اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395043068175541

برای امنیت بیشتر در سفرهای هوایی به این نکات ساده توجه کنید

32 توصیه ضروری برای سفر خارجی

کد: 1395043068175541

https://goo.gl/EOa0RJ

، تهران , (اخبار رسمی): برخی از هموطنانی که به سفرهای خارج از کشور می روند به دلیل ناآگاهی و عدم توجه به نکاتی ساده با مشکل مواجه می شوند.

32 توصیه ضروری برای سفر خارجی

فلایتیو به این منظور توصیه های زیر  را به مسافران می کند که ضروری است قبل از مسافرت به آن توجه کنند.

1 . از به همراه داشتن و حمل هر گونه داروی کدئین دار، آرام بخش، خواب آور و انواع قرص اعصاب بدون نسخه پزشک به مقاصد بین المللی جدا اجتناب کنید ( تعداد داروها نمی بایست بیش از تعداد مندرج در نسخه پزشک باشد ).
2. قبل از عزیمت به کشورهای خارجی، اطلاعات مربوط به اقلام ممنوع الورود ( اعم از دارویی و غیره ) به کشورهای مزبور را از طریق سفارت کشور مربوطه دریافت و از حمل آن ها اکیدا خودداری کنید.
3. مسئولیت حمل و جابجائی بار سایر مسافران را به صورت امانی و بدون اطلاع از محتویات آن به هیچ عنوان نپذیرند. 

4. تعیین شماره صندلی در داخل هواپیما در کلیه دفاتر فروش شرکت های هواپیمایی و نیز هنگام مراجعه به گیشه شرکت های هواپیمایی در فرودگاه جهت کنترل انجام می گیرد . بلیت خود را جهت تعیین شماره صندلی و دریافت کارت سوار شدن به هواپیما ، به مسئولین تحویل دهید و پس از آن در حفاظت از کارت سوار شدن به هواپیما و بلیت خود دقت کنید .در داخل هواپیما در صندلی تعیین شده بنشینید. 
5. در کلیه پروازهای داخلی و بین المللی کشیدن سیگار ممنوع است. 
6 . زمان خاتمه پذیرش مسافر در پروازهای خارجی 45 دقیقه قبل از پرواز و در پروازهای داخلی20 دقیقه قبل از پرواز است . بنابراین توصیه می کنیم در پروازهای بین المللی حداقل 3 ساعت و در پروازهای داخلی یک ساعت قبل از پرواز به فرودگاه مراجعه نمایید. 
7. عموما در کشورها عکس برداری از مناطق دولتی، نظامی، امنیتی، و در برخی از موارد اماکن مذهبی شامل جریمه خواهد بود بنابراین لازم است پیش از عکس برداری از آن اماکن هماهنگی لازم را انجام دهید. 
8. چنانچه دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید ضروری است قبل از هر کار موضوع گزارش رسمی را به اطلاع پلیس محل برسانید پلیس به شما این امکان را خواهد داد که موضوع را در نهادهای مربوطه به نحو موثرتری پیگیری کنید.
9. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی مدارک هویتی خود مثل گذرنامه، شناسنامه و...را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید چرا که در صورت وقوع هر گونه مشکل یا سو استفاده از این مدارک توسط هر شخص دیگر مسئولیت آن بر عهده شما خواهد بود . 
10. چنانچه گذرنامه خود را برای انجام سفر در اختیار شرکت مسافربری قرار داده اید حتما نسبت به اخذ رسید آن با درج زمان تحویل گذرنامه اقدام کنید. 
11 . هنگام ورود به کشورهای دیگر دقت کنید تا گذرنامه شما ممهور به مهر ورود شده باشد، لازم به ذکر است حتی در صورت سهل انگاری پلیس مرزی، صاحب گذرنامه از نظرمقامات، متهم به عبور غیرمجاز بوده و عواقب این امر متوجه وی خواهد بود.
12 . قبل از انجام سفر نسبت به شرایط کشور مقصد از هر نظر، اعم از زیست محیطی و شرایط آب و هوایی مقررات گمرکی، نیروهای خدماتی، انتظامی، بهداشتی و سایر امکانات منطقه اطلاعات کافی کسب کنید.
13 . هنگام ثبت نام برای سفر با تور مفاد قرارداد با دفتر خدمات مسافرتی مورد نظر را به دقت مطالعه و در صورت مشاهده هرگونه ابهام از کارمند مربوطه توضیح بخواهید.
14 . طبق دستورالعمل صادره از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نرخ سفرهای داخلی و خارجی براساس نوع خدمات و توافق صورت گرفته بین مسافر و آژانس اعمال می شود بنابراین با در نظر گرفتن تمامی جوانب، خدمات مورد نیاز سفر خود را انتخاب کنید.
15 . برای رزرو محل اقامت خود، اعم از هتل ، متل ، آپارتمان و… از طریق دفاتر معتبر و مراکز مسئول اقدام و از مراجعه به واسطه ها خودداری کنید، همچنین تایید رزرو انجام شده را از مرکز مربوطه طلب کنید.
16 . در سفر برای اخذ ویزا از سپردن گذرنامه یا هرگونه مدرکی به افراد واسطه خودداری کنید. به اشخاص بدون یونیفورم و کارت شناسایی در فرودگاه ها، ترمینال ها و سایر اماکن که در ظاهر به قصد کمک یا کنترل مدرک و در باطن به قصد دیگری به شما نزدیک می شوند، اعتماد نکنید و از ارائه وسایل و مدارک همراه خود به خصوص «گذرنامه» پرهیز نمائید.
17 . در تمام مدت طول سفر یک کارت شناسایی عکس دار و معتبر به همراه داشته باشید.
18 . همیشه از در دست داشتن آدرس دقیق مسیر و مکان هایی که قصد دیدار از آنجا را دارید اطمینان حاصل کنید.
19 . نقشه شهر، جاده ها و مکان های دیدنی و گردشگری را حتما همراه داشته باشید.
20 . در صورت گم کردن راه، از نزدیک ترین فروشگاه درخواست راهنمایی کنید یا با شماره تلفن های دفترنمایندگی تماس بگیرید.
21 . پیش از حرکت ساعت حضور در فرودگاه، راه آهن و ترمینال را چک کنید. در جابه جایی لوازم خود از فرودگاه، راه آهن و پایانه ها به هتل از وسایل حمل و نقل عمومی و رسمی استفاده کنید.
22 . در اماکن شلوغ مانند بازارها، زیارتگاه ها، پارک ها و خیابان های پرازدحام از وسایل شخصی همراه خود مراقبت ویژه کنید.
23 . اطلاعات راجع به وسایط نقلیه عمومی نظیر اتوبوس را می توانید از محل اقامت خود یا کارکنان هتل کسب کنید.
24 . در سفرهای داخلی و خارجی هنگام ترک محل اقامت، مدارک شناسایی و کارت هتل را همراه داشته باشید. مشخصات خود را علاوه بر روی چمدان، در محل مناسبی در داخل چمدان نیز بچسبانید.
25 . از نگهداری و کمک در حمل چمدان و اثاثیه افراد ناشناس خودداری کنید.
26 . به تاریخ بازگشت و وضعیت پرواز توجه کنید.
24 . وجه نقد مورد نیاز خود را حمل کنید و از توضیح برنامه سفر و میزان پول موجودی خود به دیگران خودداری کنید.
27 . می توانید در ایران یک حساب ارزی افتتاح و هنگام مسافرت با مراجعه به شعبه بانک پول خود را در چند نوبت دریافت کنید. 
28 . از پول، طلا و جواهر و اشیای باارزش به گونه ای استفاده کنید که جلب توجه نکند.
29 . در صورتی که تصمیم دارید تا دیر وقت دراماکن تفریحی بمانید، از داشتن همراه یا همراهان دریغ نکنید.
30 . اجتناب از رفت و آمد به تنهایی در شب و یا در مکان های خلوت یا مشکوک، خودداری از سوار شدن در اتومبیل های غیر از خودروهای نقلیه عمومی، مراقبت از مدارک، پول واشیا پر ارزش. 
31. معمولا هنگام ورود به کشورهای خارجی، افراد ناشناس و بعضا ایرانی پیشنهاد مساعدت به شما را دارند توصیه می گردد به آنها اعتماد ننموده واطلاعات خود را به ایشان بازگو نکنید.
32. از همراه داشتن داروهای کدئین دار بدون نسخه جدا خودداری نمائید چون اینگونه داروها در برخی از کشورها جز مواد مخدر محسوب می شود و این مسئله حتما می باید در اظهارنامه قید شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فلایتیو

فلایتیو، سیستم رزرو آنلاین بلیط هواپیما و قطار است که با آن می توانید در هر کجا و هر زمان، بهترین قیمت های پروازهای داخلی و خارجی را ببینید و خرید کنید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی