اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041462295464

افزایش دو برابری کشت ارقام پرمحصول

بیش از 3.2 میلیون تن شلتوک امسال در کشور تولید می شود

کد: 1395041462295464

http://j.mp/29aGQjD

، تهران , (اخبار رسمی): مدیر کل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: بیش از 3 میلیون و 200 هزار تن شلتوک امسال در کشور تولید می شود.

بیش از 3.2 میلیون تن شلتوک امسال در کشور تولید می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کاوه خاکسار افزایش عملکرد، تجهیز و نوسازی شالیزارها، اجرای پروژه های طرح خوداتکایی، توسعه مکانیزاسیون و رعایت زمان کشت را از دلایل برآورد افزایش تولید این محصول اعلام کرد.
وی افزود: یکی از عوامل افزایش تولید برنج در سال جاری،افزایش عملکرد در واحد سطح بر اثر بهبود مدیریت مزارع و دو برابر شدن سطح زیر کشت ارقام پرمحصول مانند فجر و شیرودی در شالیزارها به جای ارقام محلی است.
خاکسار با بیان این که در سال جاری حدود 85 هزار هکتار از اراضی شالیزارها زیرکشت ارقام پرمحصول رفته است، اظهار داشت: این در حالی است که سال گذشته 40 هزار هکتار از شالیزارها به کشت ارقام پرمحصول اختصاص داشت.
خاکسار متوسط عملکرد تولید رقم های پرمحصول فجر و شیرودی را حدود7500 کیلوگرم شلتوک در هکتار عنوان کرد.
وی در عین حال از معرفی و ثبت تجاری رقم گیلانه خبر داد و تصریح کرد: این رقم زودرس، دارای کیفیت ارقام محلی و عملکرد تولید حداقل 6 هزار کیلوگرم شلتوک در هکتار است، امسال در قسمتی از شالیزارهای گیلان به زیر کشت رفته و پیش بینی می کنیم سال آینده این رقم در سطح قابل ملاحظه ای از شالیزارهای استان گیلان کشت شود.
تاثیر افزایش قیمت بر مدیریت و رعایت زمان کشت
مدیر کل دفتر غلات و محصولات اساسی معاونت امور زراعت با بیان این که تعدیل قیمت برنج نیز بر انگیزه کشاورزان برای تولید و مدیریت مزارع تاثیر گذاشته است، گفت: کشاورزانی که به دلیل افزایش هزینه های تولید انگیزه ای برای تولید نداشتند با بهبود قیمت برنج، امسال مبادرت به مدیریت و رعایت زمان کشت کرده اند.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی