اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395032457085359

واکنش بانک دی به روزنامه «همشهری» و «جام جم» برای حذف نشان از روی عکس ها:

حامی تیم ملی را ندیدید؛ سهم تان از موفقیت والیبال چیست؟

کد: 1395032457085359

http://j.mp/1XiyGwa

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل روابط عمومی بانک دی در نامه‌های جداگانه‌ای به مدیران مسئول روزنامه‌های همشهری و جام جم پرسید که “سهم شما از موفقیت تیم‌ ملی والیبال چیست؟”

حامی تیم ملی را ندیدید؛ سهم تان از موفقیت والیبال چیست؟
نمونه روزنامه ای که حذف لوگو کرده است
حامی تیم ملی را ندیدید؛ سهم تان از موفقیت والیبال چیست؟
روزنامه جام جم هم حذف لوگو کرده است

به گزارش روابط عمومی بانک دی، ابراهیم صفرلکی در این نامه‌ها با اشاره به حذف نشان بانک دی از روی پیراهن تیم ملی والیبال در صفحه نخست روزنامه‌های یاد شده ضمن ابراز ناخشنودی از این حرکت، اصلاح رویه پر دافعه در این زمینه را خواستار شده و ابراز امیدواری کرده است که این روزنامه‌ها در چارچوب قوانین در انتشار عکس‌ها سهلگیرانه‌تر اقدام کنند.

متن کامل این نامه‌ به شرح زیر است:

مدیران مسئول محترم روزنامه‌های همشهری و جام جم

با سلام و احترام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تبریک موفقیت تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران در راهیابی به مسابقات المپیک که برای نخستین بار محقق شد؛ درباره نحوه انعکاس تصاویر شادمانی بازیکنان تیم ملی در آن روزنامه‌ محترم (نسخه مورخ 16 / 3 / 95) چند نکته قابل ذکر است.

1 ـ افتخارآفرینی قهرمانان ورزشی همواره موجب گسترش شادی و نشاط در جامعه بوده و بارها اتفاق افتاده است که به جز رشته‌های پرطرفداری چون فوتبال و کشتی مردم با اشتیاق پیگیر یک مسابقه ورزشی مثل وزنه‌برداری، هندبال و یا حتی تیر و کمان بوده‌اند و این نشان می‌دهد که اگر در هر رشته‌ای به ویژه در مسابقات مهمی چون المپیک یا بازی‌های آسیایی قهرمانان ایرانی آن رشته به مدالی دست یابند چه نشاطی را در جامعه بر می‌انگیزد.

در این بین طی سال‌های گذشته با همت بسیار، رشته والیبال با موفقیت‌‌های کم‌نظیر توانسته است علاوه بر تقویت امیدواری در جامعه در لایه‌های مختلف زندگی مردم نمو کرده و حتی به بازی اول کودکان در کوچه و خیابان تبدیل شود. شور و شوق اخیری که در راه تحقق رویای 52 ساله در رسیدن به المپیک در ساعات اولیه صبح مردم را به تماشای والیبال می‌کشاند نشات گرفته از همین موضوع است.

2 ـ در باب وظایف رسانه و نقش بی بدیل آن در توسعه این نشاط و امید زیاد سخن نمی‌گویم چرا که خود شما زحمتکش این عرصه هستید و در دورانی که اطلاع‌رسانی شفاف و صادقانه کاری سخت به نظر می‌رسد روزنامه‌های وزین همشهری و جام جم همچنان در صدر رسانه‌های مکتوب قلم می‌زند. اما در این بخش فقط به این سوال بسنده می‌کنم که سهم آن روزنامه محترم از موفقیت اخیر تیم ملی والیبال چیست؟

3 ـ شما حتما خوب می‌دانید که در دنیا برای موفقیت تیم‌های ورزشی چه اقدامات بزرگ و هزینه‌های زیادی می‌شود تا پرچم یک کشور بر دوش یک ورزشکار بر سکوهای نخست برافرازد و اقتدار آن کشور را نشان دهد و یا تیمی ورزشی موجب غرور و شکوه یک کشور در مجامع بین‌المللی شود.
از سویی دیگر حتما تایید می‌فرمایید که هر زمان در ورزش ایران، حمایت مالی به درستی انجام شده و با برنامه‌ریزی صحیح نیز همراه شده است مانند والیبال نتیجه گرفته شده و هزاران پیامد مثبت را در جامعه تزریق کرده است.

آیا به نظر شما اگر در کنار جوانان با غیرت ایرانی و مدیریت با ثبات در یک فدارسیون، حمایت مالی نباشد می‌توان به موفقیت امیدوار بود؟ آیا اگر پول به اندازه کافی برای استخدام بهترین مربیان دنیا نباشد و یا فدراسیون هزینه برپایی اردو در کشورهای صاحب نام را نداشته باشد باز هم موفقیتی حاصل می‌شود؟ پاسخ قطعا منفی خواهد بود چرا که اگر چنین بود باید همواره در مسابقات مهم بین‎المللی ایران در صدر جدول‌ مسابقات می‌بود.

4 ـ بی شک یکی از اضلاع موفقیت تیم ملی والیبال ایران در مسابقات چند ساله اخیر حرفه‌ای نگریستن به این ورزش از سوی دلسوزانی است که عاشقانه در کنار والیبال بوده‌اند و از حمایت اسپانسرها هم به خوبی بهره برده‌اند. شاید همه ندانند که رسیدن به المپیک ریو برای والیبال حاصل حدود دو دهه تلاش مستمر و رنج فراوان بوده است، اما همان گونه که رییس محترم فدراسیون والیبال عنوان کردند، نقش حامیان مالی در اوج‌گیری این رشته در جهان و کسب افتخارات بی بدیل بوده است.

5 ـ بانک دی در تداوم حمایتی که بانک سامان طی سه سال اخیر برای والیبال انجام داد، تصمیم گرفت در سال المپیک حامی این تیم ورزشی باشد و همان گونه که بارها اعلام کرده تلاش کرده است در کنار تبلیغ نشان خود، حامی مناسبی برای این رشته بوده و خود را در شادی ایران عزیز سهیم کند.

6 ـ روز باشکوه قطعی شدن حضور تیم ملی والیبال در المپیک سیل پیام‌ها و تبریک‌ها را با خود همراه کرد و همه سرمست این اتفاق خوب شدند و در روز بعد نیز همان گونه که انتظار می‌رفت از روزنامه‌های سیاسی تا اقتصادی گرفته همه عکس صفحه اول خود را به این اتفاق مهم اختصاص دادند.

 اما اتفاقی که در روزنامه‌های وزین همشهری و جام جم در این باب افتاد شاید از نگاه مخاطبان عادی امری معمول و یا مرسوم تلقی شود اما از نگاه حرفه‌ای حتما برازنده نیست. انتشار عکس شادی اعضای تیم والیبال در حالی که نام حامی تیم از روی پیراهن‌ها پاک شده است.

شاید از نظر حرفه‌ای و یا اصول تحریریه آن جریده‌ محترم پاک کردن تبلیغ بر روی پیراهن تیم‌های ورزشی یک اصل باشد اما مایلیم یک بار دیگر از شما بپرسم که سهم شما از این افتخار چیست؟ آیا اگر حمایت بانک دی و یا هر بانک دیگری از این ورزش نبود روزنامه شما درباره وظیفه و مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی در قبال ورزش قلم‌فرسایی نمی‌کرد؟ آیا اگر همه رسانه‌ها مسیر شما را در حذف اسپانسر پیش بگیرند بانک و یا شرکتی حاضر به حمایت‌های بعدی خواهد شد؟

در پایان با آرزوی مجدد توفیقات برای آن روزنامه‌ محترم، خواهشمند است ضمن بررسی عملکرد رسانه‌های حرفه‌ای دنیا در قبال انعکاس رویدادهای ورزشی و البته در چارچوب قوانین، در انتشار عکس‌ها سهلگیرانه‌تر اقدام فرموده و به هر نحوی که صلاح می‌دانید این رویه پر دافعه را اصلاح نمایید.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک دی

بانک دی در راستای تحقق اهداف خود، به انجام کلیه عملیات مجاز پولی، مالی و بانکی (ریالی و ارزی) در چارچوب قوانین و مقرارت جاری کشور و قانون عملیات بانکی بدون ربا در حوزه جغرافیایی مورد عمل خود، اقدام خواهد کرد. واژه دی در ایران باستان به معنای آفریدن، ساختن و بخشودن است و دادار در فارسی از همین ریشه گرفته شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه