اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950621121875541

رازپذیرایی با آبنبات درپرواز

کد: 13950621121875541

http://goo.gl/ln8L6A

، تهران , (اخبار رسمی): پذیرایی از مسافران با آبنبات در آغاز پرواز رویه ای است که تقریبا در تمام پروازها انجام می شود. ولی این کار معنای پذیرایی ندارد و دلایل دیگری دارد.

چرا در پرواز با آبنبات پذیرایی می شویم؟

پرواز با هواپیما آیین و اصولی دارد که سال هاست در هر پرواز تکرار می شود و ربطی به شرکت های هواپیمایی ندارد. مثلا این که در تمام پروازهای داخلی و خارجی، مهانداران هنگام ورود شما به هواپیما جلوی در ایستاده اند تا با خوشامدگویی از استرس شما در سفر کم کنند و اعتمادتان را در طول پرواز جلب کنند. البته این کار دلایل پنهان دیگری هم دارد که برای اطلاع از آن می توانید مطلب آیا از دلایل پنهان استقبال مهمانداران در بدو ورود به هواپیما اطلاع دارید؟ را بخوانید.

پذیرایی از مسافران با آبنبات در آغاز پرواز هم، یکی از این اصول و آیینی است که مسافران در هر پرواز با آن مواجه می شوند. جالب است بدانید که این آبنبات های کوچک نه برای پذیرایی به شما تعارف می شوند نه مهمان نوازی ایرلاین هواپیمایی است. این آبنبات ها به دلیل کمک به سلامتی شما هنگام پرواز،  داده می شود، تا با خوردن آن آب دهانتان را قورت دهید و از گرفتگی گوش هایتان جلوگیری کنید.

حالا حتما این سوال برایتان پیش آمده که اصلا چرا گوش هایمان هنگام پرواز می گیرد. 

همان طور که می دانید با فاصله گرفتن هواپیما از زمین، از غلظت اکسیژن  هوا کاسته می شود. به همین دلیل، فشار متفاوت هوا در ارتفاع باعث می شود مجاری تنفسی فرد دچار اختلال شده و به منفذهای گوشش فشار وارد شود. چون از نظر علمی سیستم تنفسی بدن انسان به فشارِ هوا در ارتفاعی عادت کرده که در آن زندگی می کند.

به همین خاطر، با اوج گرفتن هواپیما، درست چند دقیقه بعد از پرواز، احساس می کنید هوا در گوشتان پیچیده، صدایی نمی شوید و درون گوش هایتان درد می کند.

برای جلوگیری از این درد که به دلیل تعادل نداشتن در فشار هوای دو طرف پرده گوش هنگام پرواز به وجود می آید، متخصصان گوش و حلق و بینی چند راهکار پیشنهاد کرده اند.

اولین راه حل این است که با شروع پرواز آبنبات بخورید یا آدامس بجوید تا بزاق دهنتان ترشح شود و باعث شود مرتبا آب دهان خود را قورت دهید (به همین خاطر است که مسافران حرفه ای همیشه با آبنات یا آدامس پرواز خود را شروع می کنند.) 

راه حل بعدی این است که با دو انگشت شست و سبابه بینی خود را بسته و هوا را با دهان نفس کشیده و سپس با بستن دهان، هوا را به آهستگی به درون بینی خود بدمید تا جایی که یک صدای تقه را در گوش خود بشنوید. این کار به شما کمک می کند هوای اضافه از گوشتان بیرون برود. علاوه بر این با خمیازه کشیدن هم می توانید به باز شدن گوش خود در پرواز کمک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فلایتیو

فلایتیو، سیستم رزرو آنلاین بلیط هواپیما و قطار است که با آن می توانید در هر کجا و هر زمان، بهترین قیمت های پروازهای داخلی و خارجی را ببینید و خرید کنید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی