اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950606100515464

دبیر انجمن صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات خبرداد

گردش مالی 17هزارمیلیاردتومانی درصنعت شکلات

کد: 13950606100515464

https://goo.gl/zBiXPc

، تهران , (اخبار رسمی): 370 شرکت داخلی و 76 شرکت خارجی از 20 کشور دنیا در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات حضور یافته و آخرین دستاوردها و محصولات خود را به بازدیدکنندگان عرضه خواهند کرد.

گردش مالی 17هزارمیلیاردتومانی درصنعت شکلات

به گزارش اخباررسمی و به نقل از ایانا، جمشید مغازه‌ای دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر افزود: صنعت شیرینی و شکلات، ارزش افزوده بالایی داشته و گردش مالی آن بین 16 تا 17 هزار میلیارد تومان در سال است.

وی با اشاره به اینکه هر کیلوگرم شکلات به‌طور متوسط سه دلار قیمت دارد، خاطرنشان کرد: تراز تجاری این صنعت همیشه مثبت بوده و واردات آن نصف صادرات است؛ بنابراین لازم است که مسئولان چنین صنعت بزرگی را مورد توجه بیشتر قرار داده و از آن حمایت کنند.

به گفته وی، پراکندگی صنایع مربوط به شیرینی و شکلات در استان‌ها نسبت به دیگر صنایع بالاتر بوده و تنوع کالایی آن نیز شامل شش شاخه کالایی صنعتی از جمله انواع شکلات‌ها، تافی کارامل، آب‌نبات‌ها اسنک‌ها، آدامس‌ها و... می‌شود.

مغازه‌ای از سرانه مصرف پایین شکلات در کشور انتقاد کرد و ادامه داد: عدد سرانه در ایران کمتر از دو کیلوگرم برآورد می‌شود، در حالی که این عدد نسبت به کشورهای اروپایی حدود 10 کیلوگرم، پایین‌تر است. زیرا به‌دلیل تبلیغات کم و بیش منفی که در جامعه صورت می‌گیرد، مردم در مصرف این ماده مغذی احتیاط می‌کنند. اما واقعیت این است که مصرف شکلات‌ها به عنوان غذای میان وعده‌ای در کشورهای مختلف شناخته شده و فواید بسیاری دارد.

وی تصریح کرد: سال گذشته یک میلیون و 480 هزار تن انواع شکلات در کشور تولید شد؛ این در حالی است که حدود 600 هزار تن از ظرفیت کارخانه‌های ما خالی ماند و در آن تولیدی صورت نگرفت.

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات با بیان اینکه رتبه دوم صادرات گروه صنایع غذایی به این صنف مربوط می‌شود، یادآور شد: اگرچه سال 94 بیش از 500 میلیون دلار از این محصولات به 66 کشور دنیا صادر شد، اما این رقم در سال‌های گذشته به 700 میلیون دلار هم رسیده است.

مغازه‌ای تأکید کرد: اشتغال حدود 65 هزار نفر به طور مستقیم به این صنعت وابسته است و با احتساب صنایع مرتبط مانند آرد، شکر، روغن، شیرخشک و... میزان اشتغال غیرمستقیم بسیار بیش از اینها خواهد بود.

وی از برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات و مواد اولیه بیسکویت، شیرینی و شکلات در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران خبر داد و اظهار داشت: افزایش سطح هفت‌هزار متری در فضای نمایشگاه، یکی از مزیت‌های این دوره، نسبت به دوره قبل به شمار می‌رود و شامل 12 سالن در فضای 40 هزار مترمربعی است.

مغازه‌ای در پایان با اشاره به زمان برگزاری نمایشگاه در 23 تا 26 شهریور ماه جاری، گفت: 370 شرکت داخلی و 76 شرکت خارجی از 20 کشور دنیا در این نمایشگاه حضور یافته و آخرین دستاوردها و محصولات خود را به بازدیدکنندگان عرضه خواهند کرد. ضمن اینکه سه هیأت خارجی از آلمان، ایتالیا و یکی از کشورهای عربی به این نمایشگاه دعوت شده‌اند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]