کد: 1395051376065641

استاندار سیستان و بلوچستان ا علام کرد

توجه ویژه به کدپستی الکترونیکی از بعد ملی

کد: 1395051376065641

http://goo.gl/L0avuV

، تهران , (اخبار رسمی): استاندار سیستان و بلوچستان در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی GNAF ، طرح نشانی استاندارد مکانی ملی،اظهار داشت: ارزش کد پستی الکترونیکی باید بایستی از بعد ملی و به صورت فرابخشی مورد توجه جدی قرار گیرد .

توجه ویژه به کدپستی الکترونیکی از بعد ملی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت پست،چهارمین جلسه کارگروه تخصصی GNAF روز گذشته با حضور  استاندار و اعضا در استانداری تشکیل گردید .
استاندار در این جلسه ضمن ارائه تعریفی جامع از کد ملی و کد پستی افراد ، کاربرد این کدها را فراتر از کاربرد بخشی دانست و تصریح کرد: اجرای  GNAFبرای کشور در سطح ملی از اهمیتی به سزا برخوردار است چرا که این مهم موقعیت مکانی افراد و همچنین موقعیت حاصل از تغییر مکانی آنها را مشخص و شناسایی نموده که از نظر امنیتی به ویژه در موارد مدیریت بحران مهم حائز اهمیت است .
استاندار با اشاره به این که کدپستی از ضرورت های مهم شناسایی افراد است افزود: در گذشته تفکیک افراد با توجه به وجود تشابهات شناسنامه ای کار دشواری بود اما امروزه خوشبختانه هویت افراد به صورت منحصر به فرد در کدهای ملی و پستی نهفته است .
وی یادآور شد: اختصاص کد پستی الکترونیکی، روان سازی خدمات رسانی به شهروندان ، دسترسی آسان به افراد و همچنین به روز نگهداشتن اطلاعات افراد را فراهمخواهد کرد.
مهندس هاشمی در ادامه خواستار تسریع در انجام فرایندهای طرح و  همکاری موثر و تنگاتنگ ادارات مرتبط و فعال نمودن کمیته های سه گانه شد .
وی وزارت کشور را بهترین هماهنگ کننده بین بخشی جهت تدوین دستورالعمل جامع و اجرای موفق طرح دانست و تاکید کرد: تمام واحدها و املاک مسکونی و زراعی بایستی پلاک گذاری و کدگذاری شوند .
استاندار همچنین با توجه به مشکلات فرا روی طرح، حوزه معاونت عمرانی استانداری را مکلف کرد در بحث نامگذاری معابر شهری و روستایی استان با همکاری شهرداری ها و دهیاری ها ورود یافته  و این مقوله مهم را به عنوان یک پروژه و ضرورت استانی دنبال نماید.
در آغاز این جلسه غلامیان مدیر کل پست استان به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده پرداخت.
وی ضمن تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه های مرتبط به منظور  اجرای GNAF خواستار مهیا نمودن زیرساخت های تکمیل اطلاعات نشانی معابر فاقد نام در بانک اطلاعات نشانی GNAF و تهیه و به روزرسانی  نقشه های پارسل املاک توسط شهرداری های استان شد.
تسریع در روند نصب پلاک شهرداری ساختمان های فاقد پلاک دیگر محور مورد بحث غلامیان در این جلسه بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با هدف دستیابی عموم مردم به خدمات پستی درعرصه ارتباطات، تنظیم و اعمال سیاست ها و راهبردهای کلان در زمینه برنامه ریزی، تاسیس، تجهیز و توسعه واحدهای پستی و گسترش خدمات پستی به سراسر کشور، در راستای انطباق با روزآمدترین پیشرفت های فناوری ارتباطات ،تحت نظارت و وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سال 1366 در قالب شرکت دولتی تاسیس و فعالیت آ ن رسماً در سال 1367 آغاز شد. با نظر به تحقق سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، گسترش خصوصی سازی، توسعه رقابت پذیری وآزادسازی فعالیت های پستی، درسال 1387 فرایند واگذاری این شرکت به تصویب هیات محترم وزیران رسید. شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از بیش از 16 هزار نیروی انسانی، 29 هزار نقطه تماس، 5000 مسیرمبادله پستی وجابجایی روزانه بیش از سه میلیون مرسوله ،به عنوان سازمانی پویا و کارآمد با تجربه ای طولانی و شناخت دقیق از نیازهای روز افزون و رو به تحول مشتریان، با اجرای برنامه جامع و زیربنایی،موفق شده است همپای جامعه جهانی پستی ، خدمات گوناگون پستی را با استفاده از آخرین تحولات عرصه فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات به مشتریان ارائه دهد. نگاهی گذرا به توفیقات ودستاوردهای شرکت پست در سطح ملی و بین المللی از جمله رشد شاخص های پستی، اصلاح ساختار شبکه، عرضه خدمات مناسب، توسعه ارتباطات الکترونیکی پستی و حضور موثر در مجامع جهانی پستی، گواهی روشن بر توانمندی و کارایی شبکه عظیم پستی کشور است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.