اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051980145541

مهمترین نکته هایی که خانم های باردار باید رعایت کنند

سفر در دوران بارداری

کد: 1395051980145541

http://goo.gl/F1KAQ5

، تهران , (اخبار رسمی): خطر سقط جنین در 3 ماه اول بسیار بالا است. به هرحال زمانی که قصد دارید به سفر بروید اما از سفر خود نگران هستید قبل از سفر، با پزشک خود مشورت کنید.

بایدها و نبایدهای سفر در دوران بارداری!

بهترین زمان برای مسافرت بین هفته های 14 تا 17 است

دوران بارداری به دلیل اهمیت و حساسیتش نیاز به مراقبت بسیار دارد ، در این موقعیت اکثر خانمها در خانه می مانند و از خود در خانه مراقبت می کنند. مسافرت در دوران حاملگی مشکل  خیلی  از خانم های باردار است. ولی از دید متخصصان اگر حاملگی  بدون خطر و بدون مسئله ای دارید  و تمام احتیاط های لازم  را انجام می دهید جایی برای نگرانی وجود ندارد.  

با درنظر گرفتن احتیاط ها و پیشگیری های لازم و کسب اطلاعات ضروری از قبیل واکسیناسیون، بیمه سفر، بیشتر خانم های باردار می توانند با خیال راحت سفری خوب را در طول دوره بارداری تجربه کنند.

نکته ای که باید برای خانم های باردار برای مسافرت در نظر گرفته شود، مکانی است که قصد سفر و اقامت در آنجا را دارند، این مکان باید از نظر تسهیلات و امکانات پزشکی  کاملا مجهز بوده و به شکلی باشد که بتوان در مواقع ضروری به موقع از آنها استفاده کرد. به همین منظور پیشنهاد می شود تمام مدارک و سوابق پزشکی خود را در طول سفر همراه خود داشته باشند تا در صورت نیاز اطلاعات لازم را به دکتر ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که بیمه سفر، شما را برای هر گونه احتمالات پوشش می دهد. مراقبت های پزشکی مرتبط با بارداری، حین زایمان، تولد نوزاد نارس و هزینه تغییر تاریخ بازگشت سفر چنانچه زایمان شما نزدیک باشد.

چه زمان برای سفر بهتر است

بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند در 12 هفته اول بارداری به مسافرت نروند. علت آن حالت های تهوع، دلپیچه و خستگی زیادی است که در 3 ماه اول بارداری وجود دارد.

گذشته از این، خطر سقط جنین در 3 ماه اول بسیار بالاست. به هرحال زمانی که قصد دارید به سفر بروید اما از سفر خود نگران هستید قبل از سفر، با پزشک خود مشورت کنید.

پرواز برای خانم باردار و جنین ضرری ندارد. اما چنانچه از آن دسته از خانم های باردار هستید که در طول بارداری با مشکلات گوناگون روبرو هستید و بارداری پرخطری دارید با متخصص خود قبل از سفر و رزرو کردن بلیط هواپیما مشورت کنید.

بهترین زمان برای مسافرت بین هفته های 14 تا 17 است. در 3 ماه دوم بارداری خانم های باردار مشکلات 3 ماه اول حالت های تهوع ، سرگیجه، خستگی و همچنین خطر سقط جنین را پشت سر گذاشته اند.

قبل از مسافرت با پزشک خود مشورت کنید تا چنانچه لازم است داروهای لازم و یا در صورت لزوم اقدامات ضروری پزشکی در طول سفر را برای شما فراهم کند. مدارک بارداری و تمام عکسها و اسکن های  خود را نیز همراه داشته باشید.

سفر با هواپیما در 3 ماه سوم تا قبل از هفته 36 کاملا بی خطر است. در بارداری های دوقلو یا چندقلو یا بارداری های پرخطری که خانم های با فشار خون بالا، دیابت، جفت غیر طبیعی و خونریزی واژن روبرو هستند، پزشکان مسافرت را توصیه نکرده و پیشنهاد می دهند تا این دسته از خانمها تا حد امکان نزدیک به منزل بمانند. به تمام خانمهای باردار پیشنهاد می شود تا در یک ماه آخر بارداری به سفر نروند.

معمولا از هفته 37 به بالا زمان زایمان نزدیک و غیر قابل پیش بینی است. بعضی از خطوط هواپیمایی تا پایان دوران بارداری اجازه پرواز در ماه آخر بارداری را نمی دهند. بعضی دیگر از خطوط هواپیمایی با اجازه نامه پزشک، اجازه پرواز به خانمهای باردار را می دهند.

سفر با هواپیما

چنانچه از نظر پزشک متخصص، خانم باردار سالم است بنابراین مشکلی برای مادر و کودک در کابین های فشرده خطوط هواپیمایی پیش نمی آید.  نکته مهم در مسافرت با هواپیما برای خانم های باردار این است که تا حد ممکن جایگاهی را در هواپیما انتخاب کنند که در طول پرواز راحت باشند.

 سعی کنید تا در وسط هواپیما بر روی بال که صاف ترین قسمت هواپیما بوده یا صندلی هایی که فضای بزرگی جلوی آنها وجود دارد، صندلی خود را رزرو کنید. صندلی های کنار راهرو از آنجائی که عبور و مرور را برای خانم های باردار راحت می کند نیز می تواند گزینه خوب دیگری باشد. خانم های بارداری که برای مدت زمان طولانی بدون حرکت هستند ممکن است دچار لختگی خون شوند. بنابراین باید سعی کنند تا در طول سفر ساعتی یک بار را به قدم زدن در راهرو کابین اختصاص دهند.

 برای جلوگیری از ورم پاها و گرفتگی عضلات باید در طول سفر هر 30 دقیقه یک بار پاهای خود را خم و راست کنند تا پاهای آنها به خوبی استراحت کند همچنین می توانند برای دقایقی کفش های خود را درآورده و پاها را در سکوی زیر صندلی مقابل خود قرار دهند. چنانچه صندلی کنار دست آنها خالی است می توانند برای دقایقی پاهای خود را روی صندلی کناری بگذارند. پوشیدن شلوارهای مخصوص بارداری در طول سفر نکته ای است که خانم های باردار هرگز نباید آن را فراموش کنند. این شلوارها به کمک می کند تا خون به خوبی در پاهای آنها حرکت کرده و از لخته شدن  جلوگیری شود.

به خانمهای باردار توصیه می شود زمانی که در صندلی هواپیما قرار می گیرند، کمربند را از زیر شکم رد کرده سپس آن را ببندند. نوشیدن مایعات به ویژه آب در طول سفر برای دفع اثرات آب و هوای خشک کابین فراموش نشود. قهوه و هر نوع نوشیدنی کافئین دار ادرار را زیاد می کند پس توصیه می شود از نوشیدن آنها قبل و حین سفر صرف نظر کنند. بعضی از غذاها و نوشیدنی ها تولید گاز می کنند. بنابراین از خوردن چنین مواد غذایی مثل کلم و لوبیا خودداری کرده تا در طول سفر مشکلی برای آنها پیش نیاید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فلایتیو

فلایتیو، سیستم رزرو آنلاین بلیط هواپیما و قطار است که با آن می توانید در هر کجا و هر زمان، بهترین قیمت های پروازهای داخلی و خارجی را ببینید و خرید کنید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی