اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140101155795318525

قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دکتر آقاجری

کد: 140101155795318525

https://bit.ly/3u3wQ8v

، (اخبار رسمی): قیمت ایمپلنت دندان به عوامل گوناگونی وابسته است. از جمله مهم ترین آن ها تبحر دکتر دندان پزشک، برند ایمپلنت مورد استفاده، لابراتوار سازنده ی تاج دندان و ... می باشد.

قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دکتر آقاجری
قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دکتر آقاجری

تبحر دندان پزشک تاثیر بسزایی بر روی قیمت تمام شده ایمپلنت دارد. چرا که هر چقدر ایمپلنت از برند های معتبر باشد ولی دندان پزشک از تبحر کافی برخوردار نباشد ممکن است ایمپلنت کاشته شده با مشکل  مواجه گردد.

 

ایمپلنت یک روش درمانی برای جایگزنی دندان از دست رفته ی می باشد که دندان کاملاً از دهان تخلیه شده و حتی ریشه نیز ندارد. ایمپلنت متشکل از  ریشه ایی از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک نهادینه می گردد سپس تاج دندان روی آن قرار می گیرد.

البته باید دقت داشته باشید که ریشه ایمپلنت باید با  استخوان فک جوش خورده باشد، تا نتیجه کاشت ایمپلنت مطلوب باشد. کاشت ایمپلنت بهترین روش درمانی دندان از دست رفته می باشد، چرا که هم دارای ریشه ایی از جنس آلیاژی منطبق با استخوان فک است و هم تاج آن را می توان هم رنگ دندان های کناری انتخاب کرد. البته در صورتی که چندین دندان نیاز به ایمپلنت داشته باشند می توان از روش بریج استفاده نمود که بدین نحو است که برای سه دندان از دست رفته دو ریشه کاشته می شود و دندان میانی به دو دندان کناری خود متصل می گردد تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

مطلوب است بدانید طول عمر ایمپلنت دندان بسیار بالا می باشد و در صورت رعایت اصولی بهداشت دهان و دندان، طول عمر ایمپلنت مادام العمر می باشد.

انواع روش های کاشت ایمپلنت کدامند؟

دو روش کاشت دندان به نام های اندوستیال ( (endosteal و ساب پریوستیال ((subperiosteal نام دارد.  در روش ساب پریوستیال ریشه ی ایمپلنت روی استخوان آرواره و در زیر بافت لثه قرار می گیرد که این روش امروزه به دلیل آنکه در مقایسه با روش دیگر از عمر کوتاه تر و استحکام کمتری برخوردار است، دیگر منسوخ شده است. ایمپلنت اندوستیال ایمپلنتی است که درون استخوان قرار می گیرد.

هزینه ی ایمپلنت دندان

مبلغ واحدی برای ایمپلنت دندان نمی توان از پیش اعلام نمود و عوامل بسیاری بر هزینه ی ایمپلنت دندان موثر هستند. برای اطلاع از رقم تقریبی هزینه ی ایمپلنت در ابتدا با ویزیت دکتر دندان پزشک تعیین می گردد. دکتر دندان پزشک نیز برای اعلام قیمت ایمپلنت نیاز واقعی بیمار را می سنجند و تنها در این هنگام است که هزینه ی تقریبی را می توانند بر آورد کنند. اما عمدتاً مبلغ تعیین شده ی ایمپلنت دندان به دو عامل نوع ایمپلنت و کمپانی سازنده آن وابسته می باشد.

قیمت ایمپلنت دندان

مسلماً هر بیماری که به دنبال کلینیک و یا دکتر دندان پزشک برای انجام کاشت دندان است، فاکتور مهمی که بدان توجه دارد قیمت ایمپلنت می باشد. اغلب باور عموم بر این است که تنها فاکتور مهم در قیمت ایمپلنت، نوع آن است و هیچ فاکتور مهم دیگری در این زمینه دخیل نمی باشد. باید آگاه باشید که ایمپلنت به تنهایی برای فرد قابل استفاده نمی باشد و سری کار هایی که بر روی آن انجام می گردد، ایمپلنت را در فک بیمار به یک دندان قابل استفاده تبدیل می نماید.

از موارد تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت به موارد ذیر می توان اشاره نمود:

تخصص دکتر دندان پزشک؛ تبحر دکتر دندان پزشک تاثیر بسزایی بر روی قیمت تمام شده ی ایمپلنت دارد. چرا که هر چقدر ایمپلنت از برند های معتبر باشد ولی دندان پزشک از تبحر کافی برخوردار نباشد ممکن است ایمپلنت کاشته شده با مشکل  مواجه گردد، لذا دکتر دندان پزشک باید از تبحر لازم و کافی برخوردار باشد.

تجهیزات موجود در کلینیک: هرچه کلینیک دندان پزشکی مجهز تر باشد، انجام عمل ایمپلنت اسان تر خواهد بود. مثلاً آنکه کلینیک دندان پزشک خود مجهز به بخش رادیولوژی باشد تا بیمار مجبور نباشد برای گرفتن عکس دندان از کلینیک خارج شود و یا ابزار و وسایلی که دکتر دندان پزشک مورد استفاده قرار می دهد از به روز ترین ابزار ها باشد. کیت دندان پزشکی هر چه مدرن تر باشد تحمل فرآیند کاشت دندان را برای فرد بیمار آسان تر خواهد نمود.

درجه استریلیزاسیون کلینیک دندان پزشکی: به منظور کاهش هر چه افزون تر عوارض درمانی کاشت دندان، محیط درمانی باید دارای فضای کاملاً استریل شده باشد. برای استریل محیط انجام کاشت دندان، از مواد خاص و هزینه بر مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع ایمپلنت مورد استفاده قرار گرفته شده. هرچه برند ایمپلنت دندان مشهور تر و کهن تر باشد و از مارک های سر شناس ایمپلنت باشد، هم درصد موفقیت درمان بالاتر خواهد رفت و همچنین ایمپلنت کاشته شده از طول عمر بالاتری برخوردار خواهد بود و بیمار با کمی افزودن بر هزینه ی درمانی خود، یک عمر از بابت دندان کاشته شده خاطر جمع خواهد بود.

تجهیزات لابراتوار: اینکه لابراتواری که تاج دندان در آن ساخته می شود از چه میزان تخصصی برخوردار است، تازه کار است و یا دارای رزومه درخشان است، همگ روی قیمت تمام شده ی روکش ایمپلنت و نهایتاً خود ایمپلنت موثر است. چرا که دستمزد ها با هم تفاوت فاهشی دارند.

بکار بردن نوع روش کاشت دندان. اینکه انجام ایمپلنت به چه گونه باشد؛ بدون جراحی باشد یا پانچ باشد، دیجیتال باشد یا فوری ایمپلنت دندان صورت پذیرد.

کیفیت، مرغوبیت و نوع مواد مورد استفاده قرار گرفته شده برای روکش ایمپلنت دندان، مسلماً بر روی قیمت تمام شده ی ایمپلنت تاثیر مستقیم خواهد داشت.

و اما مهم ترین عامل که آخرین مورد موثر بر قیمت لمینت دندان می باشد، خدمات و ساپورت کاشت دندان بعد از درمان ایمپلنت می باشد. ثابت بودن محل کلینیک و همچنین ثبات دکتر دندان پزشک معالج و همچنین بهره مندی بیمار از برند معتبر ایمپلنت دندان که نمایندگی قدیمی در داخل کشور دارد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان