اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140105156337718518

استخر آماده

اجرای استخر و جکوزی

کد: 140105156337718518

https://bit.ly/3SvTh0l

، قزوین , (اخبار رسمی): تاسیسات عمومی استخر شامل دیگ های آبگرم و منابع است. استخرهای تجاری عموماً شامل دوش‌ها، اتاق‌های سونا و جکوزی است. عموماً در این موارد از سیستم و تجهیزات مستقلی نظیر دیگ بخار، مبدل و … استفاده می‌شود.

اجرای استخر و جکوزی
اجرای استخر، سونا و جکوزی

موتورخانه استخر شامل چه دستگاهی است؟ دیگ آبگرم دیگ بخار سختی گیر فیلتر شنی موگیر مبدل‌های حرارتی منابع انبساط منابع کویلر پمپ دستگاه تزریق منابع شیمیایی اصول کلی در ساخت استخر تعداد شناگران در استخر

تعداد شناگران بایستی متناسب با وسعت استخر باشد. معمولاً برای هر یک نفر ۳ متر مکعب و یا ۲ متر مربع در نظر گرفته می‌شود.

جهت یابی استخر

جهت استخری که دارای دایو است، حتماً بایستی به طرف شمال باشد تا نور خورشید مزاحم چشم کسی که شیرجه می رود نشود. استخر و آفتابگیر بایستی از طلوع تا غروب آفتاب در زیر تابش نور خورشید باشد.

دما استخر

درجه حرارت هوای استخرهای سرپوشیده باید حداقل دو درجه بالاتر از دمای آب باشد دمای مناسب برای آب استخر ۲۷-۲۶ درجه سانتیگراد است. برای تهویه هوای محل جایگاه تماشاچیان باید توجه خاصی مبذول شود.

بهترین محل برای تماشای مسابقات و نمایش های آبی استفاده از طرفین استخر است.

دیواره استخر

دیواره های انتهایی استخر باید موازی باشند و با سطح آب زاویه ۹۰ درجه داشته و از جنس محکم و یکپارچه ساخته شده باشند. سطح دیواره تا عمق ۸۰ سانتیمتری آب نباید لغزنده باشد. رعایت این اصل برگشت شناگران را بی خطر می سازد، دیواره و کف استخر باید به وسیله کاشی و یا سرامیک برای شستشوی بهتر پوشانده شوند.

لبه های مخصوص استراحت

لبه یا فرورفتگی مخصوص استراحت که شناگران یا بازیکنان واترپلو در هنگام استراحت پای خود را درون آن می گذارند وجود این لبه ها در دیواره های طولی استخر مجاز است، اما نباید از عمق ۱۲۰ سانتیمتری آب پایین تر باشد. پهنای آنها می تواند از ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر باشد.

آب راه‌ها یا موج گیری های کنار استخر

آب راه‌ها یا موج گیرها را می توان در هر چهار دیواره استخر تعبیه کرد، نصب آن ها در دیواره های انتهایی باید طوری باشد که امکان اتصال صفحات زمان سنج های در فاصله ۳۰ سانتی متر بالای سطح آب وجود داشته باشد.

این آب راه‌ها باید با پنجره ای مشبک یا حفاظ پوشانده شود و مجهز به دریچه های مسدود کننده قابل تنظیم باشند تا سطح آب را ثابت نگه دارند.

لبه های استخر

لبه های استخر نسبت به سطوح اطراف آن باید کمی بر آمده و شیب آن به طرف داخل استخر باشد، تا آب‌های سطحی با برخورد به برآمدگی ها وارد استخر نشود (شیب دار بودن لبه به خاطر جلوگیری از مواج شدن آب است).

حوضچه های آب کلر

حد فاصل بین رختکن و استخر و قبل از ورود به آن باید حوضچه آب کلر قرار داده شود که برای ضد عفونی کردن پاها استفاده شود.

در مسیرهای خروجی اصلی از سرویس های بهداشتی پاشویه با محلول کلر غلیظ (۳ درصد) تعبیه شود و استفاده از آن اجباری شود.

انواع استخر و امکانات و تجهیزات آنها

استخر آموزشی

معمولاً در ابعاد ۸۸ و یا ۸۱۰ متر طوری طراحی و ساخته می‌شود که الگوهای آموزشی و یا ابزارهای کمک آموزشی در آن مد نظر باشد، مثلاً عمق آن حداکثر به ۱/۲.۰ متر و به صورت شیب دار به نحوی ساخته که لااقل یک ضلع استخر علاوه بر کم عمق بودن قسمتی از آن به صورت پلکان وارد استخر شده تا برای آن دسته از اشخاصی که از وارد شدن ناگهانی در آب وحشت دارند مناسب باشد.

استخرهای قهرمانی

طول اینگونه استخرها ۳۳/۳۳ متر، ۲۵ متر، ۵۰ متر و عرض آن ۱۰-۲۱ متر متغیر است و عمق آن کمتر از ۱/۸۰ متر نیست اینگونه استخرها به دو صورت روباز یا سر پوشیده مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

عمق آب اینگونه استخرها قابل تنظیم است.

میله‌هایی استیل در اطراف دیواره ها و در قسمت سطح آب نصب شده که حدود ۱۰ سانتی متر با دیواره فاصله دارند که برای غوطه ور شدن و آموزش دست و پا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، عمق آب اینگونه استخرها قابل تنظیم است.

استخرهای تفریحی

در چنین استخرهایی بخش بزرگی از سطح آب (تا ۸۰ درصد) کمتر از ۷/۱ متر عمق دارد ناحیه عمیق در این نوع استخرها مناسب نصب تخته های شیرجه کوتاه (حداکثر تا یک متر) و نصب وسایل بازی مانند انواع سٌرسٌره، نصب موج افکن های مکانیکی و ورزش غواصی می باشد. کف استخرهای تفریحی باید دارای شیب ملایم باشد و از ۷ درصد تجاوز نکند.

طول اینگونه استخرها ۳۳/۳۳ متر، ۲۵ متر، ۵۰ متر و عرض آن ۱۰-۲۱ متر متغیر است و عمق آن کمتر از ۱/۸۰ متر نیست اینگونه استخرها به دو صورت روباز یا سر پوشیده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

طناب های خط

تعداد خطوط شنا (لاین) بسته به عرض استخر بین ۶ تا ب۸ خط متغیر است، این خطوط به وسیله طنابی که دو سر آن با قلاب‌هایی به دیواره استخر وصل است در طول استخر کشیده می شود روی طناب اجسام غوطه ور دو انتهای طناب با رنگ سایر قسمت‌ها متفاوت است. عرض هر خط شنا باید ۲/۵ متر باشد. قطر این شناورها ممکن است از ۵ تا ۱۵ سانتی‌متر باشد در بین هر دو خط نباید بیش از یک رشته طناب وجود داشته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

packageradiator

دپارتمان قهرمانی مفتخر است با در دست داشتن متخصصین لوله کشی استیل و جوش آرگون آماده خدمت رسانی در زمینه اجرای استخر سونا و جکوزی، اجرای کانال، لوله کشی استنلس استیل مناسب برای انواع کارخانجات مواد غذایی، صنایع شیمیایی و دارویی و بهداشتی با بهترین کیفیت ممکن در این صنعت تخصصی می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]