اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011065661317569

مراقبت از خودرو در فصل زمستان

کد: 140011065661317569

https://bit.ly/3KU0vr6

، (اخبار رسمی): اگر شما دارای یک خودرو شخصی هستید حتما این دغدغه برایتان وجود دارد که چگونه می توانید در فصل سرما از خودرو مراقبت کنید، می دانید که با پایین آمدن دما سیستم خودرو باید متناسب با شرایط آب و هوایی جدید قرار بگیرد تا بهتر عمل کند و دچار مشکل نشود

مراقبت از خودرو در فصل زمستان
مراقبت از خودرو در فصل زمستان

اگر شما دارای یک خودرو شخصی هستید حتما این دغدغه برایتان وجود دارد که چگونه می توانید در فصل سرما از خودرو مراقبت کنید، می دانید که با پایین آمدن دما سیستم خودرو باید متناسب با شرایط آب و هوایی جدید قرار بگیرد تا بهتر عمل کند و دچار مشکل نشود، بنابراین ما در این مقاله سعی کرده ایم تا کمی درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستان صحبت کنیم، تا انتها همراه ما باشید.

نکاتی برای مراقبت از خودرو در فصل زمستان

علاوه بر موضوعی که در بالا به آن اشاره کردیم نکات دیگری وجود دارد که شما باید برای مراقبت از خودرو در فصل زمستان آن ها را انجام دهید. با انجام این نکات شما می توانید از بروز بسیاری از مشکلات برای ماشین و قطعات آن جلوگیری کنید.

حواستان به باتری خودرو باشد

در زمستان دمای هوا پایین می آید و در با سکون ماشین قدرت و عملکرد باتری کاهش پیدا می کند، بنابراین در زمانی که می خواهید پس از چند ساعت خودرو را روشن کنید با مشکل مواجه می شوید و متوجه می شوید که استارت نمی خورد.

برای این که بتوانید باتری را در روز های سرد در وضعیت مناسبی قرار دهید باید قبل از سرد شدن هوا وضعیت باتری را بررسی کنید. اما چگونه؟

برای این کار باید از یک مکانیک بخواهید که وضعیت شارژ و ولتاژ باتری را بررسی کند که آیا در وضعیت مناسبی قرار دارد یا خیر.

اگر باتری شما نیاز تعویض داشت باید این کار را قبل از سرد شدن هوا انجام دهید و این گونه خودرو را برای روز های سرد آماده کنید؛ اگر باتری شما ضعیف باشد با سرد شدن هوا فشار بیشتری به آن وارد می شود و در نتیجه در زمان های استارت با مشکل مواجه می شوید و یا حتی ممکن است خودرو شما در بین راه خاموش شود.
علاوه بر این موضوع اگر شما دارای پارکینگ نمی باشید و خودرو خود را بیرون و در هوای آزاد پارک می کنید در فصل زمستان ممکن است به باتری آسیب وارد شود.

برای جلوگیری از این موضوع بهتر است با پایین آمدن دما از یک پوشش خودرو استفاده کنید تا کمی در برابر سرما, باتری و ماشین محافظ شوند.

ضد یخ برای خودرو ضروری است

قطعا می دانید که در فصل زمستان ضد یخ برای خودرو تا چه اندازه دارای اهمیت است، اگر در این فصل مایع ضد یخ درون سیستم خنک کننده موتور وجود نداشته باشد و یا کم باشد باعث می شود که آب داخل بلوک سلندر یخ بزند؛ در نتیجه افزایش حجم آب و فشاری که به مجازی سیلندر ها وارد می شود شکستگی دیواره این قطعه را با خود به همراه خواهد داشت.

بنابراین ضدیخ را همیشه بررسی کنید و نگذارید که خسارت هایی مثل تعویض واشر سر سیلندر بر روی دستتان بماند.

روغن موتور را کنترل کنید

یکی دیگر از نکاتی که باید برای گرم کردن و مراقبت از خودرو در فصل زمستان انجام دهید بررسی وضعیت روغن موتور است. پیشنهاد ما به شما این است که با تغییر هر فصل روغن موتور را هم تعویض کنید. شاید برایتان سوال ایجاد شود که چرا باید این کار را کرد؟

دلیل این موضوع این است که روغن های غلیظ تر بیشتر برای فصل تابستان مناسب هستند و روغن های رقیق تر مناسب فصل سرد هستند.

نگاهی به مایعات خودرو داشته باشید

با آمدن فصل سرما و پایین آمدن دما مایعات موجود در بخش های مختلف موتور فشرده تر می شوند، بنابراین بهتر است حواستان به آن ها باشد و اجازه ندهید که دچار مشکل شوند. برخی از مایعاتی که باید بررسی کنید عبارت است از:

  • ضد یخ
  • روغن هیدرولیک
  • روغن ترمز
  • مایع شیشه شوی
  • روغن گیربکس

به همه این موارد نگاهی داشته باشید و از بروز آسیب های جدی تر جلوگیری کنید.

وضعیت باد تایر ها را چک کنید

دمای هوا تاثیر بسیاری بر روی کم و زیاد شدن باد تایر ها دارند، طبیعی است که با ورود به فصل سرما و کاهش دما تغییراتی در چرخ های ایجاد شود، نباید بگذارید که تایر ها در فصل سرما کم باد شوند زیرا در صورت کم بودن باد تایر ها کنترل خودرو بسیار سخت تر می شود.
مراقبت های دیگری نیز مانند یخ نزدن شیشه ها، از بین بردن بخار شیشه ها در زمستان، بررسی لاستیک و زنجیر چرخ، چک کردن وضعیت چراغ های ماشین، بررسی سیستم ترمز و بررسی ترموستات خودرو هم هستند که در زکستان باید تمامی آن ها را رعایت کرد.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش