کد: 13950627127916033

80 درصد آب شرب تبدیل به فاضلاب می شود

کد: 13950627127916033

https://goo.gl/yaOkVE

، تهران , (اخبار رسمی): 40 درصد فاضلاب انسانی در تهران وارد تصفیه خانه ها می شود که این میزان در حال حاضر توسط 5 باب تصفیه خانه تصفیه می شود.

80 تا 85 درصد مصرف آب شرب تبدیل به فاضلاب می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، فتاحی مدیر اداره پایش و مدیریت منابع و شاخص های محیط زیست با اشاره به افزایش میزان فاضلاب شهری، نحوه تصفیه فاضلاب و محاسن آن را مطرح نمود.

وی اهداف تصفیه آب را ارتقاء سطح بهداشت و سلامت جامعه، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و استفاده مجدد از پساب دانست و گفت: آبی که در یک فرآیند استفاده شده و دیگر قابل استفاده در همان فرآیند نیست "فاضلاب" اطلاق می شود که شامل انواع صنعتی، خانگی و بهداشتی(عمومی- شهری) و کشاورزی(زهاب) است.

ایشان گفت: با توجه به افزایش جمعیت و به تبع آن افزایش فاضلاب ، ظرفیت خودپالایی خاک کاهش پیدا کرده است در نتیجه چاه های جذبی در زمان حال به تنهایی پاسخگوی حجم زیاد فاضلاب نبوده، بنابراین باید دنبال راه چاره دیگری برای ذخیره پساب بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 80 تا 85 درصد مصرف آب شرب تبدیل به فاضلاب می شود افزود: سیستم های فاضلاب و انشعابات آن به 3 دسته اعم از سیستم جداگانه یا مجزا، سیستم مشترک یا درهم و سیستم مختلط جمع آوری فاضلاب تقسیم بندی می شود و در جاهایی که میزان بارش کم است سیستم جمع آوری فاضلاب و باران جدا است.

فتاحی مدیر اداره پایش و مدیریت منابع و شاخص های محیط زیست در پایان افزود: 40 درصد فاضلاب انسانی در تهران وارد تصفیه خانه ها می شود که این میزان در حال حاضر توسط 5 باب تصفیه خانه تصفیه می شود لکن حجم کمی از فاضلاب تصفیه شده به مصرف کاربری های مختلف خواهد رسید و تنها پساب تصفیه خانه جنوب تهران است که توسط کانال به مزارع کشاورزی ری و ورامین منتقل شده و مصرف می گردد.

وی همچنین در مورد فعالیت های شهرداری تهران در خصوص تصفیه فاضلاب و روان آب آلوده اضافه کرد: شهرداری تهران نیز با توجه به اهمیت کاهش مصرف آب از آبخوان های زیرزمینی اقدام به احداث 10 پکیج تصفیه فاضلاب و روان آب آلوده با ظرفیت تجمعی 500000 هزار متر مکعب در سال نموده و در سال 1395 نیز برنامه تجهیز و احداث 2 باب تصفیه خانه دیگر با ظرفیت 2 میلیون متر مکعب را در دستور کار دارد تا به مرور زمان نیاز آبی شهرداری تهران از منابع آب جایگزین تامین شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.