اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394060847150005

بنیانگذار «اخبار رسمی» در گفت و گو با فرصت امروز مطرح کرد:

مدیریت روابط عمومی در ایران استرس زا نیست

کد: 1394060847150005

http://j.mp/1UlJ00k

، تهران , (اخبار رسمی): شغل مدیریت روابط عمومی توسط موسسه CareerCast به‌عنوان یکی از پراسترس‌ترین مشاغل دنیا انتخاب شده است، اما در عین حال مجید کثیری، مدیرعامل و بنیانگذار آژانس رسانه اخبار رسمی معتقد است که با وجود استرس‌زا بودن این شغل در دنیا، در ایران چنین امری صحت ندارد.

مدیریت روابط عمومی در ایران استرس زا نیست
به گزارش روابط عمومی آژانس رسانه اخبار رسمی، وی معتقد است: وظیفه روابط عمومی در بسیاری از سازمان‌های ایرانی تنها ارسال بنر و کارت تبریک است و آنها فعالیتی در فضای رسانه‌ای کشور ندارند.وظیفه مدیر روابط عمومی است که محتوای مهم و دارای ارزش خبری تولید کند، اما متاسفانه خبرهایی که مدیران روابط عمومی‌های ایران به گوش مخاطبان می‌رسانند، تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

کثیری در گفت‌وگو با روزنامه فرصت امروز می‌گوید: خبر باید بدون هیچ گونه آرایش و پیرایشی منتشر شود. در ایران فرهنگ نوین روابط عمومی جا نیفتاده است و حداکثر کاری که در این حوزه انجام می‌شود، تنها محدود به برگزاری سمینار و نمایشگاه و کنفرانس سالانه است. مهم‌تر از همه اینکه مدیران ما با social mediaها آشنا نیستند، در نتیجه این شغل را در ایران نمی‌توان پراسترس دانست.

این کارشناس روابط عمومی دلیل انتخاب این شغل، به‌عنوان شغلی استرس‌زا را تفاوت نحوه عمل مدیران روابط عمومی در دنیا و حضور دائمی آنها در افکار عمومی دانسته و بعد دیگر استرس‌زا بودن این شغل را به بحران‌های رسانه‌ای مرتبط می‌داند و معتقد است که یک شرکت معتبر ممکن است با یک اشتباه کوچک جایگاهش را در بین افکار عمومی از دست بدهد.

وی همچنین آگاهی از جریان‌های خبری و تلاش برای کنترل افکار عمومی را از دیگر وظایف یک مدیر روابط عمومی می‌داند و در مورد معیارهای رقابت‌پذیری میان مدیران روابط عمومی تصریح می‌کند: در روابط عمومی شاید بتوان رقابت را در میزان حضور یک شرکت از طریق اخبار در رسانه‌ها دانست. اینکه چه رسانه‌هایی، چه تعداد اخبار شرکت را با چه متدی در رسانه‌ها منتشر می‌کنند، اینکه متد آنها به خاطر ارتباطات یا ارزش خبری بالاست یا رپرتاژ آگهی است، این فاکتورها باید اندازه‌گیری شود و پس از آن می‌توان عملکرد مدیر روابط عمومی را ارزیابی کرد. مدیری که تنها به رپرتاژ آگهی بسنده می‌کند، نمی‌تواند ارتباط سالم و شفافی با مخاطبان از طریق رسانه‌ها برقرار کند. در رسانه‌های نوین یکی از فاکتورهای رقابت، سنجش میزان تعامل یا درگیر شدن مخاطب است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اخبار رسمی

«اخبار رسمی»، نخستین نیوزوایر بین المللی ایران است که به کسب وکارها کمک می‌‎کند تا با اجرای کمپین‌های خبری در رسانه‌ها دیده شوند. اخباررسمی یک پلتفرم رسانه ای است و به عنوان یک پل ارتباطی، میان شرکت‌ها و رسانه ها عمل می‌کند تا از طرفی روابط عمومی و برندینگ شرکت‌ها توسعه یابد و از طرفی رسانه‌ها بتوانند به محتوای موثق و رسمی از شرکت‌ها دسترسی داشته باشند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

کسب و کار و خرده فروشی | رسانه‌ها