کد: 1395052382965713

ابوالهول ایران کجاست؟

کد: 1395052382965713

http://goo.gl/BSQRtJ

، تهران , (اخبار رسمی): برای دیدن ابوالهول ایرانی به اردبیل بروید و تاریخ و طبیعت زیبا را در کنار هم تجربه کنید

ابوالهول ایران کجاست؟

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی باشگاه گردشگری ایرانیان ،پیکره سنگی بابا داوود عنبران در 40 کیلومتری شهر اردبیل و حدود یک کیلومتری شهر عنبران شهرستان نمین در روستای مرزی و تاریخی عنبران علیا در دره معروف به تانگی بالاتر از چشمه خان هونی واقع شده است.

این پیکره عظیم با ارتفاع 20 متر، جلوه‌گر نیم‌تنه انسانی غول‌پیکر است که به روبرو نگاه می‌کند و تداعی‌کننده پیکره سنگی ابوالهول در کشور مصر می‌باشد و همین سبب جذب گردشگران زیادی از سراسر کشور به روستای عنبران شده است.

در کنار پیکره بابا داوود، مجسمه تمساحی نیز دیده می‌‌شود. از دیگر جاذبه‌های این مکان غاری بزرگ در دامنه این بنای حیرت‌انگیز می‌باشد که بر اهمیت اکوتوریستی این مجموعه افزوده است. این پیکره غول‌آسا و عجیب سنگی که با نام «ده ده قورخو» نیز شناخته می‌شود، در اعتقادات و باورهای اهالی منطقه از جایگاهی عمیق برخوردار است.

چگونه برویم؟

برای  لمس این تجربه بی نظیر باید در 40 کیلومتری شهر اردبیل ، به سمت شهر عنبران تغییر مسیر دهید و به یک کیلومتری شهر عنبران شهرستان نمین  رسید به سمتروستای عنبران علیا  بروید و بعد سراغ  دره تانگی را بگیرید و  بالاتر از چشمه خان هونی با ابولهول ایرانی روبروشوید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

باشگاه گردشگری ایرانیان

باشگاه گردشگری ایرانیان بعنوان اولین مرکز خرید سفر و گردشگری و خدمات مرتبط در کشور فصل نوینی از فعالیت خودرا آغاز نموده است. انواع خدمات مورد نیاز در حوزه سفر و گردشگری، اقامتی و پذیرائی ، ورزش و سرگرمی، سلامت، آموزش ، امور بیمه ای، خرید و سایر خدمات مرتبط با همکاری مراکز پذیرنده طرف قرارداد در اختیار اعضای محترم باشگاه قرار دارد. دسترسی به شبکه ای از فروشندگان معتبر و صاحب نام ، خدمات مشاوره سفر ، تخفیف در خرید ، اعطای وام سفر و جمع آوری امتیاز بابت خرید های انجام شده تنها برخی از مزایا و امتیازات ارزشمند عضویت در باشگاه گردشگری ایرانیان است.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی