ستاد اجرایی سرشماری نفوس و مسکن سال 1395در تهران به شهرداری واگذار شد

آغاز سرشماری نفوس و مسکن 95 از سوم مهر ماه

کد: 13950609106456013

http://goo.gl/sbIRlZ

، تهران , (اخبار رسمی): معاون شهردار تهران ضمن اعلام خبر فوق، زمان آغاز سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 را سوم مهر ماه اعلام کرد.

آغاز سرشماری نفوس و مسکن 95 از سوم مهر ماه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، ناصر امانی در جلسه ای با حضور عبدالهی معاون اجتماعی و فرهنگی و معاونین برنامه ریزی و توسعه شهری و اجتماعی و فرهنگی مناطق 22 گانه شهر تهران از همکاری نزدیک شهرداری تهران با مرکز آمار در سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 خبر داد و نحوه این همکاری را تشریح کرد.

معاون شهردار تهران گفت: سرشماری نفوس و مسکن کل کشور توسط مرکز آمار ایران هر 5 سال یکبار و به منظور اطلاع از کمیت و کیفیت جمعیت و وضعیت سکونت آنها صورت می پذیرد که وظیفه مدیریت و نظارت بر حسن سرشماری در کل کشور با مرکز آمار ایران و وظیفه اجرایی انجام سرشماری در هریک از استانها با استاندار مربوطه و فرمانداری هریک از شهرستانهای عضو آن استان می باشد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران افزود: انجام سرشماری در استان تهران می بایستی به مدیریت استانداری و با همکاری فرمانداری صورت پذیرد و شهرداری تهران جهت همکاری با مرکز آمار و همچنین استفاده از این آمار در جهت ارتقاء ارائه خدمات به شهروندان تهرانی به صورت جدی تر از گذشته در این طرح حضور خواهد داشت و به نوعی اجرای سرشماری در شهر تهران را بر عهده گرفته است.

وی ادامه داد: سرشماری سال جاری در دو مرحله صورت می پذیرد، در مرحله اول به صورت خود اظهاری اینترنتی از تاریخ 3 مهرماه لغایت 24 مهرماه و در مرحله دوم به صورت مراجعه حضوری به منازل با استفاده از تبلت از تاریخ 25 مهرماه لغایت 25 آبان ماه در سراسر کشور و شهر تهران خواهد بود .

در این جلسه عبدالهی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران هم با بیان مطالبی نقش سرای محلات و شورایاری هر محله را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: با اجرای این طرح فرآیند سرشماری با جنب و جوش بیشتر، حساسیت و نظارت جدی تری پیگیری می شود که امیدواریم نتایج آن مطلوب تر باشد.

وی در ادامه تلاش و همدلی مجدانه برای پیگیری این موضوع و بهره گیری از تجربیات مدیران برنامه ریزی و همکاران حوزه اجتماعی و فرهنگی را در راستای اجرایی و عملیاتی شدن این اتفاق خواستار شد.

در این جلسه همچنین قائمی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به تشریح فرآیند اجرای این سرشماری پرداخت و گفت: با توجه به تراکم جمعیتی شهر تهران کل شهر به 5 بخش تقسیم و مدیریت اجرایی انجام سرشماری در هر یک از این بخش ها به شهرداری تهران سپرده شده است به اینگونه که بخش یک شامل مناطق 5، 21 و 22، بخش 2 شامل مناطق 4، 7، 8 و 13، بخش 3 شامل مناطق 9، 10، 17، 18 و 19، بخش 4 شامل مناطق 1، 2، 3 و 6 و بخش 5 شامل مناطق 11، 12، 14، 15، 16 و 20 می باشد که از پشتیبانی فنی نیروهای مرکز آمار ایران، استانداری و فرمانداری تهران نیز برخوردار خواهند بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران

معاونت هماهنگی و برنامه ریزی با تصویب نمودار سازمانی شهرداری تهران در سال 1367 و تصویب قائم مقامی شورای شهر در شهرداری تهران ایجاد شد. به مرور این ساختار دچار تغییرات شد و در حال حاضر این معاونت با اسم جدید معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا در حال فعالیت است. سرپرستی و برنامه ریزی امور مربوط به برنامه های جامع و کلی شهرداری تهران یکی از مهمترین وظایف این معاونت است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه