اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394120953855125

آرد سمنوی 3 ساعته تولید شد

کد: 1394120953855125

http://j.mp/1Tgv7Vu

، شهر کرد , (اخبار رسمی): با فرارسیدن سال نو سفره‌ هفت‌سین چیده می‌شود؛ سفره‌ای که هر کدام از سین‌هایش فلسفه خاص خود را دارد. سمنو یکی از سین‌های سفره هفت‌سین است که به دلیل خواصی که دارد تنها در شب عید پخته نمی‌شود، ولی در شب‌های نزدیک سال نو طرفدارانش بیشتر شده و جایگاه ویژه‌ای می‌گیرد. اما پخت این محصول دشواری‌هایی دارد که آن‌هم با تولید آرد سمنوی 3 ساعته از بین رفته است.

سمنو، سین اول سفره ی هفت سین

به گزارش روابط عمومی شرکت دانش‌بنیان شهد زاگرس جهانبین، در کنار بسیاری از غذاهای قدیمی که در بین ایرانیان از بین رفته است، تناول سمنو به عنوان غذا نیز منسوخ شده و سمنو را تنها برای قراردادن بر سر سفره هفت‌سین تهیه می‌کنند، اما چیزی که درباره پخت این محصول وجود دارد، طولانی بودن ساعات پخت آن است؛ مسأله‌ای که این روزها با تولید آرد سمنوی 3 ساعته کمرنگ شده است. این دستاورد پاسخگوی کسانی است که همیشه می‌گفتند: ای کاش سمنو سریع‌تر آماده می‌شد.

در گذشته این غذای لذیذ علاوه بر صرف 5 روز آماده‌سازی جوانه، برای پخت به بیشتر از 12 ساعت زمان نیاز داشت، اما امروزه «به‌مالت» توانسته پودر جوانه گندمی تولید کند  که تنها با صرف 3 ساعت، به تولید این محصول می‌پردازد.

این اقدام از سوی شرکت شهد زاگرس جهانبین با برند «به‌مالت»، تولیدکننده صنعتی آرد گندم جوانه‌زده و به درخواست تولیدکنندگان سمنو انجام گرفته است. گفتنی است که عرضه این آرد برای تولیدکنندگان علاوه بر کاهش زمان پخت سمنو، هزینه‌های مربوط به انرژی را 75 درصد کاهش می‌دهد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس www.behmalt.com مراجعه کنند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

به مالت

شرکت شهد زاگرس جهان بین در سال 1386 با هدف خودکفایی در زمینه تولید مالت در کشور و بومی‌سازی این صنعت به ثبت رسیده است. شرکت شهد زاگرس جهانبین پیشرفته ترین و بزرگترین کارخانه صنعتی تولید مالت جو ، گندم جوانه زده ، آرد جو و فرآورده های آنها را در خاورمیانه دارد که با بکارگیری افراد متخصص و کسب امتیازهای لازم موفق به استقرار در پارک علم و فن آوری استان چهار محال و بختیاری گردیده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]