اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394112152855023

طبق ماده 4 قانون حمایت از مصرف‌کنندگان:

فروش کالاهای IT بدون گارانتی معتبر غیرمجاز است

کد: 1394112152855023

https://goo.gl/z7NFNV

، تهران , (اخبار رسمی): کلـیه عرضه‌کنندگان اعم از تولیدکنندگان و واردکنندگان کالاهای سرمایه‌ای، از جمله مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی‌، صوتی‌، تصویری و وسایل ارتباطی مکلف به داشتن نمایندگی رسمی و تعمیرگاه مجاز، تأمین قطعات یدکی و ارائه سرویس و خدمات بعد از فروش هستند. لیست کامل شرکت‌های دارای مجوز خدمات پس از فروش در سایت‌های رسمی اتحادیه‌ها قابل رویت است. شرکت آروند نیز جزو گارانتی‌های معتبر از طرف اتحادیه معرفی شده است.

کالاهای فاقد گارانتی، کالای قاچاق محسوب می‌شوند و این واحدها به ستاد مبارزه با کالای قاچاق و سازمان حمایت از مصرفکننده معرفی خواهند شد. همچنین واحدهای صنفی که کالا با کارت‌های گارانتی بی‌ارزش و فاقد اعتبار به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند، با معرفی اتحادیه به سازمان تعزیرات حکومتی، جریمه سنگینی می‌شوند

در تاریخ اول مهرماه 1394 از طرف اتحادیه صنف فناوران رایانه، ابلاغیه‌ای رسمی به تمام اعضا اعلام شد مبنی بر اینکه طبق ماده 4 قانون حمایت از مصرف‌کنندگان‌، کلـیه عرضه‌کنندگان اعم از تولیدکنندگان و واردکنندگان کالاهای سرمایه‌ای، از جمله مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی‌، صوتی‌، تصویری و وسایل ارتباطی مکلف به داشتن نمایندگی رسمی و تعمیرگاه مجاز، تأمین قطعات یدکی و ارائه سرویس و خدمات بعد از فروش هستند و پیرو نامه دفتر کل مقررات صادرات و واردات، ثبت سفارش و ترخیص برای واردات کلیه مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی، صوتی و تصویری و وسایل ارتباطی ملزم به ارائه گواهی فعالیت نمایندگی‌های رسمی خدمات پس از فروش از مرکز اصناف و امور بازرگانان خواهند بود.

پیرو این قانون تمامی فروشندگان کالاهای سرمایه‌ای که به صورت عمده یا خرده فعالیت می‌کنند، مکلف شدند تا تاریخ 94/09/30 متناسب با نوع کالا خدمات پس از فروش ارائه کنند، لذا کلیه اعضای مشمول این اطلاعیه بایستی جهت دریافت مجوز خدمات پس از فروش اقدام کنند.

با پایان این مهلت، کالاهای فاقد گارانتی، کالای قاچاق محسوب شده و این واحدها به ستاد مبارزه با کالای قاچاق و سازمان حمایت از مصرف‌کننده معرفی خواهند شد. همچنین واحدهای صنفی که کالا با کارت‌های گارانتی بی‌ارزش و فاقد اعتبار به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند، با معرفی اتحادیه به سازمان تعزیرات حکومتی، علاوه بر ضبط کالا، 4 برابر ارزش کالا جریمه شده و درصورت فروش کالا پس از مهلت مقرر، واحد صنفی طبق قانون پلمپ می‌شود.

شرکت آروند به عنوان یکی از ارائه‌دهنده‌های خدمات پس از فروش از ابتدا درخواست خود را برای اخذ مجوز به اتحادیه اعلام کرد و پس از بازرسی‌های متعدد و تکمیل مدارک، واجد شرایط برای دریافت مجوز خدمات پس از فروش روی دستگاه‌های مختلف معرفی شده و هم‌اینک رسما نام شرکت آروند در سایت رسمی اتحادیه (http://itunion.ir) در کنار دیگر شرکت‌هایی که موفق به اخذ مجوز شده‌اند، در این آدرس اعلام شده است.

شرکت آروند از سال 1383 در زمینه فروش و خدمات پس از فروش محصولات متنوع IT فعالیت داشته و با حضور در چندین دوره نمایشگاه بین‌المللی الکامپ و دیگر رویدادهای مهم و دارا بودن نزدیک به 100 نمایندگی در سراسر کشور از جمله گارانتی‌های معتبر در این زمینه به شمار می‌رود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به نشانی  www.arvandclub.ir مراجعه کنند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت آروند

شرکت آروند از سال ۱۳۸۳ در زمینه فروش و خدمات پس از فروش محصولات آی تی فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و تاکنون نسبت به ارائه خدمات در حوزه تلفن همراه، لپ‌تاپ و تبلت، all-in-one، ساعت هوشمند و کنسولهای بازی برای برند‌های برتر دنیا مانند اپل، مایکروسافت سرفیس , کنسولهای بازی فعالیت کرده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]