اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140206127465223380
در دسترس نیست

ورق روغنی در صنعت و قیمت آن

کد: 140206127465223380

، تهران , (اخبار رسمی): فولاد نورد گرم  و روغنی فولادی است که برای جلوگیری از خوردگی و رسوب زدایی یک پوشش اکسیدی روغن کاری شده است.

ورق روغنی در صنعت و قیمت آن
ورق روغنی در صنعت و قیمت آن

فولاد نورد گرم  و روغنی فولادی است که برای جلوگیری از خوردگی و رسوب زدایی یک پوشش اکسیدی روغن کاری شده است. این ویژگی یکی از خواص مهم  ورق روغنی می باشد. فولاد نورد گرم در حمام اسید کلریدریک در طول فرآیند  رسوب زدایی می شود. به دلیل کاربردهای زیادی که دارد قیمت ورق روغنی بسیار مهم است.

سطح بدون رسوب، کیفیت کالای تمام شده را افزایش می دهد و هزینه های تولید و کسب و کار را در فرآیندهای خم کردن، مهر زنی، شکل دهی و رنگ آمیزی کاهش می دهد. فولاد نورد گرم که تحت فرآیند  روغن کاری قرار گرفته است در برابر زنگ زدگی مقاوم تر است، شکل پذیری بهتری دارد و سطح تمیزتری برای رنگ آمیزی دارد.

به طور منطقی صاف به عنوان ورق فولادی نامیده می شود. ورق های فولادی که از آلیاژ آهن و قلع ساخته شده اند را می توان بسته به ترجیح کاربر به صورت تخت یا کلاف خریداری کرد.

برای برش ورق ها به ابعاد دلخواه می توان از قلع ساده یا قیچی فولادی استفاده کرد، البته این بستگی به ضخامت فولاد دارد. برای خم کردن آنها از ترمز فلزی استفاده می شود و سپس آنها به انواع مختلفی از اجزای مختلف شکل می گیرند.

گیج اندازه گیری است که برای تعیین ضخامت ورق فولادی استفاده می شود. اگر گیج مقدار بالاتری داشته باشد، ماده ضخامت نازکتری خواهد داشت. برعکس، اگر گیج مقدار کمتری داشته باشد، فولاد قوام ضخیم تر و استحکام بیشتری خواهد داشت.

محدوده ضخامت معمول برای ورق های فولادی بین 8 تا 30 گیج است. با این حال، ممکن است کالاهایی با گیج‌های نازک‌تر یا ضخیم‌تر برای استفاده در شرایط خاصی در دسترس باشند. راه‌هایی برای جلوگیری از زنگ‌زدگی فولاد وجود دارد.

فولاد روغنی
روغن کاری فولاد به فرآیند از بین بردن آلاینده ها، زنگ زدگی و رسوب از سطح یک ماده اشاره دارد. علاوه بر این، فولاد روغن کاری شده دارای تک تک این خصوصیات است. یک لایه اکسید، که اغلب به دلیل ظاهر فلس دار آن به عنوان "فلز" شناخته می شود، در طول روش های کار گرم روی سطح فلز تشکیل می شود.

این لایه به عنوان "مقیاس" نامیده می شود. فولادی که قبلا به صورت گرم نورد شده بود، قبل از گذراندن اکثر مراحلی که شامل نورد سرد می شود، از خط ترشی عبور می کند. این کار برای حذف رسوبات سطحی و سهولت کارکرد فولاد انجام می شود. توان کاوش شکیبا (آهن ملت) تامین کننده این محصولات میباشد.

لایه فلزی آسیب دیده باید برداشته شود تا سطحی از فولاد ضد زنگ کاملا آلیاژی در معرض دید قرار گیرد. این اجازه می دهد تا سطح بهینه مقاومت در برابر خوردگی بازیابی شود. اسید مورد استفاده  فولاد:

مزایای هیدروکلریک:

هزینه های گرمایش را کاهش دهید زیرا محلول ها در دمای اتاق استفاده می شود.
حذف مقیاس جامع تر
نفوذ هیدروژن کمتر از طریق انتشار
رسوب کمتر نمک آهن روی سطح 
خواص فولاد 

معایب:

هنگامی که بالاتر از دمای محیط گرم می شود، گازهای گلخانه ای تولید می شود
هزینه سیستم های بازیافت اسید بالا است.
برای تجهیزات مخرب تر است
منیزیم دفع گران تر از اسید سولفوریک
مزایای سولفوریک:

اسید را می توان اغلب دوباره پر کرد
افزایش گرما باعث می شود که غلظت اسید کمتری با موفقیت ترشی شود
بازیابی سولفات آهن ساده است.
کنترل  با تنظیم دما
معایب:

حمله اسیدی قوی تر به فلز پایه.
افزایش انتشار هیدروژن در فولاد
بقایای ترشی استحکام بیشتری دارند.
محلول های اسید گرم مورد نیاز است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

توان کاوش شکیبا

شرکت توان کاوش شکیبا با برند تجاری " آهن ملت " از فعالان با تجربه با بیش از 15 سال سابقه در زمینه فولاد است که در زمینه خرید و فروش آهن آلات و مقاطع فولادی مانند انواع پروفیل ، تیرآهن ، میلگرد ، ورق ، سپری ، نبشی و ناودانی و ..فعال میباشد و ارائه خدماتی همچون قیمت آهن آلات و تامین نیاز مشتریان اعم از تیر آهن ، میلگرد ، ورق ، پروفیل ، نبشی ، ناودانی ، آهن آلات صنعتی و ساختمانی از جمله این خدمات میباشد. کارشناسان شرکت آهن ملت همواره آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه خرید و فروش انواع مقاطع فولادی و همچنین پیگیری رضایت مشتری میباشند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید