کد: 13950608104246033

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران:

اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین راهبرد شهرداری

کد: 13950608104246033

http://goo.gl/TmvaU0

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیریت شهری تهران در سال‌های اخیر، اقتصاد مقاومتی را به عنوان مهم‌ترین راهبرد خود برای برون رفت از مشکلات در حوزه مالی قرار داده است.

اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین راهبرد شهرداری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران ،قدرت گودرزی، افزود: در سال‌های اخیر گام‌هایی برای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی در شهرداری تهران برداشته شده که کاهش هزینه‌های جاری یکی از این اقدامات است، به طوری که هم اکنون هزینه‌های جاری در شهرداری تهران به نسبت بودجه مصوب در قیاس با سال‌های قبل کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.
وی با بیان اینکه استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود از دیگر اقدامات صورت گرفته در اجرای اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: شهرداری تهران به عنوان نهادی با تاثیر گذاری شگرف در ارائه خدمت به مردم، در تلاش برای اجرای مدیریت مالی و اقتصادی با بهره گیری از روحیه اقتصاد مقاومتی است و در سال‌های اخیر نیز با وجود مشکلات عدیده مالی، توانست با اعمال روحیه اقتصاد مقاومتی در مدیریت مالی، در میان سایر دستگاه‌های اجرایی عملکردی قابل دفاع داشته باشد.
به گفته معاون شهردار تهران ، همچنین چابک سازی ساختار اداری شهرداری طی سال‌های اخیر به عنوان یکی دیگر از اقدامات در اجرای اقتصاد مقاومتی دنبال شده است. شهرداری تهران در تلاش است با مدیریت منابع مالی و اقتصادی خود به گونه‌ای عمل کند که اجرای طرح‌ها بر اساس زمان بندی پیش بینی شده پیش رفته و خللی در اجرای طرح‌ها ایجاد نشود.
گودرزی با اشاره به اینکه اکنون اقتصاد مقاومتی با تبعیت از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و تدبیر شهردار محترم تهران، نهادینه شده اما هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله وجود داشته که نیاز به همیت و تلاش بیشتر در این زمینه است، خاطر نشان کرد: ایجاد و توسعه خطوط مترو، نقش قابل‌ توجهی در کاهش ترافیک، کمک به اقتصاد خانواده، کاهش آلودگی هوا، بهبود و وضعیت سلامت شهروندان دارد و همچنین با نقشی که در کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از هدررفت ثروت ملی دارد، می‌تواند یکی از مصادیق تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی که از منویات مقام معظم رهبری است، باشد.
به گفته وی، شهرداری تهران طی سنوات گذشته، ایجاد و توسعه خطوط مترو را به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین راهبردهای خود در دستور کار قرار داد به ‌طوری‌که ایجاد خطوط مذکور در 10 سال گذشته، از حیث طول خطوط، تعداد ایستگاه و ظرفیت مسافر، قابل قیاس با دوران قبل از ابتدای شکل‌گیری مترو در تهران نیست

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.