اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 14020223728255068
در دسترس نیست

راه حل های ساده برای سبک زندگی سالم

کد: 14020223728255068

، آمل , (اخبار رسمی): الزامات و اصول داشتن سبک زندگی سالم، متکی بر تغذیه بهینه و شناخت عادت های غذایی سالم در راستای بهبود وضعیت سلامت جسمی،روحی و توجه به آینده فرد و نسل های آتی خود میباشد.

راه حل های ساده برای سبک زندگی سالم
راه حل های ساده برای سبک زندگی سالم

زندگی سالم مستلزم تغذیه سالم، فعالیت بدنی مناسب، رژیم غذایی با چربی مفید و به اندازه، کنترل قند مصرفی، دریافت پروتئین به اندازه و عواملی مانند آن است. به این دلیل، توجه تولید ‌کنندگان محصولات غذایی و لبنی در ایجاد سلامت عمومی جامعه بسیار اهمیت دارد.

یکی از مهمترین موارد، پروتئین‌ها هستند. پروتئین ها در بدن فعالیت‌هایی مانند: ساخت ، نگهداری و ترمیم عضلات، ایجاد برخی از هورمون‌های اصلی، تنظیم آنزیم‌ها و آنتی بادی‌ها، انتقال اکسیژن و هیدروژن و تبدیل انرژی به قدرت بدنی را انجام می‌دهند.

استحکام غضروف‌ها و استخوان‌های بدن هم نیازمند جذب پروتئین هاست. این مساله در مورد کسانی که ورزش می‌کنند اهمیت بیشتری دارد. به پروتئین‌هایی که مسئول استوار نگه داشتن بدن هستند، پروتین‌های ساختاری گفته می‌شود.

  • از کجا پروتئین دریافت کنیم؟

پروتئین‌ها در طبیعت و در مواد غذایی یافت می‌شوند. اما با توجه به زندگی امروزی، برای دریافت میزان کافی پروتئین تا حد زیادی به محصولات شرکت‌های تولید کننده مواد غذایی وابسته هستیم.

برای یک زندگی سالم و رساندن پروتئین مورد نیاز بدن، نیاز است اطلاعات خود را درباره انواع مواد غذایی و میزان چربی، کالری، پروتئین و سایر مواد مورد نیاز بدن افزایش دهیم. یکی از کارهایی که می توان انجام داد، دقت کافی به برچسب حقایق تغذیه ای محصولات خریداری شده است.

البته که توجه به توصیه پزشکان هم می‌تواند در رسیدن به یک زندگی سالم به ما کمک کند. توصیه اغلب پزشکان این است که انتخاب و مصرف غذاهای پروتئین دار و سالم باید روش اصلی ما در راستای سبک زندگی سالم باشد.

  • دو دسته اصلی غذاهای حاوی پروتئین

رژیم غذایی ما متکی بر دو دسته یا دو منبع اصلی از پروتئین‌هاست: پروتئین‌های با منشاء گیاهی و پروتئین‌های با منشاء حیوانی. حبوبات، مغزها و دانه‌ها، غلات و سبزی‌ها هر کدام با درجات متفاوتی دارای انواع پروتئین‌ها هستند. در میان پروتئین‌های با منشاء حیوانی نیز می‌توان به مواردی چون: لبنیات و گوشت اشاره کرد.

 پروتئین آب پنیر ( WHEY PROTEIN ) چیست؟ 

این محصول تمامیاسیدهای آمینه های لازم را به بدن می‌رساند و علاوه بر عضله سازی، برای رژیم های مختلف غذایی می تواند مفید باشد.جذب سریع و آسان از ویژگی‌های آن است. ورزشکاران و کسانی که فعالیت بدنی بالایی دارند می‌توانند با این پروتئین ، بخش عمده نیازهای بدنی خود به پروتئین‌های مختلف را تامین کنند.

 پروتئین کازئین ( CASEIN PROTEIN ) چیست؟ 

در شیر گاو یک پروتئین اصلی وجود دارد که کازئین نامیده می‌شود. این پروتئین نیز اغلب اسیدهای آمینه لازم را در خود دارد. اما برخلاف پروتئین وی هضم آن کندتر است و باعث ایجاد حس سیری طولانی مدت در بدن میشود.

  • تفاوت پروتئین کازئین و پروتئین وی

مهمترین تفاوت بین دو پروتئین وی و کازئین در سرعت جذب آن هاست

پروتئین کازئین سرعت جذب پایینی دارد به همین دلیل حس سیری طولانی مدت در بدن ایجاد می کند که مصرف آن به عنوان صبحانه و قبل از خواب توصیه می شود.با مصرف پروتئین کازئین یک بافت ژله مانند در معده ایجاد می شود که با سرعت خیلی کم هضم و جذب می شود و همین فرآیند باعث علاقه کمتر فرد به خوردن خوراکی های مختلف خواهد شد. محصولات با پروتئین کازئین برای افراد با سبک زندگی سالم، افراد با رژیم های غذایی مختلف و حتی ورزشکاران پیشنهاد می شود.

اما سرعت جذب پروتئین وی بیشتر است و اسید‌های آمینه بیشتری را برای بدن ورزشکاران تامین می‌کند. در واقع بیشتر اسید آمینه‌های شاخه دار یا BCAAs و سایر اسید‌های آمینه که در کل 9 اسید آمینه مورد نیاز را شامل می‌شوند، با مصرف پروتئین وی به بدن ورزشکاران می‌رسد. به این خاطر مصرف آن برای ورزشکاران بیشتر توصیه می‌شود. پروتئین وی، بخصوص موقع تمرین، باعث رشد عضلات و حجیم تر شدن آنها می‌شود که در اصطلاح تخصصی به آن «سنتز عضلانی» گفته می‌شود. دلیل این که ورزشکاران بیشتر به مصرف پروتئین وی علاقه‌مند هستند این است که پروتئین وی برای عضله‌سازی مناسب تر است و سریع تر نتیجه دلخواه را ایجاد می‌کند.

  • پروتئین مورد نیاز بدن در روز چقدر است؟

علم پزشکی میزان مشخصی برای مصرف پروتئین روزانه ما پیشنهاد کرده است. به طور کلی باید گفت: هر فرد بزرگسال باید به ازای هر کیلو وزن بدنش، حدود 0.8 گرم پروتئین دریافت کند. میزان پروتئین در افراد مختلف تفاوت دارد. برای مثال سن و سال افراد در میزان پروتئین دریافتی آنها تاثیرگذار است. ضمن این که اگر کسی به صورت آماتور یا حرفه ای ورزش می‌کند بیش از افراد عادی باید پروتئین دریافت کند.

فرمول‌های مشخصی برای شناسایی پروتئین مورد نیاز ورزشکاران حرفه ای و آماتور وجود دارد؛ اما باید گفت این افراد نمی‌توانند برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن خود صرفا به مواد غذایی و تغذیه روزانه متکی باشند. به این خاطر معمولا پای محصولات ویژه ای که به این منظور تولید شده اند و حتی مکمل‌های پروتئین تولید شده توسط شرکت‌ها و برند‌های معتبر به میان می‌آید. 

  • چرا کاله پرو پیشتاز است؟

برند کاله پرو علاوه بر تولید محصولات سلامت محور جهت تامین نیازهای جامعه، به خاطر کیفیت و استانداردهای بالایی که در محصولاتش به کار گرفته، مورد توجه افرادی که از سبک زندگی سالم پیروی می کنند و ورزشکاران، قرار گرفته است.

خوشبختانه بالا رفتن اطلاعات عمومی جامعه و مصرف کنندگان باعث شده است تولیدکنندگان حرفه ای و برند‌های معتبر نسبت به درج شفاف و دقیق اطلاعات محصول بر بسته‌بندی آن‌ اقدام کنند. یکی از برند‌هایی که در این زمینه پیشتاز است و استانداردهای جهانی را در تولید محصول و ارائه اطلاعات آن رعایت می‌کند کاله پرو است. 

اطلاعات دقیق مندرج بر بسته‌بندی محصولات کاله پرو میزان کالری، قند، چربی، پروتئین‌ها و انواع ریز‌مغذی‌های آن را مشخص می‌کند و به این خاطر مصرف‌کننده هنگام انتخاب از قفسه‌های فروشگاهی می‌تواند انتخاب هدفمندی را در راستای سبک زندگی سالم خود داشته باشد. ضمن این که محصولات کاله پرو براساس استانداردهای علمی و پزشکی جهانی تهیه شده و می‌تواند با محصولات خارجی رقابت کند.

  • کاله پرو و مسئولیت اجتماعی یک برند 

کاله پرو یکی از زیر مجموعه‌های هلدینگ سولیکوکاله است که برای تولید تخصصی محصولاتی برای علاقه مندان به سبک زندگی سالم و ورزشکاران ، سیاست‌های خاصی را دنبال می کند. 

این برند تخصصی علاوه بر تامین محصولات مورد نیاز ورزشکاران ، هدف اصلی خود را تولید محصولاتی قرار داده است که ضمن داشتن میزان بالایی از پروتئین، با حداقل چربی و قند افزوده هستند که برای داشتن یک زندگی سلامت محور مورد نیاز است.

به خاطر ویژگی‌های خاص محصولات کاله پرو، تولیدات این برند توانسته است علاوه بر ورزشکاران، توجه قشرهای گسترده ای از جامعه را که به دنبال سبک زندگی سالم هستند به خود جلب کند.

از میان سبد متنوع محصولات کاله پرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:‌‌

پروشیر کاله پرو

پروشیر کاله پرو در دو نوع حاوی پروتئین کازئین و وی تولید شده است که با بسته بندی‌های آبی(حاوی پروتئین کازئین بالا) و مشکی(حاوی پروتئین وی بالا) مشخص شده اند. این محصول با دارا بودن 40 گرم پروتئین یک منبع غنی برای تامین پروتئین روزانه بدن، ایجاد نشاط، افزایش انرژی و کمک به انجام بهتر فعالیت‌های ورزشی است. نداشتن چربی و اضافه نشدن قند در فرایند تولید، از ویژگی‌های این گروه محصولی کاله پرو است که در طعم‌های شکلاتی و وانیلی قابل تهیه است.

پروماست کاله پرو

پروماست یا ماست ایسلندی یک ماست چکیده بدون چربی است.  پروماست یک محصول سرشار از پروتئین است که فاقد قند افزوده و چربی است که با بسته بندی‌های آبی(حاوی پروتئین کازئین بالا) و مشکی(حاوی پروتئین وی بالا) مشخص شده اند.. این محصول نیز برای افزایش توان بدنی و نشاط عمومی در حین کار و فعالیت و انجام حرکات ورزشی بسیار مناسب است و غنای پروتئین 10 درصدی آن باعث می‌شود گزینه مناسبی برای تمام کسانی که به تغذیه و سبک زندگی سالم اهمیت می دهند و ورزشکاران باشد. پروماست نسبت به ماستهای معمولی سه برابر پروتئین بیشتری دارد و در دو نوع با پروتئین کازئین و پروتئین وی عرضه شده است. به این دو نوع باید پروماست وی با طعم انار را نیز اضافه کنیم.

پروشیک کاله پرو

در محیط خانه، کار، باشگاه‌های ورزشی، مکان‌های عمومی و تفریحی و هرجایی که نیاز به یک میان وعده مقوی و خوشمزه باشد، پروشیک کاله پرو می‌تواند یک انتخاب ایده آل باشد. این محصول با غنای پروتئین 6 درصدی گزینه مناسبی برای ساعات تمرین و تحرک است. نداشتن قند افزوده و چربی بسیار کم 1.5 درصدی از ویژگی‌های پروشیک کاله پرو است. بسته بندی لیوانی این محصول عالی آن را برای هر محیطی مناسب کرده است. دو طعم وانیلی و شکلات فندق از این محصول قابل تهیه است.

پروبستنی کاله پرو

این میان وعده عالی به خاطر غنای 15 درصدی پروتئین و درصد ناچیز چربی و بدون قند افزوده، نه تنها برای یک ریکاوری سریع هنگام فعالیت‌های بدنی و ورزشی مناسب است، بلکه برای همه افراد جامعه با هر رژیم غذایی و هر سن و سالی یک گزینه عالی برای رفع خستگی و تجدید قواست. انواع پروبستنی کاله پرو از این قرارند: پروبستنی شکلاتی ، ، پروبستنی توت وحشی،پروبستنی وانیلی، پرو بستنی لیمو چیزکیک و پروبستنی چوبی با طعم قهوه.

سس‌های کاله پرو

در راستای همان سیاست تولیدی سلامت محور، برند کاله پرو در سبد محصولات خود سس های رژیمی بدون قند و چربی را نیز قرار داده است که با کالری بسیار کم می‌تواند یک انتخاب ایده آل برای هر نوع رژیمی باشد. سس‌های کاله پرو در حال حاضر در  سه طعم باربیکیو، کچاپ و هزار جزیره تولید و عرضه شده است.

 محصولات کاله پرو را از کجا سفارش دهیم؟

برای سفارش آنلاین محصولات کاله پرو می‌توانید به یکی از فروشگاه‌های اینترنتی زیر مراجعه کنید:

سولیسوق  ● اسنپ اکسپرس  ● دیجی کالا  ● دیابت شاپ

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایتkallehpro.com مراجعه کنید. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه صنایع غذایی سولیکو کاله

برند کاله باهدف بهبود و ارتقای سطح سبد غذایی مردم ایران در سال ۱۳۷۰ تأسیس شد. نتیجه فعالیت‌های انجام‌شده در این مجموعه طی سال‌های گذشته که همگی در راستای ارتقای سبد غذایی هم‌وطنان و سرافرازی ایران اسلامی است، این برند را در جایگاه ۴۸ام صنایع غذایی در جهان (به گزارش یورو مانیتور)، برند محبوب و برتر و ۷ سال تنها صادرکننده نمونه در فرآورده‌های لبنی در ایران قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]