کد: 1395052687185713

برج ناقوس ،میراث روس ها

کد: 1395052687185713

http://goo.gl/qSizId

، تهران , (اخبار رسمی): بناهای تاریخی- مذهبی همیشه شگفت انگیز ند؛ حتی اگر این بنا یک کلیسای قدیمی و کوچک باشد که در دل منطقه ای مسلمان نشین جا خوش کرده باشد.

برج ناقوس ،میراث روسها

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی باشگاه گردشگری ایرانیان ، کلیسای کانتور یکی از کوچک ترین کلیساهای ایران است که به برج ناقوس هم شهرت دارد. کلیسای کانتور  مجموعه ای است که در زمان اشغال ایران در جنگ جهانی دوم بدست روسها در شهرستان قزوین ساخته شده است. 

این بنا، کلیسای کوچکی است که همانند دیگر کلیساها دارای طرحی چلیپایی بوده و محراب آن، رو به شرق دارد. نمای خارجی کلیسا تماماً از آجر قرمز است و اطراف تمام پنجره‌ها که شکل نعل اسبی کشیده دارند، دو ردیف آجرکاری برجسته استفاده شده است.

حیاط کلیسا دارای آجرفرش است که در محوطه آن سنگ قبرهایی به چشم می‌خورد که یکی از آن‌ها متعلق به یک خلبان روسی است. مصالح به کار رفته در ساخت این بنا آجر و ملاط می‌باشد. آجرها با هنرمندی بسیار چیده شده و در نتیجه آن بنایی بسیار زیبا به وجود آمده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

باشگاه گردشگری ایرانیان

باشگاه گردشگری ایرانیان بعنوان اولین مرکز خرید سفر و گردشگری و خدمات مرتبط در کشور فصل نوینی از فعالیت خودرا آغاز نموده است. انواع خدمات مورد نیاز در حوزه سفر و گردشگری، اقامتی و پذیرائی ، ورزش و سرگرمی، سلامت، آموزش ، امور بیمه ای، خرید و سایر خدمات مرتبط با همکاری مراکز پذیرنده طرف قرارداد در اختیار اعضای محترم باشگاه قرار دارد. دسترسی به شبکه ای از فروشندگان معتبر و صاحب نام ، خدمات مشاوره سفر ، تخفیف در خرید ، اعطای وام سفر و جمع آوری امتیاز بابت خرید های انجام شده تنها برخی از مزایا و امتیازات ارزشمند عضویت در باشگاه گردشگری ایرانیان است.