اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042465715595

مهمترین عوامل افت و خیز اونس اعلام شد

مقاومت طلا دربرابر فشارهای بازار

کد: 1395042465715595

http://goo.gl/VH6I14

، تهران , (اخبار رسمی): با وجود تعدیل قیمت اونس طلا از اوج 2 ساله خود، همچنان سرمایه گذاران به این فلز زرد به عنوان محلی امن برای سرمایه گذاری می نگرند.

قبولی طلا در آزمون اعتماد

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی اتحادیه طلا، سکه و جواهر تهران، اونس طلا که هفته گذشته تا قیمت 375 دلار اوج گرفته و بعد روی قیمت 1365 دلار ایستاده بود، روزهای دوشنبه و سه‌ شنبه قیمت‌های نهایی 1355 و 333 دلار را تجربه کرد.

 با این همه، بیشتر تحلیلگران بر این باورند که نه‌ تنها عوامل بنیادین در ماه‌های پیش رو به نفع فلز زرد عمل خواهد کرد؛ بلکه قوت فنی این کالای سرمایه‌ای نیز محفوظ است. نمونه این قوت، صبح چهارشنبه قابل مشاهده بود که اونس با وجود رشد شاخص دلار و شاخص‌های بورس و افت نفت، تقویت شد.

 اونس صبح روز گذشته دوباره به محدوده 1340 دلار بازگشت،‌ گرچه در مقاطعی هم رو به افت بود. قیمتی که تا ساعت 7 عصر سومین روز کاری هفته ثبت شد 1339 دلار بود، با این حال، هم‌اکنون که شما این گزارش را می‌خوانید ممکن است قیمت متفاوتی به‌عنوان قیمت نهایی روز رقم خورده باشد.

 اونس طلا که روز دوشنبه 10 دلار از ارزش خود را از دست داده بود، روز سه‌ شنبه 22 دلار دیگر ارزان شد. این روند در روزی رقم خورد که شاخص داو جونز آمریکا رکوردزنی کرد و به بالاترین سطح در تاریخ خود رسید. رشد بورس‌های آمریکا و جهان در این هفته عمدتا ناشی از داده‌های مثبت گزارش اشتغالزایی ایالات‌متحده در ماه ژوئن، تشدید احتمال انبساطی‌تر شدن عمده بانک‌های مرکزی جهان و فاصله گرفتن بازارها از شوک «برگزیت» یا جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا اعلام شده است.

سه‌شنبه رشد بورس‌های جهانی بخشی از سرمایه‌های موجود در بازار فلزهای گرانبها را جذب کرد، اما نتوانست فلز زرد را از میانه کانال 1300 دلار دور کند. دراین روز همزمان با تعدیل بیشتر قیمت طلا، نقره وضعیت بهتری داشت. با این همه نقره که از ابتدای سال‌جاری میلادی حدود 45 درصد جهش کرده، اخیرا تحت‌ فشار رشد مس قرار گرفته است.

فلز سرخ کاربرد بیشتری در صنعت دارد. خبر آخر وقت دوشنبه، مبنی‌ بر مشخص شدن نخست‌ وزیر تازه بریتانیا بر آرامش بازارهای سهام اثر گذاشت. در نتیجه شروع به کار ترزامی ‌و کاهش نسبی بلا تکلیفی سیاسی در این کشور، پوند استرلینگ تقویت شد.

با افت قابل‌توجه قیمت‌های طلا در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، اونس روز چهارشنبه را با رشد آغاز کرد،‌ اما با افزایش قیمت‌ها، فروش‌ها نیز افزایش یافت و کسب سود معامله‌گران دوباره بر طلا فشار وارد کرد. خبر بد برای طلا در روز چهارشنبه، ادامه انتشار داده‌های بد از اقتصاد چین بود. براساس تازه‌ ترین آمار، صادرات چین در ماه ژوئن 8/ 4 درصد افت کرده است. یکی از مهم‌ ترین دلایل این افت، پیامدهای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بوده است.

واردات چین نیز در همین دوره 4/ 8 درصد سقوط کرده است. همزمان ادامه رشد بازارهای سهام نیز به خروج سرمایه از بازار فلزهای گرانبها کمک می‌کرد، ولی فلز زرد با وجود همه افت‌های مقطعی قوی ماند. بازارهای سهام آسیا یک روز پس از رکوردزنی همتایان آمریکایی خود رکورد زدند و به اوج سال 2016 رسیدند. بازارهای اروپایی نیز همین مسیر را دنبال کردند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی