اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139308041920035

با همکاری متخصصان 30 کشور دنیا

تدوین کتاب جامع هیدرولوژی مهندسی توسط استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان

کد: 139308041920035

http://bit.ly/1wyPDC0

، خمینی شهر , (اخبار رسمی): سیدسعید اسلامیان، استاد گروه مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان با همکاری متخصصانی از 30 کشور دنیا، کتاب جامع هیدرولوژی مهندسی را در سه جلد تهیه و تدوین نمود.

تدوین کتاب جامع هیدرولوژی مهندسی توسط استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان

این کتاب به جهت آن که از تحقیقات گسترده استادان این رشته در کشورهای مختلف نگارش یافته، پوشش دهنده موضوعات بسیار متنوعی می باشد

این کتاب که شامل سه جلد و هرجلد آن 29 فصل و درمجموع 87 فصل مباحث تخصصی می باشد جلدنخست این مجموعه شامل "مفاهیم پایه وکاربردها"، جلد دوم شامل "مدلسازی، تغیییراقلیم و تغییرپذیری" و جلد سوم آن مشتمل بر "هیدرولوژی زیست محیطی و مدیریت آب" می باشد.

عضو هیأت علمی گروه مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که این کتاب به جهت آن که از تحقیقات گسترده استادان این رشته در کشورهای مختلف نگارش یافته، پوشش دهنده موضوعات بسیار متنوعی می باشد گفت: کتاب جامع هیدرولوژی مهندسی برای اولین بار بعد از نگارش نویسنده بزرگ Prof. David R. Maidment  در سال 1993، توسط افرادی متخصص در بیش از 30 کشور دنیا تهیه و تدوین شده است.

اسلامیان بررسی جنبه های کلاسیک هیدرولوژی را ویژگی اغلب کتاب های موجود در این زمینه دانست و تصریح کرد: این کتاب جنبه های متنوعی از هیدرولوژی مناطق شهری و غیرشهری، هیدرولوژی انواع اقلیم های جهانی، مناطق کارستی، هیدرولوژی جریان کم، هیدرولوژی ایزوتوپ، ارتباط بین آب های زیرزمینی و سطحی، هیدرولیک جریان متخلخل و تکنیک جدایی جریان پایه را در بر می گیرد.

وی اضافه کرد: جدیدترین روش های پیش بینی سیلاب، عدم قطعیت تحلیل هیدرولوژیک، پارامترهای ارزیابی رژیم هیدرولوژیک، استفاده از روش های نوین هیدرولوژی آماری، اثرات زیست محیطی روش های نانوتکنولوژی، کنترل و تصفیه فاضلاب، تصفیه پساب با استفاده از مواد ارزان، مدیریت منابع آب و توسعه پایدار  و... دیگر عناوینی است که درکتاب جامع هیدرولوژی مهندسی مورد بررسی قرار گرفته است.

اسلامیان برخورداری از رویکردهای کاربردی در مسائل هیدرولوژی، اکولوژی و تغییر اقلیم جهانی را از دیگر ویژگی های این اثر خود عنوان کرد.

نظرات متخصصین جهانی رشته های مرتبط پس از مطالعه کتاب استاد دانشگاه صنعتی اصفهان

در همین راستا و پس از مطالعه این کتاب توسط شماری از متخصصین جهانی، چهار تن از دانشمندان برجسته رشته های مرتبط با این علم به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون این اثر ارزشمند پرداختند.

پروفسور فرنچ (استاد بازنشسته انجمن تحقیقات هیدرولوژی- امریکا)

این کتاب دارای موضوعات متنوع و یکپارچه ای است که نگارنده فصول آن افرادی معتبر و متخصص می باشند. به نظر من جامعه مهندسی آب به وجود چنین کتاب با ارزشی بسیار نیازمند بوده است. همچنین در این کتاب به موضوعات بحرانی آب در جهان امروز اشاره شده است.

پروفسور استانیسلاو هالاس(دانشگاه لوبلین – لهستان)

کتاب مهندسی هیدرولوژی از به روزترین منابع علمی جهان توسط افرادی معتبر و در موضوعاتی نوین شامل تغییر اقلیم، موضوعات زیست محیطی، توسعه و مدیریت منابع آب تدوین گشته است. همچنین این کتاب دارای تکنیک های جدید در هیدرولوژی آماری نظیر گشتاورهای خطی، کوپلا و زمین  آمار است.

پروفسور ناتالیا وینگراد (دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ - روسیه)

این کتاب توسط بیش از 200 نفر متخصص از سراسر کشورهای دنیا نوشته است. به نظر من نقطه قوت این کتاب تنوع مناطق مطالعاتی محققین و نگارندگان فصول آن می باشد، زیرا در این حالت خواننده می‌تواند کاربردی ترین اطلاعات را براساس شرایط طبیعی منطقه مورد مطالعه پیدا کند.

پروفسور نیتایا وانگ ونگ ویروج (دانشگاه صنعتی کینگ مونگ کات)

این کتاب به مانند گوهری برای کسانی است که در زمینه هیدرولوژی به فعالیت می پردازند. هر جلد از آن شامل فصول بسیار متنوعی است که می تواند نیاز قشرهای گوناگونی از اساتید، مهندسین، دانشجویان، محققین، کارگزاران و مشاوران را برطرف سازد.

 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از دو دانشگاه بزرگ دولتی استان اصفهان و با 2300 هکتار مساحت، بزرگ ترین دانشگاه کشور از لحاظ وسعت است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنایع غذایی و کشاورزی | علم و آموزش