کد: 13950704136686033

در نخستین روزهای بازگشایی مدارس رقم خورد

کاهش محسوس ترافیک معابر مرکزی تهران

کد: 13950704136686033

https://goo.gl/tPsF4a

، تهران ، (اخبار رسمی): معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 تهران گفت: با وجود پیش بینی افزایش 30 درصدی ترافیک در نخستین روزهای سال تحصیلی جدید؛ معابر هسته مرکزی شهرشاهد تردد روان خودروها و بروز کمترین مشکل ترافیکی بود.

کاهش محسوس ترافیک معابر مرکزی تهران
به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ؛ سجاد زارع صفت با بیان این که در سال های گذشته؛ اولین روز بازگشایی مدارس؛ ترافیک سنگینی را به معابر اصلی مرکز تهران تحمیل می کرد؛ افزود: خوشبختانه امسال با تمهیداتی که از مدتی قبل برای این روز اندیشیده شد؛ به غیر از خیابان های شوش غربی، تقاطع کارگر جنوبی- معیری و تقاطع ولی عصر- پل امیر بهادر که روز اول مهر ماه از ساعت 7 تا 8 و 30 دقیقه صبح شاهد ترافیک نسبتا سنگین بود؛ از سایر خیابان های منطقه 11 مشکلی مبنی بر بروز ترافیک گزارش نشد.
وی با تاکید بر این که شهرداری پیش بینی کرده بود که ترافیک شدید در خیابان شوش غربی و ولی عصر(عج) تا ابتدای پل امیر بهادر در اولین روز سال تحصیلی جدید اتفاق خواهد افتاد؛ ادامه داد: به همین منظور از چند روز قبل هماهنگی لازم با پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه انجام شد که خوشبختانه نیروهای پلیس نیز در روز مذکوربا پوشش مناسب به کاهش بار ترافیک کمک کردند.
وی تصریح کرد: سر فاصله حرکت اتوبوس های سطح منطقه به طور معمول هر 5 دقیقه است که تلاش شد در روز اول بازگشایی مدارس این عدد بین ساعات 7 تا هفت و 30 دقیقه صبح کاهش یابد و به همین دلیل؛ اتوبوس های پایانه معین و پایانه راه آهن هر 2 و نیم دقیقه اعزام شدند تا ضمن پوشش مناسب مسیر از تجمع بیش از حد مسافران در ایستگاه ها کاسته شود.
زارع صفت تعداد کل اتوبوس های به کارگرفته شده خط 7 بی آر تی را که از پایان راه آهن اعزام می شوند؛ در روزهای نخست سال تحصیلی جدید 160 دستگاه عنوان کرد و گفت: این در حالی است که به علت تجمع مسافران در ایستگاه منیریه، دو دستگاه اتوبوس به طور مستقیم به این ایستگاه اعزام شدند و به پوشش ادامه مسیر پرداختند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 همچنین با اشاره به فعالیت گسترده واحدهای گشت و کنترل و نظارت تاکسی رانی در کلیه معابر اصلی بخش مرکزی شهر تهران؛ ادامه داد: با توجه به این که حجم متقاضیان استفاده از تاکسی در روزهای آغاز بازگشایی مدارس افزایش یافته ؛ از 23 خط تاکسی منطقه با بیش از هزار و 400 دستگاه تاکسی به جابه جایی مسافران پرداخته شد و در کنار آن ها، حدود هزار دستگاه تاکسی گردشی نیز به مسافران خدمات ارائه می دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.