اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051174385797

رئیس پلیس آگاهی ناجا:

پلیس به دنبال کالای قاچاق

کد: 1395051174385797

https://goo.gl/mgFjb4

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس پلیس آگاهی ناجا از افزایش 100 درصدی توقیف محموله های کلان در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت : یکی از برنامه های جدی پلیس د مصادره وسایل نقلیه وکالای قاچاق است.

پلیس به دنبال کالای قاچاق

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اطلاع رسانی پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در ششمین جلسه کارگروه تخصصی مقابله با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در ماموریت های مبارزه با قاچاق، جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور در راس برنامه های ناجا قرار دارد، اظهار کرد: تمرکز بر شناسایی و برخورد با شبکه های کلان قاچاق از اولویت های اصلی پلیس آگاهی در سال 95 است.

وی با اشاره به اینکه ناجا با تمام توان مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار قرار داده است، افزود: لازم است تمام دستگاه ها و سازمان هایی که در راستای مبارزه با پدیده "قاچاق "مسئولیت و نقش دارند به وظایف قانونی خود عمل کنند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به راه اندازی قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان کرد: عملکرد استان های 19 گانه هدف در راستای اهداف این قرارگاه بوده؛ به طوری که در کشف محموله های کلان، رشد قابل توجهی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را شاهد هستیم.

وی از افزایش 100 درصدی توقیف محموله های کلان در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

ریسک قاچاق را باید بالا ببریم

وی با اشاره به اینکه افزایش هزینه جرم یکی از عوامل موثر در افزایش و کاهش حجم کالای قاچاق است، افزود : یکی از برنامه های جدی پلیس در سال 95، پیگیری مصادره وسائط نقلیه حامل و انبار  کالای قاچاق است تا از این طریق بتوانیم ریسک قاچاق را برای قاچاقچیان بالا ببریم.

ششمین جلسه کارگروه تخصصی مقابله با قاچاق کالا و ارز با حضور روسای پلیس های آگاهی، پاوا و فرماندهان مرزبانی استان های آذربایجان غربی ،سیستان و بلوچستان،کردستان و نمایندگان پلیس های تخصصی به ریاست سردار "مقیمی" به منظور بررسی عملکرد رده های مذکور برگزار شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ناجا

این کشور در بیش از دو هزار سال قبل و در دوران سلسله هخامنشیان اولین بنیانگذار سیستم حکومتى گسترده امپراطورى مى باشد. از آنجا که هر حکومتى نیازمند به نظم و امنیت مى‌باشد در نتیجه کشور ما انواع سیستمهاى ایجاد نظم و امنیت را در طى تاریخ مورد آزمایش قرار داده است. اما سیستم نوین ایجاد نظم و امنیت داخلى یعنى سازمان پلیس در ایران به حدود یکصد سال پیش مربوط مى‌‌باشد. شاه قاجار ناصرالدین شاه در سفرهاى سه گانه خود به اروپا و مشاهده پلیس نوین در آن کشورها و با استخدام یک مستشار بلژیکى به نام کنت دو بینو اولین سیستم پلیسى جدید را در ایران پایه گذارى نمود. این پلیس در طى یکصد سال گذشته و تا پیروزى انقلاب اسلامى در بهمن سال 1357 از فراز و نشیبهاى متفاوت برخوردار بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | حقوقی و قانون