اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060499055617

ساماندهی اقامتگاه های روستایی قشم

کد: 1395060499055617

http://goo.gl/Hge6Is

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از ساماندهی اقامتگاه های روستایی این جزیره با هدف حفظ آئین ها و فرهنگ مردم بومی این منطقه خبر داد.

ساماندهی اقامتگاه های روستایی قشم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی با اعلام این مطلب گفت: کارگاه آموزش اقامتگاه های روستایی و فعالان گردشگری جزیره قشم روز پنجشنبه چهارم شهریور ماه همزمان به سومین روز از هفته دولت در روستای دیرستان جزیره قشم برگزار می شود.

وی افزود: تقویم آموزش گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در راستای حفظ فرهنگ مردم بومی این منطقه و تقویت آئین ها، جشن ها و آداب و رسوماتی که ریشه در تاریخ مردم این جزیره تدوین شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: پیش از این نیز برای فعالان صنعت هتلداری و اماکن اقامتی جزیره قشم با هدف همسان سازی خدمات دوره های آموزشی برگزار شده است.
وی با اشاره به اهمیت حفظ فرهنگ مردم بومی جزیره قشم، اظهار کرد: حضور گردشگران ایرانی و خارجی در اقامتگاه های روستایی جزیره قشم فرصت مهمی برای معرفی هرچه بهتر فرهنگ و آئین های مردم بومی جزیره قشم محسوب می شود که باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده نمود.
کمالی، ادامه داد: 40 اقامتگاه روستایی در نقاط مختلف جزیره قشم به ویژه روستاهای هدف گردشگری دایر شده و فعالان این حوزه باید بدون تاثیر پذیری از فرهنگ اقوام گوناگون که به صورت توریست به این جزیره سفر می کنند، تلاش خود را برای معرفی فرهنگ خاص این منطقه افزایش دهند.
وی گفت: در دوره آموزش اقامتگاه های روستایی و فعالان گردشگری جزیره قشم، فیصل اسلامی دولابی یکی از پژوهشگران جزیره قشم و شماری از دانشگاهیان، اهمیت حفظ فرهنگ مردم بومی این منطقه را برای فعالان اقامتگاه های روستایی ترسیم خواهند کرد.
جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت و حدود 117 هزار نفر جمعیت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران قرار دارد و به دلیل ظرفیت های فراوان طبیعی و تاریخی در حوزه گردشگری در طول سال میزبان بیش از پنج میلیون مسافر از اقصی نقاط ایران و بعضی از کشورهای خارجی می باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد قشم

جزیره قشم، واقع در تنگه هرمز، از وضعیت خاص بین خلیج فارس و اقیانوس هند بهره می برد. مرز آبراهی تمامی کشورهای حاشیه ( ایران، عراق، کویت، عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات متحده عربی و عمان) تقریبا از سواحل جنوبی آن عبور می کند و تمام ترافیک هوائی شرق و غرب از فراز آسمان قشم می گذرد. جزیره با تمام خصوصیاتش، دریچه ای است به خلیج فارس. بنابراین قشم بر بلندای کانالی ایستاده است که حجم وسیعی از نفت و گاز جهان همیشه و برای 100 سال آینده، از آنجا منتقل می شود. همین موقعیت خاص است که قشم را از سایر جزیره های خلیج فارس متمایز می کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی