروش شرکت سهامی خاص می رویم.

برای خرید مطمئن به نکات ذیل توجه کنید و از مشورت تخصصی ثبت رامند بهره مند شوید

البته به نکاتی باید توجه کنیم که قرارداد خرید و فروش شرکت با مطمئن ترین شیوه و حرفه ای در اسرع وقت پیش رود این موارد از این قبیل هستند:

اگر مکان شرکت برای شما اهمیت دارد و نشانی مندرج در اداره ثبت شرکتها می تواند بر روند کاری شما تاثیر گذار باشد از بعد مسافت حتما به محل تاسیس یا محل فعلی شرکت توجه کنید این نکته همان آدرس یا نشانی است که در آخرین تغییرات صورت گرفته در مدارک شرکت به ثبت رسیده و پس از آن در روزنامه رسمی منتشر شده است، هر شرکت با توجه به اینکه در کدام شهر یا استان ثبت شده پرونده فیزیکی اش در اداره ثبت شرکت همان منظقه موجود می باشد البته این خواسته شما با تنظیم یک مورد صورتجلسه تغییر آدرس قابل انجام است.

مثلا اگر شما پروژه ای در شهر قشم می خواهید قبول کنید که کارگاه یا سایت هم برقرار کنید پس برای اطمینان خاطر به کارفرما ترجیح می دهید مثلا یک شرکت در همان شهر داشته باشید اگر امکان ثبت آن را ندارید با مشاورین ثبت رامند تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما شرکت مناسب خریداری کنیم.

اما اگر شرایط خاص مثل حداقل تجربه ای چند ساله برای کاری مورد نیاز است و شما به توانایی خود شک ندارید فقط از شانس روزگار کمی دیر تر به کار مشغول شدید می توانی از شهرت و روزمه شرکتی که زودتر ثبت شده است، استفاده نمود و به تاریخ تاسیس توجه ویژه ای داشته باشید.

حالا بحث زمان افتتاح شرکت و مکان ان را حل نمودید اعتبار شرکت را چه میکنید، میزان کارکرد شرکت مورد نظر می باشداین مورد برای اعتباریست که شرکت های کارکرد دار به خریداران خود می دهند و سابقه فعالیت و موجودیت یک شرکت را می رساند. از طرفی هم شاید اصلا فعالیت مورد نظر شما نیاز به عملکرد و اظهارنامه های مالیاتی نداشته باشد که این مورد هم برای شما ثبت رامند محیا کرده است.

درباره کد اقتصادی شرکت چطور چیزی شنیده اید؟ چه میزان اطلاعات درباره آن دارید؟آیا برای همه خرید و فروش ها باید کد اقتصادی لحاظ کنید یا در برخی مواقع نیاز است؟ حالا ما به شما می گوییم که اخذ کد اقتصادی به دلیل مشخص نمودن اداره صلاحیت دار مالیات است که با ممیزهای مالیاتی که مشخص شده اند پرونده مالیاتی شرکت را بررسی می کند.البته داشتن کد اقتصادی برای خرید شرکت آماده الزامی نیست و این مورد بستگی به فعالیت و خواسته شما دارد. اگر اطلاعات مالیاتی ندارید بهتر است از این شروع کنیم که اصلا کد اقتصادی چیست ؟یه شماره سریال یا کدی است که دلیل مشخص نمودن اداره صلاحیت دار مالیاتی است که با ممیزهای مالیاتی یا همان کارمندان متخصص امور مالیاتی که مشخص شده اند پرونده مالیاتی شرکت را بررسی می کند. دریافت این کد و یافتن اداره مالیات مربوطه به تناسب تراکم نشانی در سطح شهر است یعنی متناسب با آدرس شرکت شما حوزه ادراه مالیات هم می شخص می شد.البته داشتن کد اقتصادی برای خرید شرکت آماده الزامی نیست و این مورد بستگی به فعالیت و خواسته شما دارد.ولی داشتن آن یک امتیاز است.

گرید، پایه رتبه شرکت هم مانند کداقتصادی برای همه موارد و اهداف الزامی نیست زیرا اگر بر حسب نیاز به دنبال خرید شرکت آماده رتبه دار هستید توجه داشته باشید استفاده از رتبه بندی شرکت و حضور در مزایده‌ها و مناقصه‌های دولتی بدون از دست دادن زمان برای شما بسیار با اهمیت است.البته این نوع شرکتها با ارقام بیشتری نسبت دیگر شرکتها واگذار می شوند.
این مورد بسیار پیشنهاد حرفه ای و حساسی است "استعلام بدهی مالیاتی "به این مورد توجه کنید که شرکت مالیات کارکرد و یا ارزش افزوده و یا حتی بدهی بیمه پرداخت نشده نداشته باشد. البته می توان تعهد واگذار کننده سهام را درخواست کرد که برای اقدامات آتی مورد نیاز باشد.

در خرید و فروش شرکت سهامی خاص خیال شما از بابت خریدار یا دریافت کننده امتیازات شرکت راحت تر است چرا که طبق قانون این نوع شرکت حتما باید با برگه نقل و انتقال سهام معاوضه شود و تبعا داشتن کد اقتصادی و استعلام از اداره مالیات و تعیین تکلیف بدهی معوق روشن می شود. در استعلام مالی سوابق شرکت یا استعلام بدهی مالیاتی به این مورد توجه کنید که شرکت مالیات کارکرد و یا ارزش افزوده و یا حتی بدهی بیمه پرداخت نشده نداشته باشد.چرا که بعد از انتقال ممکن است با مشکلات عدیده برای تسویه مالیاتی مواجه شوید.

یکی دیگر از مزایای خرید شرکت آماده کوتاه شدن زمان بکارگیری ملزمات یک شرکت قانونی که بهتر است داشته باشد، از قبیل ثبت شرکت، گواهی مالیات بر ارزش افزوده، دریافت کد اقتصادی و بسیاری دیگر از مراحل ثبت شرکت ها به دلیل زمان صرف شده از قبل حذف شده،یا در واقع از قبل تهیه و تدارک دیده شده، خرید و فروش شرکت بااهمیت است.

خرید و فروش شرکت سهامی خاص مزایای دیگری دارد که آنرا نیز در ادامه اشاره می کنیم:

1 - استفاده از رتبه بندی شرکت و حضور در مزایده‌ها و مناقصه‌های دولتی بدون از دست دادن زمان (در صورتی که شرکت دارای رتبه بندی باشد)

2 - به دلیل مراحلی مانند ثبت شرکت، گواهی مالیات بر ارزش افزوده، دریافت کد اقتصادی و بسیاری دیگر از مراحل ثبت شرکت ها حذف شود،یا در واقع از قبل تهیه و تدارک دیده شده، خرید و فروش شرکت بااهمیت می باشد.

3 - با خرید شرکت آماده، امتیازات شرکت به طور کامل به خریدار تعلق می گیرد. این امتیازات شامل سهام، دارایی ها و ... می باشد و با انجام مراحل نقل و انتقال و حضور در محضر انجام می پذیرد.با خرید شرکت آماده می توان از سابقه، اعتبار و شهرت شرکتی که ثبت شده است، استفاده نمود. سوابق مالی یا کارکرد یا همان گردش حساب که از نامش پیداست به تراکنش های مالی یک شرکت مرتبط می شود. بسیاری از شرکت ها از بدو تاسیس فقط کاغذ و مدارک هستند که نمایه قانونی دارند ولی در چرخه کار قرار نمی گیرند. اما برخی از خریداران سهام یک شرکت قدیمی، تمایل دارند که برای اعتبار شرکت جدید خود سوابق و دادو ستدهای فراوانی داشته باشد و هرچه در این موضوع شرکت فعالیت بیشتری داشته باشد قیمت انتقالی آن بیشتر است،این مورد برای اعتباریست که شرکت های کارکرد دار به خریداران خود می دهند و سابقه فعالیت و موجودیت یک شرکت را می رساند.

هزینه خرید و فروش شرکت به عواملی مثل مصادیق نام برده دارد مثل برای واگذاری شرکت ها نمی توان مبلغ مشخصی در نظر گرفت چرا که علاوه بر شخصی بودن انتخاب قیمت به مسائلی از قبیل نوع شرکت، رتبه دار بودن یا نبودن، کارکرد داشتن یا نداشتن، اظهارنامه مالیاتی، کد اقتصادی و عدم بدهی مالیاتی و نکات دیگر بستگی دارد.

شما با ثبت رامند می توانید از خدمات زیر هم بهره مند شوید:

• خرید و فروش شرکت راه و باند، ابنیه، نیرو، کشاورزی، تاسیسات
• ثبت شرکت
• ثبت تغییرات
• اخذ رتبه ساجات
• واگذاری انواع گرید های پیمانکاری
• کارت بازرگانی و کارت عضویت از اتاق بازرگانی های همه استان ها
• واگذاری رتبه های آماده پیمانکاری
• ثبت برند و لوگو
• فروش شرکت های رتبه ۱،۲،۳،۴،۵
• شرکت های آماده واگذاری تک رشته و دو رشته
• کد اقتصادی
• خرید و فروش شرکت های پیمانکاری رتبه دار و بی رتبه
• شرکت های آماده واگذاری گرید دار برق
• ثبت شرکت مسئولیت محدود
• اخذ جواز تاسیس و ایزو
• رتبه آماده نفت و گاز، راه و ساختمان
• خرید رتبه صنعت و معدن
• فروش رتبه راه و تاسیسات، تاسیسات آب و راه
• خرید شرکت‌های پیمانکاری رتبه ۱،۲،۳،۴،۵
• شرکت های گرید دار پایه ساجات جهت شرکت در مناقصات دولتی و خصوصی

مدارک خرید و فروش شرکت:

1-کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضا و سهامداران فعلی و جدید شرکت
2-کپی روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت
3- اصل مدارک ثبتی شرکت مورد واگذاری

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش