اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051476515797

اتمام حجت با مشمولان غایب

کد: 1395051476515797

http://goo.gl/lzMz4y

، تهران , (اخبار رسمی): به تمام مشمولان غایب خدمت سربازی پیامک تعیین تکلیف ارسال شده است .

اتمام حجت با مشمولان غایب

به گزارش اخبار رسمی به  نقل از روابط عمومی سازمان نظام وظیفه، ،سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از تشکیل ستاد فراخوان و تعیین تکلیف مشمولان غایب خبر داد و گفت: از یکی دو روز گذشته طرحی در این ستاد به اجرا درآمده که بر اساس آن به تمامی مشمولان غایب که تا کنون اقدام به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود نکرده‌اند پیامکی ارسال شده و از آنان خواسته می‌شود که نهایتا تا آخر مردادماه با مراجعه به دفاتر پلیس +10 وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با تاکید بر اینکه این پیامک به تمامی مشمولان غایب ارسال خواهد شد اظهار کرد: طی یکی دو روز آینده این پیامک برای همه ارسال شده و همانطور که گفتم آنان موظفند تا پایان مردادماه وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.

وی درباره اینکه اگر این افراد پس از دریافت پیامک در موعد مقرر به دفاتر پلیس +10 مراجعه نکنند چه خواهد شد، اظهار کرد: سال گذشته شایعاتی مطرح شده بود که هدف از ثبت نام جریمه ریالی پیدا کردن آدرس و شماره تلفن مشمولان غایب است. این در حالیست که ما مشخصات تمامی مشمولان غایب را چه یک ماه غیبت داشته باشند و چه 10 سال در اختیار داریم و این پیامک نیز با استفاده از همین اطلاعات برایشان صادر می‌شود. بنابراین اگر این افراد به پیامک ارسالی بی‌توجه باشند از شهریور ماه برایشان ابلاغیه‌ای صادر شده و به نوعی آخرین هشدار به آنان داده می‌شود که خود را برای اعزام به خدمت سربازی و یا تعیین تکلیف آن معرفی کنند. در غیر این صورت بر اساس ماده 58 با مشمولان غایب برخورد شده و طرح دستگیری آنان کلید خواهد خورد.

کریمی اضافه کرد: البته این به این معنا نیست که تمامی افراد باید به سربازی اعزام شوند. مشمولان غایب پس از مراجعه به دفاتر پلیس +10 به سه دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول کسانی هستند که باید به سربازی بروند، دسته دوم افرادی هستند که به دلیل شرایطی که دارند می‌توانند از برخی از معافیت‌ها استفاده کنند و دسته سوم نیز آن دسته از مشمولان غایبی هستند که تا پایان سال 95 حداقل هشت سال غیبت از خدمت داشته باشند که این افراد می‌توانند با پرداخت جریمه ریالی از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ناجا

این کشور در بیش از دو هزار سال قبل و در دوران سلسله هخامنشیان اولین بنیانگذار سیستم حکومتى گسترده امپراطورى مى باشد. از آنجا که هر حکومتى نیازمند به نظم و امنیت مى‌باشد در نتیجه کشور ما انواع سیستمهاى ایجاد نظم و امنیت را در طى تاریخ مورد آزمایش قرار داده است. اما سیستم نوین ایجاد نظم و امنیت داخلى یعنى سازمان پلیس در ایران به حدود یکصد سال پیش مربوط مى‌‌باشد. شاه قاجار ناصرالدین شاه در سفرهاى سه گانه خود به اروپا و مشاهده پلیس نوین در آن کشورها و با استخدام یک مستشار بلژیکى به نام کنت دو بینو اولین سیستم پلیسى جدید را در ایران پایه گذارى نمود. این پلیس در طى یکصد سال گذشته و تا پیروزى انقلاب اسلامى در بهمن سال 1357 از فراز و نشیبهاى متفاوت برخوردار بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | حقوقی و قانون