اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011075662117492

ریاضی کنکور، ارشد، دکتری و استخدامی

کد: 140011075662117492

https://bit.ly/35zMGOo

، تهران , (اخبار رسمی): موسسه راهبرد همواره تلاش دارد با فراهم‏ کردن فضایی مناسب بر بستر آموزش آنلاین، ریاضیات آزمون های استخدامی، کنکور سراسری، دانشگاه آزاد و تمامی آزمون های مختلف را به بهترین سیمای ممکن به شما عرضه کنیم. سال‏ ها سابقۀ کار در سطح اول آموزش تجربۀ ارزشمندی را برای مدرسین موسسه راهبرد به ارمغان آورده است.

ریاضی کنکور، ارشد، دکتری و استخدامی
ما در موسسه راهبرد آموزش آنلاین دروس ریاضی آزمون استخدامی، کنکور ارشد و دکتری به شما عرضه میکنیم.
ریاضی کنکور، ارشد، دکتری و استخدامی
درس ریاضی بین همه رشته ها و گرایش ها مشترک است از رشته های علوم پایه گرفته تا رشته های فنی و مهندسی.
ریاضی کنکور، ارشد، دکتری و استخدامی
این دوره آموزشی مناسب آزمونهای کارشناسی ارشد، دکتری، آزمون استخدامی و آزمون دستگاه های اجرایی است.

درس ریاضی با سرفصل‏ هایی چون تابع، مثلثات، حد، انتگرال، مشتق و … تدریس می گردد. شاید درس ریاضی و آموزش درس ریاضی بیش از هر درس دیگری نیازمند عمیق شدن و درک ‏کردن دقیق مفاهیم باشد.

مقدمه 
درس ریاضی و آموزش ریاضی شاید مصداق شعار اصلی سال جهانی ریاضیات (سال دوهزار) است، شعاری با این مضمون ریاضیات برای همه، ریاضیات راه توسعه. از این رو این قسمت  از ریاضی اهمیتی دو چندان پیدا می کند و زبانی است مشترک بین همه رشته هاست. با این دیدگاه ترجیج مدرس بر این بوده که درس را از مطالب مقدماتی شروع کرده و آن را تا بالاترین سطح ممکن پیش برده و از این روی حق مطلب را ادا کند.

چارچوب تدریس
درس ریاضی کنکور برای کلیه آزمون های ارشد، دکتری و انواع آزمون استخدامی با معرفی تابع آغاز شده است و شکل های مختلف نمایش توابع یک به یک بررسی شده و انطباق آن ها را به عنوان شکل های متفاوت از یک معنا نشان داده شده است. بعد از معرفی تابع طبیعی ترین سوال این است که ورودی های تابع یعنی دامنه تابع را چطور بدست آوریم. این قسمت برای توابع مختلف اعم از گویا، رادیکالی، لگاریتمی و ... توضیح و تشریح شده است و چرایی آن ها هم بررسی شده است به گونه ای که نیازی به حفظ نباشد.

توابع پرکابردی همچون توابع جزء صحیح، توابع قدرمطلقی، توابع مثلثاتی، توابع معکوس مثلثاتی، توابع هایپربولیک، معکوس توابع هایپربولیک و غیره به همراه نکات و روابط بین آنها به طور کامل و یک به یک بررسی شده اند. توابع متناوب تعریف شده اند و با ظرافت روش های بدست آوردن دوره تناوب گفته شده است. مفاهیم توابع  زوج و فرد تعریف شده است و تفسیر نموداری آنها به شکل مفهومی به سمع و نظر دانشپذیران گرامی رسیده است.

با توجه به آنچه از مقدمه بالا گذشت حد تعریف و مفهوم آن با توضیحی در خور شأن آن ارائه شده است. مفهوم حد چپ و حد راست و شرط وجود حد ارائه شده،  سپس قضایای مربوط به آن گفته شده و مثال های در قالب تست فرایند آموزش را تکمیل کرده است. صورت های مبهم که مبحثی جدی و سوال خیز در آزمون های مختلف هستند یک به یک بر شمرده شده و در هر مورد تست های زیادی حل و تشریح شده است. روش هایی از قبیل  قاعده هوپیتال و هم ارزی و غیره. هر کدام از روش های قبل به همراه شرایط استفاده از آنها به شکل مبسوط و در کنار تست بررسی شده اند.

بعد از مفهوم حد و شرایط وجود آن و تکنیک های یافتن آن نوبت به مفهوم پیوستگی توابع می رسد. این موضوع با تمام مفاهیم وابسته به آن نظیر پیوستگی در یک بازه (فاصله)، انواع ناپیوستگی، قضیه مقدار میانی و غیره مورد بررسی قرار گرفته و بعد از هر مبحث تعدادی تست مرتبط تحلیل گشته است.

روابط پیوستگی و مشتق پذیری بیان شده سپس قواعد و قانون های مشتق گیری که تقریباً ما را از استفاده از تعریف برای یافتن مشتق بی نیاز می کند برای توابع مهم و کاربردی گفته شده است. روش مشتق گیری ضمنی، قواعد زنجیره ای مشتق، مشتق گیری از توابعی که قدرمطلق دارند، مشتق گیری از توابع پارامتری، مشتق مرتبه چندم، مشتق گیری از توابع جزء صحیح، مشتق تابع معکوس، مشتق از توابع به شکل نمایی که هم پایه و هم نما هر دو تابع هستند (هر دو دارای متغییر مستقل هستند) و غیره همگی با حوصله و ارائه مثال های جدی و جذاب تشریح شده اند.

اکنون که در یافتن مشتق توابع به توانایی در شأن این مفهوم رسیده ایم نوبت به کاربردهای مشتق می رسد کاربرد های که بر آنچه در مورد اهمیت مشتق گفته شد صحه می گذارد و مهر تاییدی است بر عمق تاثیرگذاری مشتق. کاربردهایی نظیر یافتن معادله خط مماس وخط قائم بر منحنی، یافتن زاویه بین دو منحنی، نقاط اکسترمم (نقاط ماکسیمم و نقاط مینیمم) تابع و غیره در معیت مثال های متنوع آموزش داده می شود. 

دیگر مفهوم اساسی یعنی آموزش دیفرانسیل تعریف می شود و کابردهای آن در کنار تست های دستچین شده مطرح می شود.

در ادامه درس ریاضی، یکی دیگر از مفاهیم اساسی و مطرح این درس یعنی انتگرال معرفی می شود. این قسمت و مفاهیم وابسته به آن همواره در آزمون های ارشد و استخدامی مورد سوال قرار می گیرد. پس از تعریف تابع اولیه  و سپس انتگرال نامعین فرمول های مهم انتگرال گیری ارائه می شوند. با کمک این فرمول ها می توان انتگرال های ساده را حل کرد و ابزاری مفید برای حل انتگرال های پیچیده تر هستند. در حقیقت انتگرال های دیگر با کمک روش های مختلف به این انتگرال های ساده تر تبدیل می شوند و سپس از این فرمول های برای رسیدن به جواب استفاده می کنیم.

پیام موسسه آموزشی پژوهشی راهبرد
موسسه راهبرد
افتخار این را دارد که این درس را به بهترین شکل ممکن در قالب ویدیو های آموزشی با کیفیت در اختیار دانشجویان قرار دهد. و مدرس این درس تمام توان خود را برای انتقال واضح و شفاف مطالب درس بکار گرفته است و کوشیده آموخته های خویش را تمام و کمال در اختیار دانشپذیران قرار دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه آموزشی پژوهشی راهبرد

موسسه آموزشی پژوهشی راهبرد حاصل ایده های دانشجویان دانشگاه امیرکبیر هست. همه چیز از یک صحبت داغ درباره دغدغه‌ های آموزش ریاضی در سلف دانشگاه امیرکبیر شروع شد. دغدغه هایی که محور اونها کیفیت آموزش دروس ریاضی در دانشگاه و حتی دبیرستان بود. بعد از اون تصمیم گرفتیم که خودمون آستینها رو بالا بزنیم و حاصل اون شد موسسه راهبرد که از اوایل سال ۱۴۰۰ بصورت جدی زیرساختی رو به وجود آورده که دوره های ریاضی و بعدش با اضافه شدن فیزیک و دوره های دیگه درحال ارائه آموزشهای باکیفیت هست. چشم انداز موسسه راهبرد ارتقای زیرساختهای لازم برای برگزاری دوره های آموزشی و همچنین ایجاد بستر مناسب برای پژوهش هست. استراتژی ما بسترسازی هستش؛ یعنی ما نمیخواهیم خودمون بهترین مدرس باشیم بلکه میخواهیم بهتر پلتفرم برای مدرسین و محققین (بالاخص در رشته های ریاضی و فیزیک) در کشور باشیم که در جای جای این مرز و بوم دغدغه آموزش و پژوهش دارند اما به خاطر نبود زیرساخت لازم شاید نتونن خدمتی که میخوان رو به مخاطبین ارائه بدن. ما از روز اول ترویج اخلاق و مسئولیت پذیری رو سرلوحه کار خودمون قرار دادیم و سعی کردیم این فرهنگ رو فراتر از راهبرد بین مخاطبین خودمون هم رواج بدیم. چون معتقدیم علم و اخلاق باید درکنار هم آموخته بشن. ما در راهبرد امیدواریم بتونیم با تلاش و کوشش٬ ذره ای از دین خودمون به مردم این آب و خاک رو ادا کنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش