لابیاپلاستی برای چه کسانی توصیه می شود (کاندید لابیاپلاستی)

کد: 140011065661618083

https://bit.ly/3AJQ84E

، (اخبار رسمی): آیا می دانید چه کسانی کاندید لابیاپلاستی هستند؟ لابیاپلاستی یک روش جراحی است که برای تغییر شکل لابیا مینور (لب‌ های داخلی فرج) انجام می ‌شود.

لابیاپلاستی برای چه کسانی توصیه می شود (کاندید لابیاپلاستی)
لابیاپلاستی برای چه کسانی توصیه می شود (کاندید لابیاپلاستی)

آیا می دانید چه کسانی کاندید لابیاپلاستی هستند؟ لابیاپلاستی یک روش جراحی است که برای تغییر شکل لابیا مینور (لب‌ های داخلی فرج) انجام می ‌شود. با توجه به انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)، از زمانی که این سازمان در سال 2015 شروع به پیگیری کرد، تعداد افرادی که به دنبال تغییر ظاهر لابیای خود هستند، در حال افزایش است. گزارش آماری ASPS 2016 افزایش 39 درصدی را در تعداد لابیاپلاستی های انجام شده در آن سال نشان می دهد.

به دلیل گزارش های خبری در مورد محبوبیت روزافزون لابیاپلاستی ممکن است عده ای فکر می کنند که زنان آن را فقط به دلایل زیبایی و بر اساس تمایل به انطباق با آنچه که معتقدند جذاب تر است، انجام می دهند. با این حال، این با دلیل اصلی انجام اکثر لابیاپلاستی ها فاصله زیادی دارد و افراد کاندید لابیاپلاستی به دلایل پزشکی نیز این عمل را انجام می دهند. در ادامه به بررسی این می پردازیم که لابیاپلاستی برای چه کسانی توصیه می شود.

چرا لابیاپلاستی انجام دهیم؟

زمانی که لابیای یک فرد بزرگ است، بافت اضافی باعث ناراحتی یا مانع عملکرد طبیعی می شود.

به عنوان مثال، ورزشکاری که لابیای او بلند است ممکن است متوجه شود که در حین فعالیت بدنی، بافت به پایش می چسبد. بافت لابیایی که بیرون زده می تواند نشستن روی صندلی دوچرخه را ناراحت کند.

بله، افرادی هستند که به دلایل زیبایی شناسی تصمیم به انجام لابیاپلاستی می کنند، اما طبق ASPS به ندرت تحت تأثیر برخی هنجارهای ظاهری زیبایی قرار می گیرند.

برخی که لابیا ‌های داخلی خود را به‌ طور غیرطبیعی طولانی می ‌بینند، ممکن است نسبت به ظاهر بیرونی دستگاه تناسلی خود احساس خودآگاهی داشته باشند و در حین رابطه جنسی یا هنگام پوشیدن یک بند شلواری یا مایو باعث ناراحتی عاطفی یا روانی در آن ها شود. لابیا می تواند در شلوارهای یوگای تنگ نیز مشخص باشد.

کاندید لابیاپلاستی

کاندید لابیاپلاستی: لابیاپلاستی به چه کسانی توصیه می شود؟

اکثر لابیاپلاستی ها به دلایل زیبایی شناختی بر روی زنان بالغ برای کاهش اندازه لابیاها یا دستیابی به تقارن انجام می شود. به ندرت، لابیاپلاستی ممکن است در دختران زیر 18 در صورتی که بزرگ شدن لابیا مینور باعث ناراحتی در انجام فعالیت های عادی آن ها گردد، انجام می شود.

بزرگ شدن لابیا (هیپرتروفی) اغلب یک بیماری مادرزادی است، اما برخی از زنان ممکن است پس از زایمان، درمان هورمونی یا با افزایش سن این شکایت را داشته باشند.

دلایل زیادی وجود دارد که یک زن ممکن است کاندید لابیاپلاستی باشد و به انجام این عمل فکر کند:

ناراحتی جسمی: ​​بزرگ شدن و بیرون زدگی لابیاهای کوچک به دلیل مالش پوست همراه با حرکت باعث تحریک می شود. تحریک مداوم منجر به مسائل بهداشتی و عفونت می گردد.

مشکل در پوشیدن برخی لباس ‌ها: لابیاهای بزرگ باعث می شود پوشیدن برخی از انواع لباس ‌ها مانند مایو، شلوار جین تنگ یا لباس ‌های ورزشی آزاردهنده باشد. آن ها همچنین می توانند یک برآمدگی قابل مشاهده ایجاد کنند که ممکن است برخی از زنان را از پوشیدن چنین لباس های متناسبی باز دارد.

مشکل در فعالیت های بدنی: بزرگ شدن لب ها ممکن است مانع از شرکت زن در برخی فعالیت ها شود. به عنوان مثال، هنگام دوچرخه سواری، لابیاها ممکن است در اثر مالش به صندلی دردناک شوند، یا لابیای بیرون زده پیاده روی و دویدن را دشوار کند.

دلایل جنسی لابیاپلاستی: بیرون زدگی لب های کوچک ممکن است بر زندگی جنسی زن تأثیر بگذارد. ممکن است در رابطه جنسی تداخل داشته باشد، باعث درد شود یا بر توانایی رسیدن به ارگاسم تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است زن را به خودآگاهی برساند و بر توانایی او برای لذت بردن از صمیمیت با شریک زندگی خود تأثیر بگذارد. چنین افرادی کاندید لابیاپلاستی هستند.

تأثیر روانی: ناراحتی ناشی از ظاهر فرج، ناتوانی در شرکت آزادانه در تمام فعالیت های بدنی و پوشیدن هر لباسی که می خواهد، بر اعتماد به نفس و کاهش عزت نفس زن تأثیر می گذارد. همچنین ممکن است تأثیر عاطفی داشته باشد و بر روابط صمیمی تأثیر بگذارد.

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

یک جراح پلاستیک یا یک متخصص زنان، لابیاپلاستی را انجام می دهد. این روش معمولا با بی ‌حسی موضعی و آرام ‌بخشی متوسط ​​انجام می ‌شود، اما برخی از زنان ممکن است بیهوشی عمومی داشته باشند. این عمل تقریبا یک ساعت طول می کشد و بیشتر زنان می توانند در همان روز به خانه بروند.

در درجه اول، جراحان یکی از دو تکنیک زیر را دنبال می کنند:

تریم لابیاپلاستی: جراح لبه های لابیا مینور را با چاقوی جراحی، قیچی یا لیزر کوتاه می کند. این یک روش نسبتا کوتاه و ساده است و لبه لابیا رنگ روشن تری به جا می گذارد که برخی از خانم ها آن را ترجیح می دهند. نقطه ضعف آن یک جای زخم طولانی در امتداد لبه است که ممکن است نامنظم باشد و باعث ناراحتی شود.

لابیاپلاستی گوه ای: لابیاپلاستی گوه ای بیشتر از روش تریم طول می کشد. جراح بافت اضافی لابیا را به شکل گوه ای برمی دارد؛ اما لبه های لابیا را حفظ می کند.

بیشتر بخوانید : سفید کردن واژن

کاندید لابیاپلاستی

آیا به لابیاپلاستی نیاز دارم و کاندید لابیاپلاستی هستم؟

اگر به طور فزاینده ای از ظاهر لابیای خود ناراضی هستید یا اگر باعث ناراحتی یا درد روزانه شما می شود، ممکن است زمان آن رسیده که این موضوع را با پزشک عمومی یا متخصص زنان خود در میان بگذارید.

در حالی که انجام جراحی ترمیمی لابیا تصمیمی ساده نیست، این روش می تواند زندگی بسیاری از زنان را تغییر دهد و به آن ها کمک کند تا زندگی شادتری داشته باشند. اکثر بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، دیگر سوزش و درد قبلی را تجربه نمی ‌کنند و همچنین احساس رضایت بیشتری از ظاهر اندام تناسلی خود دارند.

لابیاپلاستی نباید در دختران زیر 18 سال انجام شود، زیرا لابیا اغلب پس از بلوغ و تا بزرگسالی جوان به رشد خود ادامه می دهد.

لابیاپلاستی را نباید با تنگ کردن واژن که روشی برای سفت کردن واژن است، اشتباه گرفت. برخی از زنان ترجیح می دهند هر دو روش را با هم انجام دهند؛ به خصوص پس از زایمان.

توصیه می شود برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه از جراحی لابیاپلاستی را بدست آورید نزد بهترین متخصص زنان این عمل جراحی را انجام دهید . 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 093070*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی