کد: 13950614111995428

مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی:

ورزش استان آماده استقبال از رییس جمهور است

کد: 13950614111995428

http://goo.gl/IRdOMp

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: جامعه ورزش و جوانان استان مرکزی متحد و یکصدا و همگام با سایر اقشار جامعه برای استقبال از رئیس جمهور در صحنه حضور خواهند داشت.

ورزش استان آماده استقبال از رییس جمهور است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی، سعید ملکی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی سفر هیات دولت به استان مرکزی که با حضور روسای هیات های ورزشی و سمن های حوزه جوانان استان مرکزی در سالن همایش های اداره ورزش و جوانان برگزار شد با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی علی الخصوص شهیدان رجایی از برگزاری 150 فعالیت فرهنگی، ورزشی و آموزشی در بخش جوانان در هفته دولت خبر داد و گفت: برای اولین بار در تاریخ ورزش استان مرکزی شاهد حضور 22 تیم در لیگ های برتر هستیم که این رکوردی بی نظیر در طول تاریخ ورزش استان مرکزی است
مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان مرکزی با بیان اینکه کمتر استانی در سطح کشور در سه رشته توپی اصلی والیبال، بسکتبال و هندبال در سطح لیگ برتر دارای نماینده است خاطر نشان ساخت: در بحث رشته های ورزشی به صورت گلخانه ای عمل نشده است که برای اثبات این ادعا می توان به مقام دومی تیم شنای استان مرکزی در مسابقات قهرمانی کشور، مقام نخست تیم دارت استان مرکزی در رقابت های قهرمانی کشور و مقام دوم تیم طناب کشی استان مرکزی در کشور اشاره کرد.
ملکی با اشاره به اینکه در 15 رشته ورزشی استان مرکزی جز سه استان برتر کشور است تصریح کرد: در 30 رشته ورزشی در سطح کشور و جهانی دارای مدال هستیم و امروز نیز 4 نماینده از استان مرکزی در قالب کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات پارا المپیک ریو حضور دارند که نشان می دهد شرایط حاکم بر ورزش استان مرکزی بر اساس آمار و ارزیابی های انجام شده بسیار خوب است.
وی تشکیل کارگروه صنعت و ورزش به رهبری استاندار مرکزی را تحقق خواسته جامعه ورزش استان مرکزی دانست و افزود: تا کنون این کارگروه 5 جلسه را تشکیل داده است و شنبه هفته آینده شاهد برگزاری نشستی دیگر هستیم تا به مرور مسیر برای اجرایی شدن مصوبات این کارگروه فراهم شود.
ملکی در خصوص جوانان و سمن های فعال در این حوزه گفت: در کشورهای پیشرفته جهان به مشارکت های اجتماعی و مردمی به ازائ هر 100 نفر یه سازمان مردم نهاد فعال است که این رقم در ایران شرایط مناسبی را ندارد در استان مرکزی نیز تعداد سمن ها از 15 به 30 عدد افزایش پیدا کرده است و امیدواریم این رقم در سال 95 به تعداد 45 سمن برسد.
این مقام مسئول با اشاره به سفر قریب الوقوع هیات دولت تدبیر و امید به استان مرکزی ورزش و جوانان را به عنوان کمیته استقبال کننده از رئیس جمهور نام برد و گفت: جامعه ورزش استان مرکزی باید متحد و یکصدا برای استقبال از رئیس جمهور در صحنه حضور داشته باشند.
وی با بیان اینکه در سالن های ورزشی استان مرکزی شاهد دیدار رئیس جمهور با اقشار مختلف مردم استان مرکزی هستیم گفت: مدیران سالنها و مسئولین شهرستانها تمهیدات لازم برای استقبال وپذیرایی مناسب از رئیس جمهور طی جلسات در سطح استان وشهر اراک اندیشیده شود.
وی از لغو مسابقات و فعالیت های ورزشی در روزهای نزدیک به سفر رئیس جمهور خبر داد و اظهار کرد: لازم است کمیته های برگزاری و اجرایی مسابقات با هماهنگی مربیان رشته های مختلف ورزشی برای مهیا کردن شرایط بهتر استقبال از رئیس جمهور لغو فعالیت ها و برگزاری در زمان بهتر را چاره اندیشی کنند.
ملکی حضور هیات دولت و وزیر ورزش و جوانان در استان مرکزی را فرصتی مناسب برای ارائه گزارش از روند رو به رشد ورزش استان مرکزی دانست و تصریح کرد: تخریب و نادیده گرفتن موفقیت های ورزش استان مرکزی از سوی برخی نشریات زرد استان مرکزی با هدف جلوگیری از روند رو به رشد ورزش استان انجام می شود و سفر هیات دولت فرصتی مناسب برای آگاه کردن بیشتر این نشریات از موفقیت های ورزش استان مرکزی است.
وی تاکید کرد: به هیچ نشریه زردی اجازه دخالت در امر ورزش را نمی دهم نشریات زرد استان مرکزی تاب دیدن شرایط عالی حاکم بر ورزش استان را ندارند و لازم است تمام مسئولان و مدیران ورزشی استان شرایط مناسب برای کسب موفقیت بیشتر ورزشکاران را فراهم کنند.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان مرکزی با درخواست از روسای هیات ورزشی و مجموعه سمن ها برای تهیه گزارش از روند فعالیت های خود گفت: اولویت کاری اداره ورزش و جوانان مسائل در روزهای آتی مربوط به سفر هیات دولت به استان مرکزی رئیس جمهور است و این اداره آمادگی دریافت نظرات و پیشنهادات را دارد.
ملکی با بیان اینکه رئیس جمهور در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک با مردم دیدار و ایراد سخنرانی می کند اظهار کرد: در برنامه های سفر رئیس جمهور دیدار با جامعه ورزش و هنرمندان استان مرکزی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی تصریح کرد: تمامی هیاتهای ورزشی،سمن های تلاش کنند واتمام پتانسیل وظرفیت ، نیروی انسانی تحت پوشش به جهت حضور گسترده در مراسم استقبال وسخنرانی مردمی رئیس جمهور ، حضوری انقلابی داشته باشند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ورزش و جوانان

وزارت ورزش و جوانان در تاریخ 8 دی ماه 1389 و پس از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان تشکیل شد. این وزارت‌خانه عالی‌ترین مرجع رسیدگی به مسایل مربوط به ورزش و جوانان در کشورمان است. همچنین مرکز فعالیت‌های قرآنی جوانان کشور، نهادی قرآنی است که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کند.حمید سجادی نخستین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، در اواخر خردادماه 1390 به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما با 137 رأی مخالف نتوانست رأی اعتماد مجلس را به دست آورد.

منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.