اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140007205471815617

مزایای ادوبی کانکت

کد: 140007205471815617

https://bit.ly/3j8Ak3I

، تهران , (اخبار رسمی): نرم افزار (Adobe Connect) توسط شرکت معروف ادوبی ساخته شده است. ایده این نرم افزار و نسخه‌های اولی آن به سال 2003 برمی‌گردد اما نسخه نهایی آن در سال 2019 ارائه شد. این نرم افزار برای سیستم‌عامل‌های گوناگونی طراحی شده و در سیستم‌عامل ویندوز، مک، اندروید و… قابل اجرا است.

مزایای ادوبی کانکت
برنامه ادوبی کانکت یکی از بهترین برنامه‌ها برای برگزاری میتینگ و آموزش آنلاین است.

مزایای ادوبی کانکت

با شیوع ویروس کووید ۱۹، زندگی ما نیز بسیار دگرگون شده است. مشاغل تا حد ممکن کار خود را به صورت دورکاری پیش می‌برند، دانشگاه و مدارس آموزش را از طریق فضای مجازی انجام می‌دهند و کارگاه‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی نیز در بستر مجازی در حال برگزاری‌اند.

برای آموزش مجازی و آموزش از راه دور برنامه‌ها، اپلیکیشن‌ها، پلتفرم‌ها و… زیادی توسعه یافته‌اند اما همه­ آن‌ها به اندازه کافی کارآمد نیستند. در این بین برنامه ادوبی کانکت به علت عملکرد بهتر خود در آموزش مجازی جای خود را باز کرده و به یکی از بهترین پلتفرم‌های برگزاری کلاس آنلاین تبدیل شده است.

مشخصات ادوبی کانکت

این نرم افزار (Adobe Connect) توسط شرکت معروف ادوبی ساخته شده است. ایده این نرم افزار و نسخه‌های اولی آن به سال 2003 برمی‌گردد اما نسخه نهایی آن در سال 2019 ارائه شد. این نرم افزار برای سیستم‌عامل‌های گوناگونی طراحی شده و در سیستم‌عامل ویندوز، مک، اندروید و… قابل اجرا است.

کلاس‌ها و وبینارها در محیط ادوبی کانکت بر اساس ماهیت کلاس می‌توانند متفاوت باشند؛ استاد می‌تواند در کلاسش صفحه دسکتاپ خود، فایل پی‌دی‌اف یا پاورپوینت و یا چیزی مانند تخته وایت برد به اشتراک بگذارد. قسمت چت نیز برای دانش‌آموزان و دانشجویان طراحی شده است که در بین کلاس سؤالات خود را بپرسند.

۱ – برنامه ادوبی کانکت یکی از بهترین برنامه‌ها برای برگزاری میتینگ و آموزش آنلاین است.

امکانات ادوبی کانکت

ادوبی کانکت دارای امکانات متعددی بوده که در ادامه به بررسی مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

Poll

یکی از کاربردی‌ترین امکانات ادوب کانکت، poll یا نظرسنجی است. در وبینار و کلاس حضوری خیلی پیش می‌آید که استاد و یا میزبان (host) سؤالی را مطرح می‌کند و شرکت کنندگان یا دانشجویان (attendee) جواب می‌دهند. در ادوبی کانکت می‌توان همین کار را با poll به راحتی ممکن کرد.

سؤال در آن توسط استاد یا میزبان نشان داده شده و سپس در گوشی موبایل و یا سیستم کامپیوتری این سؤال به نمایش گذاشته می‌شود. شرکت کننده جواب مورد نظر خود را وارد می‌کند و در نهایت میزبان می‌تواند نتیجه را به نمایش بگذارد. این امکان برای نظرسنجی و کوییزهای سرکلاسی بسیار مناسب و کارآمد است.

فضای ابری

در برنامه ادوبی کانکت فضای ابری در نظر گرفته شده است که در آن می‌توان فایل‌هایی را به اشتراک گذاشت. شرکت کنندگان یک میتینگ، وبینار و یا کلاس دانشگاه و مدرسه قادر هستند که این فایل‌ها را دانلود کنند. این فضای ابری موقعیت مناسبی را برای به اشتراک‌گذاری مطالب بین شرکت کنندگان را ارائه می‌دهد. این محتوا بر اساس نیاز می‌تواند پاورپوینت، ورد، پی‌دی‌اف، فیلم، ویدئو، موسیقی، عکس و… باشد.

امنیت و حریم شخصی

خیلی از دانشجویان نگران هستند که در حین کلاس استاد میکروفن و یا وب‌کم آن­ها را وصل کند و آن­ها حس کنند که به حریم شخصی‌شان تجاوز شده است. اما در برنامه ادوبی کانکت برای این که دانشجو و یا شرکت‌کننده وب‌کم یا میکروفنش وصل شود احتیاج دارد هم از طرف برگزار کننده و هم خودش اجازه دسترسی را بدهد. به عبارتی حتی اگر امکان استفاده از میکروفن برای شرکت‌کننده باشد و میزبان اجازه آن را داده باشد، تا شما نیز اجازه ندهید میکروفن به هیچ عنوان وصل نخواهد شد.

۲ – فضای ابری ادوبی کانکت به شما امکان به اشتراک‌گذاری فایل‌ها را می‌دهد.

مزایای ادوبی برای برگزار کننده و شرکت‌کننده

ادوبی کانکت مزایای زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ادوب کانکت تفاوت بین اختیارات دانش‌آموز و دانشجو به عنوان شرکت کننده (attendee) با استاد یا میزبان (host) است. به این معنا که میزبان می‌تواند به شرکت کنندگان خود اختیار استفاده از میکروفن بدهد، به آن‌ها اجازه روشن کردن وب‌کم را دهد، از آن­ها بخواهد فایلی را به اشتراک بگذارند و یا صفحه دسکتاپ خود را به اشتراک بگذارند.

این گونه اگر استادی بخواهد با دانشجویانش صحبت کند و آن‌ها را رو در رو ببیند، می‌تواند به آن­ها بگوید که وب‌کمشان را وصل کنند یا میکروفنشان را روشن کنند و حرف بزنند. به این ترتیب هم دانشجو بهتر می‌تواند سؤالات و اشکالاتش را از استاد بپرسد هم این که استاد بهتر با دانشجو ارتباط برقرار می‌کند و کلاس از فرم یک طرفه بودن خارج می‌شود.

در ادوبی کانکت هر کسی نمی‌تواند وارد کلاس بشود

در ادوبی کانکت هر کسی نمی‌تواند وارد کلاس بشود و نظم آن را به هم بزند. تنها کسانی می‌توانند وارد یک کلاس بشوند که کلاس برایشان تعریف شده باشد. این گونه اساتید با خیال راحت‌تری می‌توانند تدریس خود را انجام بدهند. از طرفی دیگر اگر کسی بخواهد وارد کلاس بشود ولی کلاس برایش تعریف نشده باشد، استاد باید اجازه ورود او را بدهد و پس از کسب اجازه می‌تواند در کلاس شرکت کند.

امکانات بسیار متعددی وجود دارند

در ادوبی کانکت امکانات زیادی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها بهره‌مند شد. مثلا زمانی که دانشجویی سؤال را اشکال دارد، می‌تواند از گزینه “دست بالا کردن” یا “raise hand” استفاده کند و استاد با دیدن این، تدریس خود را متوقف می‌کند و سؤال دانشجو را جواب می‌دهد. علاوه بر گزینه raise hand، گزینه‌های زیاد دیگری نیز وجود دارند که دانشجویان با استفاده از آن می‌توانند شرایطشان را در کلاس توصیف کنند و مثلا اگر قادر به حضور کامل در کلاس نیستند، آن را به راحتی نشان می‌دهند.

۳ – این برنامه قابل استفاده بر روی کامپیوتر، تبلت و آی پد . گوشی موبایل است

معایب ادوبی کانکت

با وجود مزایای زیاد این برنامه، ادوبی کانکت مشکلاتی را نیز دارا است. شاید مهم‌ترین مشکل آن برای آموزش در ایران، نداشتن منو فارسی و به هم ریختن نوشتار فارسی است. مثلا شما هنگامی که در قسمت چت فارسی تایپ کنید، متن شما به بهم خواهد ریخت؛ به همین علت می‌بینیم که در اغلب کلاس‌های مجازی، دانشجویان و شرکت کنندگان با حروف لاتین سؤالات خود را بیان می‌کنند و تبادل نظر می‌کنند.

البته اگر در تایپ کردن فارسی از حرف “ی” استفاده نکنید و به جای آن از حرفی دیگر مثل “ب” استفاده کنید، تایپ بهم نمی‌ریزد و به راحت می‌توانید تبادل نظر را با فارسی نوشتن انجام دهید.

۴ – با شیوع ویروس کرونا، باید آمورش را از راه دور و به صورت آنلاین ادامه داد.

نتیجه‌گیری

با شیوع ویروس کرونا و در جهت جلوگیری از ابتلای خود و عزیزانمان، توصیه می‌شود که تمام فعالیت‌هایمان را از خانه انجام دهیم. پس اگر می‌خواهید جلسه‌ای برگزار کنید یا در میتینگی شرکت کنید، توصیه می‌کنیم از نرم‌افزارهای موجود مثل ادوبی کانکت که خود را ثابت کرده است استفاده کنید. ادوبی بستری مناسب برای برگزاری انواع میتینگ، کلاس، کارگاه، جلسات رسمی و اداری، وبینار و… است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کارینوتک

کارینوتک، ارائه دهنده نرم افزارهای آموزش آنلاین فارسی و همچنین برگزار کننده وبینار (سمینار آنلاین) و برگزاری دوره های آموزشی آنلاین ویژه مدرسین و مراکز آموزشی، طراحی سایت و سئو سایت

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]