کد: 1395052990915625

در هفته دولت: صورت می گیرد

افتتاح دروازه های موقت ورودی گمرگ در اروند

کد: 1395052990915625

http://goo.gl/baZ50o

، آبادان , (اخبار رسمی): دروازه های موقت ورودی گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند، افتتاح می شوند.

افتتاح دروازه های موقت ورودی گمرگ در اروند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، ابراهیم عچرش، در اطلاعیه ای مهم، از افتتاح مهمترین پروژه عمرانی، اقتصادی، تجاری فرهنگی و اجتماعی، این سازمان در هفته دولت خبر داد.
مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: هم زمان با آغاز هفته دولت و یاد و خاطره خدمت گذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شهیدان رجایی و باهنر، در دولت محترم تدبیر و امید، رویدادی مهم در منطقه آزاد اروند رخ خوهد داد و آن استقرار دروازه های موقت  ورودی گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند است.
وی در ادامه افزود: بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امیر به ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی، تحولی بزرگ در آبادان و خرمشهر اتفاق افتاد.
تحولی که منجر به باز شدن فضای رشد و پیشرفت عظیم اقتصادی شد.
عچرش خاطر نشان کرد: پیوستن کل آبادان و خرمشهر به منطقه آزاد اروند، رویدادی بود که با اولین سفر رئیس جمهور به خوزستان و به دو شهر مقاومت و ایثار و پایداری، اتفاق افتاد.
مدیر روابط عمومی همچنین اظهار کرد: این رویداد مهم در نتیجه تلاش و کوشش اعضای هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند به مدیریت اسماعیل زمانی، اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و نگاه ویژه و خاص دولت تدبیر و امید به اروند بود.
امروز، پس از سه سال تلاش، کوشش و همت متخصصان و تلاشگران این منطقه، در هفته دولت سال جاری، شاهد به ثمر نشستن درخت امید و تدبیر در اروند هستیم.
ابراهیم عچرش در پایان افزود: آغاز هفته دولت در منطقه آزاد اروند، آغازی دوباره برای پیشرفت و رشد اقتصادی آبادان و خرمشهر است.
با استقرار دروازه های موقت  ورودی گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند، ساماندهی پروژه حصار کشی کل منطقه، انجام خواهد پذیرفت و تحول و حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و فعالیت موثر و کارای منطقه آزاد اروند  آغاز می شود.
شهروندان این منطقه، از مزایا و امتیازات ویژه سکونت در اروند، بهره خواهند برد و سرانجامی برای رشد و تحول اقتصادی برای آبادان و خرمشهر خواهد بود.
من در نهایت، ضمن تبریک هفته دولت به همه شهروندان منطقه آزاد اروند و همچنین دولت محترم تدبیر و امید که با درایت و امید بخشی به مردم آبادان و خرمشهر، نهالی دوباره در دل های پرامید مردم عزیز منطقه آزاد اروند کاشت، این تحول و رویداد بزرگ را نیز به مردم و به ویژه اسماعیل زمانی مدیر عامل و دیگر اعضای محترم هیئت مدیره، تبریک می گویم .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند با مساحت 37400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است. این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار