کد: 13950705138336033

در معابر مرکزی پایتخت

پل های ماشین در برابر زلزله مقاوم سازی شدند

کد: 13950705138336033

https://goo.gl/n4qYil

، تهران , (اخبار رسمی): شهردار منطقه 11از ایمن سازی و افزایش مقاومت پایه های سه پل ماشین رو بخش مرکزی شهر تهران در برابر زلزله توسط شرکت یادمان سازه خبر داد.

پل های ماشین مقاوم سازی زلزله شدند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 با بیان این که طرح مقاوم سازی پل های ماشین رو شهر تهران با هدف ارتقای ایمنی پایتخت در مقابل حوادث غیر مترقبه به ویژه زلزله از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در دست انجام است ؛ به شناسایی 3 پل نواب – امام خمینی ، قزوین – نواب و هلال احمر – نواب در محدوده این منطقه خبر داد .
به گفته آبادیان پایه های این 3 پل که قدمت ساخت آن ها باعث فرسودگی شده بود و به لحاظ حجم تردد خودروها در این محور و قرار گرفتن در هسته مرکزی و پر جمعیت شهر تهران نیاز به مرمت و ایمن سازی داشت که با محاسبات دقیق علمی و فنی خاکبرداری اطراف پایه ها انجام و پس از افزایش تعداد میلگرد ها نسبت به تقویت ستون ها و فونداسیون با کاشت میلگرد و بتن ریزی  برای نگه داری و استحکام پایه ها اقدام می شود.
شهردار منطقه 11 خاطر نشان کرد: این اقدام در راستای ایمنی سازه های استراتژیک شهر تهران درتمام شهر آغاز شده است و مقاومت پل ها پس از بررسی نقشه های اجرایی و مدل سازی و احصاء میزان استحکام پایه ها محاسبه شده که در صورت نیاز با اجرای بتن مسلح و تقویت ستون ها نسبت به مقاوم سازی آن ها اقدام خواهد شد.
بر اساس این گزارش عملیات ایمن سازی و تقویت پایه 3 پل ماشین رو خیابان نواب – امام خمینی ، قزوین - نواب و هلال احمر – نواب در محدوده منطقه 11 با توجه به قدمت احداث آن ها هم اکنون در حال اجراست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.